Top Baneris

Duris atvėrė atnaujintas Jurbarko kultūros centras

2023 lapkričio 22 d.
Jurbarko kulturos centras 1
Jurbarko kultūros centro nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lapkričio 20 d. duris atvėrė atnaujintas Jurbarko kultūros centras. Jurbarko kultūros centro pastato kapitalinis remontas dėl itin didelės apimties darbų ir poreikio rasti finansavimo šaltinius vyko keliais etapais.

2015–2019 m., įgyvendinant techninio projekto A ir B laidas, buvo sutvarkytas vakarinis kultūros centro korpusas, kuriame vyksta mėgėjų meno kolektyvų repeticijos. Šios dalies remontui buvo skirta 1 303 000 Eur, rašoma savivaldybės pranešime spaudai.

Sutvarkius šį korpusą eilė atėjo ir likusiai pastato daliai. Dar prieš prasidedant C laidos techninio projekto darbams, kultūros centro kieme buvo pradėti priešgaisrinio rezervuaro ir apsaugos įrengimo darbai, o 2020 m. prasidėjo Jurbarko kultūros centro ypatingo statinio kapitalinio remonto ir naujos statybos darbai pagal C laidos techninį projektą.

2020 m. liepos 1 d. buvo pasirašyta 36 mėnesių trukmės rangos darbų sutartis su UAB „Projektas KARMA“. Sutarties vertė – 2 800 000 Eur. Vėliau dėl įvairių objektyvių priežasčių (atsiradus papildomiems darbams ir dėl sparčiai augančios infliacijos) darbų vertė išaugo ir pasiekė 3 330 000 Eur sumą.

Darbai prasidėjo nuo didžiosios salės remonto. Čia buvo pakeista salės ir scenos grindų danga, išdažytos sienos, sumontuotos naujos žiūrovų kėdės, įrengti patogūs įvažiavimai neįgaliesiems, apsauginiai atitvarai, įsigyta salės vaizdo projekcinė sistema, scenos mechanizacijos įrenginiai ir užuolaidos, apšvietimo ir įgarsinimo aparatūra, akustikos įrengimai.

Dėl šių atnaujinimų kultūros centro didžioji salė pasikeitė neatpažįstamai. Džiugu, kad pasikeitė ir kitos erdvės – kultūros centro lankytojai bus maloniai nustebinti vos įžengę į pirmo aukšto fojė. Juos pasitiks visiems jau matyta dailininko-odininko Eugenijaus Kazimiero Jovaišos kurta dekoracija „Pano“, puošianti kultūros centrą nuo pat jo veiklos pradžios – 1980 metų. Čia įrengta ir nauja rūbinė, kurią lengvai galima transformuoti į papildomą erdvę.

Vykdant darbus pagal C laidos techninį projektą, buvo atnaujintos ir kitos kultūros centro erdvės: kabinetai, tualetai, persirengimo ir grimo kambariai. Atnaujinant antro aukšto fojė buvo įrengta didelių parodų organizavimui reikalinga infrastruktūra, tačiau kartu buvo išsaugoti ir čia buvę keramikės Gražinos Stungurienės kurtos molinės sienos dekoracijos fragmentai.

2020–2023 metais buvo panaudota 4 205 800 Eur, iš jų 2020–2021 metais 2 384 000 Eur skyrė LR Kultūros ministerija, 2021–2023 metais iš Jurbarko rajono savivaldybės biudžeto skirta 1 821 800 Eur.  Iš viso Jurbarko kultūros centro pastato kapitaliniam remontui ir naujai įrengtiems priešgaisriniams rezervuarams ir apsaugai 2015–2023 metais skirta daugiau kaip 5 508 800 Eur.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video