Blog

Buvusiame „Spartos“ fabrike vystytos idėjos trims Naujamiesčio teritorijoms atgaivinti

Sparta
Dirbtuvės. Asociatyvinė nuotr.

VGTU kartu su Vilniaus miesto savivaldybe rugsėjo mėnesį organizavo kūrybinės dirbtuves, pavadinimu „I  Dirt+Activate Urban Space“. Studentai dvi savaites dirbo Naujamiestyje – jų darbo baze tapo uždarytas Vilniaus kojinių gamybos bendrovės „Sparta“ fabrikas.

Šios kūrybinės dirbtuvės yra vienas iš VGTU Architektūros fakulteto III kurso studijų modulių. Į kūrybinių dirbtuvių procesą buvo įtraukti ir Simono Daukanto progimnazijos mokiniai. Vieniems dirbtuvės tapo kontekstu purvo prasmėms ir formoms tyrinėti (I♥ DIRT – kuratorius arch. Slavis Poczebutas – Berlynas, MEKADO), kitiems – būstine, analizuojant ir kuriant erdvinius scenarijus šalia fabriko esančioms viešosioms erdvėms (Activate urban space – kuratoriai kraštovaizdžio arch. Lola Meyer ir arch. Kai Dolata – Berlynas, URBICON).

Šios dirbtuvės pasiūlys naujų idėjų trims skirtingoms Naujamiesčio teritorijoms atnaujinti ir kartu su jų kaimynystėje gyvenančiomis bendruomenėmis, taip pat įtrauktomis į planavimo procesą, atšvęs darbo rezultatus.

Vilnius.lt inf.

    bimforum.lt (670x110)

Parašykite komentarą

Atsiliepimų nėra.