• ruukki
  • tikkurila
  • tikkurila
  • ruukki

Bituminės čerpės – ir stogams, ir fasadams

2020 kovo 27 d.
houses 5
Bendrovės nuotr.

Bendrovė „Mida LT“ džiaugiasi galinti supažindinti Lietuvos rinką su nauju bituminės stogo dangos produktu – trisluoksnių čerpių serija „Atlantic“, dizainu primenančia senųjų Europos miestų stogus. Tik pasirodžiusi rinkoje, ji kone iškart tapo labai paklausi Vokietijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Čekijoje ir kitose šalyse – ten, kur vertinama klasikinė estetika ir šiuolaikinė kokybė.

Įkvėpta saulėtų senamiesčių

Dizaineriai sukūrė šią dangą, siekdami įkūnyti istorinių Pietų Europos miestų čerpėmis dengtų stogų raštus. Dvi kolekcijos spalvos – „Madeira“ ir „Tenerife“ – primena nepakartojamos šių Atlanto vandenyne esančių salų gamtos ir tradicinei architektūrai naudojamų medžiagų atspalvius.

Bituminės čerpės „Atlantic“ savo forma atkartoja klasikines „bebro uodegas“ – keramines apvalintais galais čerpes, neprarandančias populiarumo visoje Europoje, ypač Vokietijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Čekijoje, kur jos tradiciškai naudojamos per šimtmečius. Bituminės čerpių juostos padengiamos kelių giminingų tonų spalvos bazalto pabarstu, suteikiančiu stogo dangai papildomo vizualinio reljefiškumo. Toks stogas niekada neatrodys nuobodžiai.

Gimininga šiai serijai yra „Continent“ – tokių pačių išskirtinių fizikinių ir eksploatacinių savybių, tik stačiakampės formos bituminės stogo dangos. Šios bituminės čerpės yra keturių atspalvių, pavadintų pagal didžiausius žemynus: Afriką, Ameriką, Aziją ir Europą.

Patvarios ir ilgaamžės

Bituminės čerpės TECHNONICOL SHINGLAS gamykloje formuojamos iš trigubo storio ruošinio, tad paklotos stogo dangos storis gali siekti apie 2 centimetrus. Klojamos čerpių eilės uždengia viena kitą per pusę ilgio ir klijiniu sluoksniu susiklijuoja tarpusavyje į visiškai hermetišką, patvarią ir, kas be galo svarbu, idealiai tylią stogo dangą.

Naujosios kolekcijų „Atlantic“ ir „Continent“ čerpės taip pat išsiskiria ir savo svoriu – stogo danga turi būti gana sunki, kad jos nenupūstų vėjas, kad ji slopintų triukšmą ir vibracijas, būtų inertiška staigiems temperatūrų pokyčiams. Danga „Atlantic“, paklota ant stogo, siekia 25,4 kg/m² svorį ir patikimai išlaiko sunkiasvorio stogo kategorijos reikalavimus.

Svoris ir trigubas sluoksnis – du pagrindiniai aukščiausios stogo dangos kokybės veiksniai. Bituminių čerpių TECHNONIСOL SHINGLAS gamintojas taip pasitiki šiuo savo kūriniu, kad suteikia jam net 60 metų garantiją!

Lanksčiomis bituminėmis čerpėmis nesunku uždengti sudėtingos ar netaisyklingos formos stogus su tūriniais langais, stoglangiais, šlaitų lūžiais. Lanksti, lengvai pritaikoma jų forma lemia mažą liekančių atraižų kiekį – 3–5 procentus. Tokią stogo dangą paprasta priderinti prie kraštovaizdžio: čerpėmis gražu dengti ir mūrinius, ir medinius namus, ir vasarnamius. Ji gali būti naudojama tiek naujiems stogams įrengti, tiek seniems rekonstruoti.

Ne tik stogams, bet ir fasadams: HAUBERK

Paprastai bitumines čerpes rekomenduojama montuoti ant stogų, kurių nuolydis yra 12º ir daugiau, bet bendrovė „Mida LT“ turi sprendimą ir fasadų apdailai – bitumines čerpes TECHNONICOL HAUBERK. Jos turi visus stogų čerpėms būdingus privalumus, tokius kaip ilgaamžiškumas, sumontuotos dangos sandarumas ir atsparumas atmosferos poveikiui, paprastas, lengvas montavimas ir sutaupytas darbo laikas.

