Nacionalinio stadiono Vilniuje koncesininkai bendrovė „BaltCap“ ir partneriai „Cloud architektai“ atnaujino daugiafunkcės sporto bei kultūros erdvės ant Šeškinės kalvos projekto vizualizacijas. Netrukus vilniečiai bus pakviesti į projekto aptarimą bei galės teikti savo pasiūlymus, kaip jį tobulinti. Per metus planuojama parengti techninį daugiafunkcio centro projektą, o 2022-ųjų pabaigoje pradėti statybas.
„Projektas sparčiai juda į priekį, galime vilniečiams pristatyti principinius projekto sprendinius, – sako Mindaugas Pakalnis. – Svarbu, kad projektuotojai įvertino ir projekto pradžioje savivaldybės išsakytus lūkesčius. Artimiausiu metu kviesime ne tik sporto entuziastus ar gretimų rajonų gyventojus, bet ir visus miestiečius aktyviai dalyvauti diskusijoje ir teikti savo pasiūlymus kaip toliau tobulinti projektą. Apie projektinių pasiūlymų viešojo svarstymo datą informuosime papildomai. Galutiniai projekto architektūriniai ir urbanistiniai sprendimai bus tvirtinami atidžiai išnagrinėjus tiek visuomenės, tiek profesionalų siūlymus.”
Vilniaus miesto savivaldybė projektuotojams jau yra išdavusi projektinių pasiūlymų užduotį, tad šią savaitę laukiama projektuotojų prašymo viešinti projektinius pasiūlymus.
Kol visuomenės informavimo procedūra nėra atlikta, nepristatyti projektiniai pasiūlymai ir jiems savivaldybė dar nepritarusi, techninis projektas nėra rengiamas ir statybos leidimas statinio statybos projektui neišduodamas.
Apie 160 mln. eurų vertės Nacionalinio stadiono koncesijos sutartį 2021-ųjų spalį pasirašė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, sostinės Savivaldybė ir koncesininkas, investicijų bendrovė „BaltCap“. Savivaldybės įsipareigojimai sutartyje siekia apie 100 mln. eurų, valstybės – 53,4 mln. eurų.
Europos Komisija patvirtino, kad valstybės pagalba projektui yra tikslinga ir projektas gali būti įgyvendinimas. EK patvirtinimas buvo viena iš esminių koncesijos sutarties įsigaliojimo sąlygų.
Daugiafunkciame komplekse planuojamas 15 tūkst. vietų dydžio ketvirtos UEFA kategorijos stadionas, 3 tūkst. vietų lengvosios atletikos stadionas, 3 lauko futbolo aikštės, sporto muziejus, sporto kompleksas su gimnastikos, rankinio, tinklinio, bokso ir krepšinio salėmis, taip pat bendruomenės ir kultūrinio ugdymo centras su biblioteka bei mažiausiai 300 vietų darželis.
Šaltinis: BNS
[prenumerata mailpoet_form_id=”8″ bg_color=”#b1cbd9″ image_url=”https://sa.lt/wp-content/uploads/2022/01/pastatas.png” intro_text=”Svarbiausios” white_text=”architektūros, interjero ir paveldo” outro_text=”naujienos – nepraleiskite!”]