Top Baneris

Biurų pastatas „Narbuto 5“ oficialiai atidarytas

2017 lapkričio 29 d.
„Narbuto 5“
Verslo centras „Narbuto 5“. „Kapitel“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniuje duris oficialiai atvėrė naujas verslo centras „Narbuto 5“ (projekto architektūrinės dalies vadovas Gediminas Paslaitis). Naujajame 4700 kv. m ploto pastate jau kuriasi nuomininkai – beveik visas šio pastato plotas buvo išnuomotas dar prieš oficialią statybų pabaigą. Verslo centro plėtotojai pasiūlė visa, kas svarbiausia šiam segmentui: biurų pastatas modernus ir kompaktiškas, išsiskiriantis jaukumu ir patogia vidine logistika, lengvai atpažįstamas ir puikiai matomas nuo T. Narbuto gatvės ir vieno iš svarbiausių Vilniaus transporto žiedų.

Didžiausią dėmesį plėtodami „Narbuto 5“ verslo centrą vystytojai skyrė nuomininkų komfortui ir produktyvumui, pastato tvarumui bei gamtai. Verslo centro projektuotojai numatė gryno oro padavimą į vėdinimo sistemas iš atokiausios nuo automobilių stovėjimo aikštelių ar gatvių vietos, pastate pritaikyti sudėtingi maksimalų dienos šviesos naudojimą numatantys inžineriniai fasado ir apšvietimo sprendimai, o dažams, kilimams ar luboms naudotos tik žmogui sveikos ir aplinkai nekenksmingos apdailos medžiagos. Ypatingas dėmesys buvo skirtas ir pastato akustikai bei garso izoliacijai siekiant sumažinti triukšmą, o pastatas didžiuojasi energine A klase.

Verslo centras „Narbuto 5“. „Kapitel“ nuotr.

Sykiu „Narbuto 5“ projektuotojai itin didelį dėmesį skyrė nuomininkų sveiko gyvenimo būdo skatinimui: darbuotojų patogumui numatytos kelios dešimtys saugių dviračių statymo vietų, dušai ir persirengimo kambariai, nedidelė sporto salė, 4 elektromobilių krovimo stotelės. Verslo centras lengvai pasiekiamas viešuoju transportu, o jo vieta yra arti vaikų darželių, mokyklų, parduotuvių ir kitų paslaugų vietų.

Architekto G. Paslaičio buvo prašoma projektuoti ir atviro plano erdves, ir kabinetus. Biurams įrengtos atskiros virtuvėlės, posėdžių kabinetai. Rekreacinės erdvės funkciją šiame biurų pastate atlieka holo erdvė, kuriame suprojektuota kavinė.

„Narbuto 5“ vystytojai ėmėsi iniciatyvos į miestą grąžinti paukčius: išnagrinėję Žvėryno paukščių populiacijos ir migravimo takus verslo centro išorėje įrengė dekoratyvinę sieną su inkilais, pritaikytais 7 rūšių šias vietoves pamėgusiems paukščiams. Taip pat, baigus statybas, šalia „Narbuto 5“ atsodintos anksčiau čia augusios augalų rūšys, o dar prieš statybas buvo persodintas čia klestėjęs šimtametis ąžuolas, kuris jau prigijo ir toliau puošia šalia esančio Edukologijos universiteto aplinką.

„Vystydami naujus projektus, geriname miestų gyvenimo kokybę. Neabejojame, kad šis verslo centras papuoš Vilnių ir sudarys puikias sąlygas mūsų nuomininkams sėkmingai auginti savo komandas ir verslus“, – atidarymo metu kalbėjo bendrovės „Kapitel“ generalinė direktorė Amelija Rudenko.

Vendrovės „Kapitel“ generalinė direktorė Amelija Rudenko.

Projekto „Narbuto 5“ plėtotojai, anot A. Rudenko, žino, ko reikia miestui ir klientams, taigi plėtodami komercinės paskirties pastatus, jie jaučia atsakomybę, jog šie atitiktų žmonių poreikius, būtų sukurtos funkcionalios ir estetiškai patrauklios erdvės viduje ir išorėje, gerėtų gyvenimo ir darbo kokybė. Šis tikslas gali būti įgyvendintas siekiant aukščiausių standartų, todėl buvo nuspręsta dar prieš pradedant statybas inicijuoti BREEAM sertifikavimo procesą. Šiuo metu pastatas jau gavo tarpinį BREEAM sertifikatą „Very good“.

Architektas G. Paslaitis pripažino – bemaž ilgiausiai diskutuota dėl verslo centro veido – fasado – sprendimo. Pradžioje planuota rinktis vėdinamojo fasado sistemą su aliuminio ir stiklo konstrukcijomis, vėliau svarstyta akmens plokščių alternatyva. Galiausiai apsipręsta projektuoti elementinio fasado sistemą. Tokios fasado sistemos privalumai, pasak architekto, nesudėtingas montavimas, sykiu mažesnė klaidų tikimybė, patikima eksploatacija, lengvesnis pastato energinio efektyvumo užtikrinimas ir ilgaamžiškumas.

6 aukštų A klasės biurų pastatą „Narbuto 5“ statė UAB „Merko Statyba“, BREEAM vertinimą atliko įmonė „Vesta consulting“.

Verslo centrą „Narbuto 5“ plėtojanti bendrovė UAB „Kapitel“ priklauso „Kapitel“ (buv. „E.L.L. Real Estate“) įmonių grupei, kuri buvo įkurta 1997 m. Estijoje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video