Top Baneris

Daugiau galimybių sportininkams: Klaipėdoje rekonstruotas daugiafunkcis sporto centras

2021 rugsėjo 15 d.
klaipedos futbolo mokyklaTik SA
Klaipėdos m. sav. nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pasirinkimą atlikti visą, o ne kosmetinį apleisto Klaipėdos futbolo mokyklos pastato ir stadiono, kurį ne vienas klaipėdietis vadino miesto gėda, rekonstrukciją, apimančią ir visos sportui reikalingos infrastruktūros atnaujinimą, projekto vadovas Aurimas Dališanskis vadina toliaregišku sprendimu – naujasis kompleksas bus pritaikytas ne tik mokinių bei profesionalų treniruotėms, bet ir sporto renginiams, įvairioms varžyboms, turnyrams, edukacinei veiklai, pramogoms, bendruomenės poreikiams.

  • Objektas: Klaipėdos futbolo mokykla
  • Vieta: Paryžiaus komunos gatvė, Klaipėda
  • Architektai: Karolina Juočerė, Raminta Grencevičiūtė, UAB „Aplan“
  • Projekto vadovas: Aurimas Dališanskis
  • Konstruktorius: Domantas Baigys, UAB „Aplan“
  • Generalinis rangovas: AB „Panevėžio statybos trestas“
  • Objekto plotas: 3909,71 kv. m
  • Sklypo plotas: 38 299 kv. m
  • Rekonstrukcijos metai: 2019–2021

Pasirinkimas – pilna rekonstrukcija

Klaipėdos futbolo mokyklos, esančios Paryžiaus komunos gatvėje, rekonstrukcijos darbai prasidėjo 2019 m. pavasarį. 1972 m. pastatytas futbolo mokyklos pastatas visiškai neatitiko statinio mechaninio atsparumo ir pastovumo, gaisrinės saugos, higienos, aplinkos apsaugos ir kitų reikalavimų, nebuvo pritaikytas žmonėms su negalia. Miestiečius piktino jo išvaizda.

klaipedos futbolo mokykla Komunos g. 16A
klaipedos futbolo mokykla Komunos g. 16A
klaipedos futbolo mokykla
UAB „Aplan“ nuotr.

Sporto mokyklos pastate veikė tik viena sporto salė, avarinės būklės baseinas buvo uždengtas faneros plokštėmis ir nebeeksploatuojamas, nublukusi salės grindų danga buvo apgadinta, pavojinga (turėjo iki 2 cm plyšių), nelygi. Sienų dažai ir tinkas vietomis nutrupėję, salės apšvietimas netinkamas, žiūrovų saugumas neužtikrintas. Gelžbetoninių konstrukcijų apsauginis sluoksnis kai kuriose vietose buvo nubyrėjęs, laikančiųjų konstrukcijų armatūra korodavusi. Durys ir langai nekeisti nuo eksploatacijos pradžios ir buvo visiškai nusidėvėję.

Kritinės būklės buvo ir pastato išorė: sienos plyšiai, tinkas ištrupėjęs, plytos padažytos skirtingų spalvų dažais, matomas pelėsis, siekiant apsaugoti praeivius, dalis pastato buvo apdengta apsauginiais tinklais.

Kadangi senasis Klaipėdos futbolo mokyklos pastatas buvo nefunkcionalus ir nesaugus, nuspręsta rekonstruojant griauti visą jo antžeminę dalį ir ant esamų pamatų pastatyti 32 100 m2 ploto lengvų konstrukcijų sporto maniežą, įrengiant jame nepilno dydžio futbolo aikštę. Maniežui suprojektuota universali danga, tinkanti įvairioms sporto šakoms ir renginiams. Prie maniežo nuspręsta įrengti 5150 m2 ploto pagalbines ir administracines sporto mokyklos patalpas. Buvo nutarta nugriauti ir mūrinius įėjimo į stadioną vartus bei neestetiškai atrodančius ir visiškai nefunkcionalius sandėlius.

klaipedos futbolo mokykla Komunos g. 16A
klaipedos futbolo mokykla Komunos g. 16A
UAB „Aplan“ nuotr.

Statybos ir įrengimas – dviem etapais

Visa objekto rekonstrukcija padalyta į tris etapus. Pirmuoju įrengta dalis automobilių stovėjimo aikštelių, vietoj nugriautos futbolo mokyklos ir baseino pastatytas daugiafunkcis dviejų aukštų paslaugų kompleksas, atviros erdvės pritaikytos bendruomenės ir sporto mokyklos veikloms.

