Top Baneris

Buvusiame „Spartos“ fabrike vystytos idėjos trims Naujamiesčio teritorijoms atgaivinti

2019 rugsėjo 18 d.
Sparta
Dirbtuvės. Asociatyvinė nuotr.
Pasidalykite straipsniu

VGTU kartu su Vilniaus miesto savivaldybe rugsėjo mėnesį organizavo kūrybinės dirbtuves, pavadinimu „I  Dirt+Activate Urban Space“. Studentai dvi savaites dirbo Naujamiestyje – jų darbo baze tapo uždarytas Vilniaus kojinių gamybos bendrovės „Sparta“ fabrikas.

Šios kūrybinės dirbtuvės yra vienas iš VGTU Architektūros fakulteto III kurso studijų modulių. Į kūrybinių dirbtuvių procesą buvo įtraukti ir Simono Daukanto progimnazijos mokiniai. Vieniems dirbtuvės tapo kontekstu purvo prasmėms ir formoms tyrinėti (I♥ DIRT – kuratorius arch. Slavis Poczebutas – Berlynas, MEKADO), kitiems – būstine, analizuojant ir kuriant erdvinius scenarijus šalia fabriko esančioms viešosioms erdvėms (Activate urban space – kuratoriai kraštovaizdžio arch. Lola Meyer ir arch. Kai Dolata – Berlynas, URBICON).

Šios dirbtuvės pasiūlys naujų idėjų trims skirtingoms Naujamiesčio teritorijoms atnaujinti ir kartu su jų kaimynystėje gyvenančiomis bendruomenėmis, taip pat įtrauktomis į planavimo procesą, atšvęs darbo rezultatus.

Vilnius.lt inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video