Jas ateityje turėtų projektuoti skirtingos architektų grupės, išrinktos konkurso būdu“, – komentavo S. Kuncevičius.
„Kūrybinėse dirbtuvėse pateiktuose projektuose architektai siūlė ir smulkaus, ir stambaus, Frankfurto administraciniams kvartalams būdingo mastelio pastatus. Vis dėlto įsitikinome, jog šioje Vilniaus vietoje labiausiai tiktų prie aplinkinio užstatymo derantys, tačiau ne per smulkūs, atitinkantys šiuolaikinių biurų, valstybinių įstaigų pastatų reikalavimus ir įvaizdį, tūriai, – sakė E. Neniškis.- Kvartalo charakterį sustiprintų keli akcentai – išskirtinės šiuolaikiškos architektūros pastatai ir viešosios erdvės, kurios veiktų kaip traukos taškai.“
„O Žalgirio stadiono istorija galėtų būti įprasminta simboliu – pavyzdžiui, išsaugant pietinius stadiono tribūnų vartus ar kitus elementus“, – sakė S. Kuncevičius.
Nagrinėdama viešųjų erdvių pasiūlymus, komisija priėjo išvadų, kad aikštės, skverai turėtų turėti suvokiamas ribas, aiškiai skirtis nuo praėjimų, įėjimų. Taip pat rekomenduota atskirti visų miestiečių lankomas erdves nuo kvartalo darbuotojų ar gyventojų naudojamų vidinių erdvių.
Kaip atrodys teritorijoje esančių senųjų žydų kapinių memorialas – kol kas neaišku. Ateityje Vyriausybė kartu su Vilniaus miesto savivaldybe ketina organizuoti memorialo architektūrinį konkursą. „Labiausiai tikėtina, kad žydų kapinių memorialo teritorija, esanti tarp Sporto rūmų ir būsimojo verslo kvartalo, nebus aktyviai naudojama kaip miestiečių susibūrimo ir renginių vieta, – pastebėjo A. Degutis. – Tačiau į memorialą orientuoti pastatų fasadai bus labai gerai apžvelgiami, todėl jiems būtina suteikti išskirtinai aukštą architektūrinę kokybę“.
Ties Šeimyniškių ir Rinktinės gatvėmis užstatymo veidas taip pat turėtų būti skirtingas. „Rinktinės gatvė bus aktyviau naudojama pėsčiųjų, iš jos matyti įspūdingas Gedimino kalnas, todėl jos užstatymo siluetas turėtų būti įvairesnis, tarp pastatų rekomenduotume kurti erdves, praėjimus, vedančius į kvartalo vidų, – sakė L. Naujokaitis. – Šeimyniškių gatvė turi transporto tranzitinio koridoriaus charakterį, taigi jos užstatymas gali būti uždaresnis ir vienodesnis“.
Kadangi būsimasis verslo ir administracinis kvartalas, o taip pat ir Kongresų centras trauks didžiulius transporto srautus, patekimas į teritoriją ir automobilių statymo klausimas kūrybinėse dirbtuvėse buvo svarbus.
„Dalyviai siūlė įvairias alternatyvas – požeminius, cokolinius parkingus, daugiaaukščių aikštelių pastatus ar naudotis parkingais gretimuose sklypuose, tačiau, atsižvelgiant į ateities tendencijas, komisija rekomenduoja projektuoti minimalų parkavimo vietų skaičių, pirmenybę atiduodant pėstiesiems ir dviratininkams, skatinti patekimą į teritoriją viešuoju transportu,– sakė A. Blotnys. – O patogiam patekimui į teritoriją racionaliausia būtų numatyti pravažiavimus, kad ir požeminius, jungiančius Olimpiečių, Šeimyniškių ir Rinktinės gatves.“
Teritorijai tarp Šeimyniškių, Rinktinės g. ir Neries upės 2008 metais buvo rengiamas architektūrinis-urbanistinis konkursas. 2008 m. pagal konkursą laimėjusio projekto („a.s.a. Sigito Kuncevičiaus projektavimo biuras“) sprendinius rengtas detalusis planas (SĮ „Vilniaus planas“), kuris 2014 m. patikslintas (UAB „Formatas A1“, bendradarbiaujant su „a.