Fasadas su tokia danga tampa visiškai sandarus, neveikiamas korozijos, atsparus mechaniniams ir gamtiniams, pavyzdžiui, krušos, poveikiams, tarnaujantis esant atšiaurioms klimato sąlygomis nuo –60 iki +120 °С.

Bazalto pabarstų spalvai būdingas labai didelis atsparumas, ji neblunka nuo saulės ir nekeičia spalvos per visą ilgą tarnavimo laiką. Fasadas su tokia danga tampa visiškai sandarus, neveikiamas korozijos, atsparus mechaniniams ir gamtiniams, pavyzdžiui, krušos, poveikiams, tarnaujantis esant atšiaurioms klimato sąlygomis nuo –60 iki +120 °С.

Skiriasi tik dizainas, specialiai sukurtas fasadams ir savo raštu primenantis plytų ar akmenų mūrą. Fasado čerpes galima naudoti ir fasadui ar jo architektūriniams elementams, ir buitiniams ar ūkiniams pastatams, ir net tvorų apdailai. Jos tinka ir nestandartinių formų – pusračių, arkų ir banguotų elementų konstrukcijų – fasadams. Mūrą imituojantis čerpių raštas suteikia galimybę sukurti įvairių spalvinių derinių lygiai taip pat, kaip ir dirbant su plytomis. Pavyzdžiui, pabrėžti cokolio zoną arba atskirų elementų – kampų, langų ir durų angų – apdailą. Bituminės fasado čerpės TECHNONICOL HAUBERK dėl didelio populiarių atspalvių pasirinkimo tinka įvairiems dizaino sprendimams. Jas taip pat galima derinti tarpusavyje išsaugant visas eksploatacines dangos savybes.

SMA 7125

Bituminių čerpių HAUBERK plytų piešinio kolekcija visiškai atkartoja klasikinio plytų mūrų aiškumą ir grafiškumą. Kruopščiai išlaikytos piešinio proporcijos ir tiesios linijos sukelia žiūrinčiajam malonių asociacijų su tradicijomis ir patikimumu. Septynių kolekcijos atspalvių prototipais tapo populiariausios plytinių fasadų spalvos: aktuali, tuo pat metu ir šiuolaikiška, ir klasikinė „Raudonos plytos“, originali „Antika“, efektyvi „Bavarija“, rami ir santūri „Gelsvai rusva“, nestandartinė „Marmuro“, elegantiška ir praktiška „Smėlio“ bei klasikinė, griežtoko stiliaus „Terakota“.

Sumontuotą fasado dangą HAUBERK labai lengva prižiūrėti: čerpės gali būti lengvai nuplautos bekontakčiu aukšto slėgio plovimo įrenginiu. Svarbu išsaugoti ne mažesnį nei 30 сm atstumu iki fasado čerpių paviršiaus. Kaip plovimo priemonė tinka aktyvios plaunamosios putos.

Rekomenduoja architektai

Renkantis stogo ar fasado dangą kaina neabejotinai yra svarbus veiksnys, bet ne vienintelis. Namus projektuojantys architektai savo užsakovams pasiūlo įvairių medžiagų, sukuriančių stilingą pastato vaizdą, bet, be kainos ir išvaizdos, visuomet rekomenduoja nepamiršti ir tokių pragmatiškų veiksnių kaip pastato forma su jo stogo nuolydžiais, sandūromis ir laužimo vietomis. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį ir į bendrąjį vietovės, kurioje planuojama statyti namą, kontekstą.

Jų nuomone, bituminės čerpės – optimalus aukso vidurys. Tarp dviejų kraštutinumų – statusą rodančios prabangos ar pigių bei trumpaamžių stogų ir fasadų dangų – jos užima komfortišką vartotojo atžvilgiu poziciją, būdamos gana ilgaamžės, ilgai nekintančios estetikos, prieinamos kainos ir plataus pritaikymo.

Montuoti bitumines čerpes ant fasadų ne tik paprasta ir lengva, prireikia itin mažai instrumentų. Šis darbas kur kas švaresnis: čia nevyksta jokių šlapių procesų, kaip, tarkim, fasadą tinkuojant. Dėl šių priežasčių fasado apdailos bituminėmis čerpėmis kainos ir galiausiai gaunamos dangos kokybės, estetinio vaizdo, ilgaamžiškumo santykį daugelis architektų laiko vienu iš geriausių, lemiančiu vis augantį tokios dangos populiarumą.

technonicolor

www.technonicol.lt

RĖMĖJO TURINYS

Komentarai

statyba ir architektura
archicad