Top Baneris

Buvusioje „Lietuvos geležinkelių“ būstinėje Vilniuje įsikurs 8 valstybės įstaigos

2023 kovo 17 d.
460226
K. Kavolėlio/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

BNS

Buvusioje „Lietuvos geležinkelių“ būstinėje sostinėje įsikurs aštuonios valstybės įstaigos, penktadienį pranešė Turto bankas.

Mindaugo gatvėje esančiame pastate veiks Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba, Valstybinis patentų biuras, Valstybinė darbo inspekcija, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, Lietuvos standartizacijos departamentas, Ekstremalių sveikatai situacijų centras ir Lietuvos energetikos agentūra. 

Projektavimo darbus tikimasi baigti šių metų rudenį, statybų leidimą planuojama gauti šiemet.

Pasak pranešimo, projekto vertė turėtų paaiškėti parengus techninį projektą, o galutinė pastato pritaikymo ir atnaujinimo darbų kaina – po rangos konkurso, kurį planuojama paskelbti dar šiais metais. Rangos darbus pradėti planuojama kitų metų pirmąjį ketvirtį.

Atnaujinant pastatą, bus perplanuotos ir suremontuotos patalpos, modernizuota vėdinimo sistema, naujai įrengtos kondicionavimo, elektros ir interneto ryšio sistemos. Visos sistemos bus automatizuotos, pastatas pritaikytas žmonėms turintiems individualių poreikių, planuojama įrengti ir elektromobilių įkrovimo stoteles. 

Įstaigoms persikrausčius į pastatą, dalis laisvų patalpų bus parduodamos.

Iš viso planuojama parduoti apie 9,8 tūkst. kvadratinių metrų ploto patalpų, kurių vidutinė vertė, remiantis Registrų centro įvertinimu, yra apie 7,6 mln. eurų. Šios lėšos iš dalies bus panaudotos Mindaugo gatvėje esančio pastato remonto išlaidoms padengti, taip pat bus skirtos kitiems valstybės turto atnaujinimo projektams. 

Mindaugo gatvėje esantis pastatas iki 2021-ųjų pavasario, kai jį Turto bankui perdavė „Lietuvos geležinkelių“ grupė, buvo naudojamas geležinkelius administruojančių įstaigų reikmėms.

Valstybei priklausantis pastatas 2003 metais buvo įtrauktas į Kultūros vertybių registrą. Pastatą projektavo Lenkijoje gimęs ir Vilniuje gyvenęs architektas Tadeušas Rostvorovskis. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video