Daugiabučių renovacijai – papildomos lėšos

2015 spalio 2 d.

Baigiantis metams, daugiabučių modernizavimo darbų nemažėja, todėl atsakingos ministerijos sutarė ieškoti būdų rasti papildomų lėšų. Renovacijai šįmet papildomai bus skirta apie 5,6 mln. eurų. Daugiabučiams atnaujinti jau išmokėta 10,1 mln. eurų.

Atsižvelgusi į Aplinkos ministerijos siūlymus, Vyriausybė patikslino valstybės paramos teikimo taisykles ir užtikrino 100 proc. paramą daugiabučio renovacijos projektui parengti, jeigu jo parengimo sutartis sudaryta iki šių metų spalio 1 dienos.  Be to, iki 2016 metų liepos 1 dienos pratęstas terminas, kai valstybė apmoka visas daugiabučio modernizavimo projekto įgyvendinimo administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidas. Iki šiol buvo nustatyta, kad tokia parama teikiama iki spalio 1 dienos.

Vyriausybė taip pat nustatė, kad pridėtinės vertės mokesčiui (PVM) apmokėti už juo apmokestinamus asmenis galima naudoti lengvatinio kredito lėšas. Šį mokestį už statybos darbus turi sumokėti užsakovas, o dalis savivaldybių, kurioms tenka pareiga apmokėti proporcingą renovacijos išlaidų dalį, yra PVM mokėtojos, bet neturi lėšų jam sumokėti. Nuo šiol lengvatinio kredito lėšos bus pervedamos savivaldybei, kuri PVM mokestį sumokės valstybės biudžetui.

Patikslintos valstybės paramos teikimo daugiabučių renovacijai taisyklės numato, kad modernizuojamo daugiabučio namo patalpų savininkas, jose vykdantis ūkinę veiklą ir kaip juridinis asmuo, turintis ir už renovacijos darbus mokėti pridėtinės vertės mokestį (PVM), kurio  negali įtraukti į PVM atskaitą, nuo šiol šiam mokesčiui apmokėti gali naudotis lengvatiniu kreditu.

„Galimybė šiam tikslui naudotis valstybės parama – didžiulis palengvinimas modernizuojamo daugiabučio namo patalpų savininkams. Iki šiol pinigų pridėtinės vertės mokesčiui už daugiabučio renovacijos darbus apmokėti jie turėjo ieškoti savarankiškai. Dabar lengvatinis kreditas jau bus įtrauktas į mokėjimus už renovaciją, kurie paskirstomi dalimis per kelerius metus“, – teigė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Norintieji pasinaudoti galimybe gauti lengvatinį kreditą daugiabučio namo buto ar kitos patalpos savininkai, kurie yra PVM mokėtojai, turi kreiptis į kreditą suteikusią finansų įstaigą ir pateikti PVM apmokėjimo prašymą. Jame reikia nurodyti prašomą apmokėti PVM sumą, priežastis, dėl kurių negali mokėtino PVM traukti į PVM atskaitą, banko sąskaitą, į kurią turėtų būti pervedama apmokamo PVM suma. Kartu su prašymu apmokestinamieji asmenys PVM mokėtojai taip pat turi pateikti iš Valstybinės mokesčių inspekcijos Elektroninio deklaravimo sistemos atspausdintus pastarųjų 6 mokestinių laikotarpių, jeigu mokestinis laikotarpis yra kalendorinis mėnuo, pridėtinės vertės mokesčio deklaracijas.

AM inf.

 

 

 

Komentarai