Top Baneris

Dviejų Lietuvos architektų paroda Rygoje

2017 rugpjūčio 28 d.
Jurgis Gečys, Curonian Spit, vizualizacija, 2014.
Jurgis Gečys, Curonian Spit, vizualizacija, 2014.
Pasidalykite straipsniu

Latvijos architektūros muziejuje netrukus bus atidaryta paroda „Parallel Identities: How to preserve Future Landscapes of the Baltics?“. Joje du žavūs, gabūs ir jauni architektai iš Lietuvos Aistė Ambrazevičiūtė ir Jurgis Gečys pristatys baltiškojo kraštovaizdžio tyrinėjimus. Parodoje bus demonstruojami gipso, medžio maketai, koliažai, piešiniai bei videoinstaliacijos. Atidarymo metu bus galima išgirsti ir pačių autorių pristatymus.

A. Ambrazevičiūtė ir J. Gečys baigė Vienos dailės akademiją. Architektai sukūrė vizionieriškų projektų, tyrinėjančių baltiškąjį kraštovaizdį – Kuršių neriją ir senąją medinę Kauno architektūrą. Jų darbuose simbiozė tarp žmogaus ir gamtos – medžio, smėlio, vandens ir vėjo – tampa kultūrą ir identitetą vienijančiu elementu. Baltijos jūros kranto, miškų ir pievų charakteris lėmė tai, kad projektai yra kupini lakoniškai gaivių natūralių atspalvių ir medžiagų.

Savo darbuose autoriai siūlo ateities viziją, kuri reaguoja į istoriją, vietos tradicijas ir laiko pokyčius. J. Gečio architektūrines intervencijas būtų galima pavadinti monumentais jungiančiais vietą ir jos atmintį per žmogaus ir gamtos fizinę ir psichologinę sąveiką. Projektas savo stipria menine išraiška provokuoja Kuršių nerijos unikalios geografijos ir istorijos apmąstymus.

Aistė Ambrazevičiūtė, Imaginary Folklore, vizualizacija, 2016.

Aistė Ambrazevičiūtė, Imaginary Folklore, vizualizacija, 2016.

A. Ambrazevičiūtės projektas orientuojasi į sudėtingą medžio anatomiją ir medžiagos tyrinėjimus sujungiant skirtingus medžio mastelius ir vietas, taip atrandant naujas, nematytas medžio formas. Projekto tikslas – atskleisti naujas medžio, kaip medžiagos, galimybes ir sukurti naujus architektūrinius parametrus pasiūlant naują etnografinę aplinką, kuri kalbėtų apie savo šaknis ir ateitį vienu metu.

Tai bus pirmas kartas, kai šie darbai, jau pasižymėję tarptautiniuose konkursuose, bus pristatyti Baltijos šalyse.

A. Ambrazevičiūtės ir J. Gečio darbų pristatymas įvyks rugpjūčio 30 dieną, 18:00 Latvijos architektūros muziejuje. Renginys vyks anglų kalba. Paroda veiks iki rugsėjo 28 dienos, darbo dienomis Latvijos architektūros muziejuje, Mazā Pils street 19, Riga.

Įėjimas nemokamas.

Pagrindinė nuotrauka: Aistė Ambrazevičiūtė, Imaginary Folklore, vizualizacija, 2016.

Informacija parengta pagal anglišką pranešimą spaudai.

archata.lt inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video