Top Baneris

Daugėja žemės gelmių tyrimų

2015 rugsėjo 29 d.
Pasidalykite straipsniu

Jau antri metai, kai šalyje pastebimai daugėja žemės gelmių tyrimų, skelbia Aplinkos ministerija. Šiemet, Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (LGT) rugsėjo 28 dienos duomenimis, Žemės gelmių registre įregistruoti 772 geologinių tyrimų darbai. Jau dabar matyti, kad 2015 m. jų bus atlikta daugiau negu pernai (769).

Lietuvos žemės gelmės yra išskirtinė valstybės nuosavybė – kaupti visus duomenis apie jas yra įgaliota LGT. Žemės gelmių įstatymas įpareigoja tiesioginius tyrimus atliekančias geologines įmones visų rūšių žemės gelmių tyrimus registruoti Žemės gelmių registre. Šių tyrimų rezultatai kaupiami Valstybinėje geologinės informacijos sistemoje.

Kaip sakė LGT direktorius Jonas Satkūnas, vienas registracijos tikslų – apsaugoti ir žemės gelmių išteklių naudotojų, ir visuomenės interesus, kas ypač svarbu žvalgant naudingųjų iškasenų telkinius.

Konkrečioje vietoje registruojami tik vieno investuotojo geologinės žvalgybos darbai. Jeigu tą patį telkinį žvalgytų du investuotojai, kiltų problemų sprendžiant, kuriam iš jų išduoti leidimą eksploatuoti tą telkinį. Be to, tyrimai, kurie dubliuotų jau atliktus ir LGT įvertintus, nebūtų iš naujo vertinami, jų rezultatai nebūtų aprobuojami, todėl jie neturėtų juridinės galios.

LGT kontroliuoja, kad nebūtų pažeisti žemės, kurioje planuojami tyrimai, savininkų ir naudotojų interesai. Su jais turi būti suderintas registruojamų žemės gelmių tyrimų plotas.

Geologinės žvalgybos leidimų suteikimo, koncesijų išdavimo ar registracijos sistemos veikia visose pasaulio valstybėse, kuriose yra išgaunamos naudingosios iškasenos.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video