„Civinity“ vadovo D. Jackos teismas Latvijoje atidėtas dėl jo ligos

„Civinity“ vadovo D. Jackos teismas Latvijoje atidėtas dėl jo ligos

civinity lietuva

Latvijos Ekonominis teismas ketvirtadienį nepradėjo nagrinėti bylos, kurioje galimu pinigų plovimu Rygos liftų priežiūros konkursuose, be kitų, kaltinamas ir Lietuvos pastatų priežiūros bei inžinerinių sprendimų grupės „Civinity“ akcininkas ir vadovas Deividas Jacka.

Pasak teismo atstovės, bylos nagrinėjimas atidėtas, nes verslininkas dėl ligos negalėjo atvykti į teismo posėdį. 

„Taip, teismas ketvirtadienį turėjo pradėti nagrinėti šią bylą, tačiau Deividas Jacka šiame posėdyje nedalyvavo dėl sveikatos problemų, todėl teisėjas atidėjo nagrinėjimą kelioms savaitėms“, – BNS ketvirtadienį sakė Latvijos teismų administracijos specialistė Inara Makarova.

D. Jacka, paklaustas, kodėl nedalyvavo teismo posėdyje ir kaip vertina jam pateiktus kaltinimus, BNS teigė kol kas proceso nekomentuojantis. 

„Teismo posėdžių organizavimo tvarkos nekomentuoju. Apie mano poziciją dėl šios bylos jau buvo pasisakyta viešojoje erdvėje anksčiau ir ši pozicija nesikeičia. Daugiau galėsiu pasisakyti šiuo klausimu, kai tik leis aplinkybės“, – komentare BNS teigė D. Jacka.  

Apie tai, kad ilgą laiką šioje byloje liudininko statusą turėjęs Lietuvos verslininkas birželį tapo įtariamuoju, portalui vz.lt yra patvirtinęs pats D. Jacka.    

Verslininkas tuomet portalui sakė neturintis jokių sąsajų su kitais bylos kaltinamaisiais, išskyrus tai, kad po jo kreipimosi į teisėsaugą šiems asmenims ir bendrovėms buvo pateikti kaltinimai.

Rygos apygardos prokuratūra yra informavusi BNS, jog Ekonominiam teismui gegužę perdavė bylą, kurioje įtarimai pareikšti septyniems fiziniams asmenims ir dviem Latvijos įmonėms.

Prokuratūros teigimu, kaltinimai susiję su Rygos savivaldybės kompanijos „Rigas namu parvaldnieks“ 2013-2018 metais skelbtais liftų priežiūros konkursais. Vienas kaltinamųjų jiems teikė pasiūlymus žinodamas, kad jo atstovaujamoje įmonėje nepakanka darbuotojų užtikrinti sutarties vykdymui.

Anot Rygos prokuratūros, už darbus buvo sumokėta per 2 mln. eurų, iš jų daugiau nei 1,9 mln. eurų buvo „išplauti“, pervedant lėšas į kitų susijusių įmonių sąskaitas.

Už pinigų plovimą Latvijoje numatoma 3–12 metų  laisvės atėmimo bausmė.

„Civinity“ birželį teigė, kad pranešimai apie akcininkui ir vadovui D. Jackai Latvijoje pareikštus kaltinimus dėl galimo pinigų plovimo Rygoje grupės įmonių veiklai įtakos neturės, nes nė viena grupės bendrovė nėra proceso dalyvė. 

Kitas Rygos teismo posėdis numatytas spalio 17-ąją.  

„Civinity“ pernai uždirbo 1,73 mln. eurų konsoliduoto pelno prieš apmokestinimą – 2,6 proc. daugiau nei 2020 metais, jos  pajamos siekė 48,6 mln. eurų ir buvo 3,2 mln. eurų mažesnės.

„Civinity“ grupė vienija per 30 įmonių, kurios prižiūri 10 mln. kv. metrų gyvenamųjų namų ir komercinių pastatų, joje dirba 1,5 tūkst. darbuotojų Lietuvoje, Latvijoje ir Didžiojoje Britanijoje. 

Temos: civinity, Latvija, teisė, teismas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai