Top Baneris

Bus pristatomos viešųjų erdvių Žalgirio stadiono teritorijoje sutvarkymo idėjos

2017 liepos 18 d.
Verslo ir administracinis centras. „Hanner“ vizual.
Verslo ir administracinis centras. „Hanner“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybėje bus pristatomi atviro viešųjų erdvių konkurso dalyvių darbai. Gegužės mėnesio pabaigoje paskelbtam konkursui pasiūlymus pateikė 4 architektų studijos – lietuvių komandos „B17“, „Arches“ ir SĮ „Vilniaus planas“ bei tarptautinė kraštovaizdžio architektų studija „Martha Schwartz Partners“.

Konkurso metu, anot jo organizatorių, tikimasi atrinkti geriausias idėjas ir pasiūlymus viešosioms erdvėms bei jų pagrindu sukurti estetiškai patrauklią aplinką naujajame Vilniaus verslo ir administraciniame centre. Ši teritorija yra centrinė miesto dalis, todėl čia siekiama sukurti patrauklią aplinką, kuri taptų Vilniaus gyventojų ir miesto svečių traukos centru.

Konkursui pateiktus darbus vertins komisija, sudaryta iš kraštovaizdžio specialistų, Vilniaus miesto savivaldybės ir „Hanner“ atstovų. Geriausi darbai bus apdovanoti piniginėmis premijomis. Viešųjų erdvių statybos darbus numatoma pradėti jau šių metų rudenį. Iki 2017 metų pabaigos ketinama įrengti pirmąją pėsčiųjų promenados atkarpą. Iš viso į viešųjų erdvių sukūrimą ir įrengimą planuojama investuoti daugiau nei 2 mln. eurų.

Buvusioje stadiono teritorijoje šiuo metu yra statomas 200 kambarių viešbutis „Courtyard by Marriott“, ir 15,5 tūkst. kv. m ploto verslo centras. Netrukus čia bus pradėtos ir gyvenamųjų namų statybos. Iš viso į šios teritorijos plėtrą, kur numatyta viešbučio, verslo centrų bei gyvenamųjų namų statyba, planuojama investuoti daugiau nei 200 mln. eurų.

Primename, jog bendrovei „Hanner“ paskelbus atvirą projektinių pasiūlymų konkursą viešosioms erdvėms verslo ir administraciniame centre Žalgirio stadiono teritorijoje, Lietuvos architektų sąjunga ir Lietuvos architektų rūmai paskelbė savo verdiktą – šio konkurso sąlygos neatitinka gerosios konkursų praktikos ir Europos architektų tarybos (taip pat LAS bei LAR) priimtų kokybiškų konkursų principų – skaidrumo, vertinimo komisijos nepriklausomybės ir autonomiškumo (konkurso sąlygose neįvardyta jo komisija).

Vilniaus savivaldybės ir SA.lt inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video