Antrasis etapas prasidėjo stadiono tribūnų, bėgimo takų, aptvėrimų, kamuolių gaudyklių, futbolo aikštės dirbtinės žolės dangos ardymu, bet pagrindiniai šio etapo darbai – naujų sporto aikštynų, stadiono, futbolo treniruočių aikštės, tinkamo apšvietimo, lauko treniruoklių, poilsio ir žaliosios zonų įrengimas, iškirstų medžių atsodinimas, teritorijos aptvėrimas, dviejų gelžbetoninių tribūnų pastatymas, prieigų sutvarkymas.

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pagrindiniai funkciniai sprendimai

Projekto vadovas A. Dališanskis pasakoja, kad projektuojant daugiafunkcį sporto pastatą reikėjo atsižvelgti į funkcinių ryšių ir zonavimo, neįgaliųjų poreikių tenkinimo sprendinius, taip pat į patalpų insoliaciją ir natūralų apšvietimą, mikroklimato (drėgnumo, temperatūros) normų reikalavimus, parinkti tinkamus patalpų išdėstymo, inžinerinių sistemų sprendinius. Buvusi sporto mokykla rekonstruota į dviejų aukštų daugiafunkcį sporto centrą su papildomomis bendruomeninėmis funkcijomis, o rūsyje numatytos tik pagalbinės ir techninės patalpos.

klaipedos futbolo mokykla tribunos
klaipedos futbolo mokykla Komunos g. 16A
UAB „Aplan“ nuotr.

Lauke ne tik teko iš esmės atnaujinti dirbtinę futbolo aikštės dangą, bet ir įrengti 6 bėgimo takelius, lengvosios atletikos sektorius, 1000 vietų žiūrovų tribūnas, suprojektuoti „impulsinį“ aikštės dangos pašildymą, natūralios dangos futbolo aikštelę apšilimui ir treniruotėms, laistymo sistemą, universalios dangos aikštelę krepšiniui, tinkliniui ar kitoms panašioms sporto šakoms. Pasak projekto vadovo A. Dališanskio, specifiniai ir sunkausi sprendiniai buvo pritaikyti sporto aikštyną FIFA II lygio (tarptautinėms) varžyboms. Stadionui Lietuvos futbolo federacija iškėlė labai daug reikalavimų, kuriuos buvo būtina įgyvendinti, siekiant atitikti tarptautines normas.

Sutvarkyta aplinka atgaivino apleistą teritoriją, sporto kompleksą patogiau pasiekti jo lankytojams – įrengtos naujos, erdvios automobilių aikštelės, infrastruktūra pritaikyta dviračiams.

Tikimasi, kad naujasis sporto kompleksas pritrauks į miestą ir daugiau sportui skirtų renginių.

Sprendimai:

PST logo

Šiame sporto komplekse, kuriame įsikurs Jaunimo centras, AB „Panevėžio statybos trestas“ įrengė du stadionus su dirbtine danga, krepšinio aikštelę.

Stadionas daugiafunkcis – jis taip pat pritaikytas ir lengvosios atletikos varžyboms: bėgimui, šuoliams į tolį ir rutulio stūmimui, o varžybos čia vykti gali ir vakare – tam buvo įrengtas apšvietimas su LED prožektoriais.

Viename iš stadionų buvo įdiegta speciali laistymo sistema, kuri per vieną valandą gali išlaistyti 60 m3 vandens. Objekte taip pat buvo įrengta treniruoklių ir dvi sporto salės ir FIFA standartus atitinkanti futbolo aikštė, kurioje gali vykti tarptautinės varžybos.

Abi aikštelės padengtos specialia PVC danga, linijos buvo subraižytos specialiais dažais, siekiant apsaugoti sportininkus nuo slydimų, taip sumažinant traumų tikimybę.

Projekto įgyvendinimas nepraėjo be iššūkių – svarbiausia buvo laiku atlikti užsakovo pageidavimus COVID-19 kontekste, kai medžiagų tiekimas pradėjo strigti ir vėluoti, o kainos – kilti. Vis dėlto darbai užbaigti laiku.

Straipsnis paskelbtas žurnale „SA.lt“ (Statyba ir architektūra) | 2021 rugpjūtis-rugsėjis

Norite žurnalo tiesiai į namus ar biurą?

Prenumeruokite metams vos už 27 eurus!

 

handshake PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video