Top Baneris

Betono nuotekų sistemos – ilgaamžis sprendimas

2017 rugsėjo 25 d.
gelžbetonio sistemos
Įmonės „Gelgaudiškio gelžbetonis“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Prieš keturis dešimtmečius veiklą pradėjusią gelžbetonio konstrukcijų gamybos įmonę „Gelgaudiškio gelžbetonis“ šiandien bene labiausiai garsina gelžbetonio šulinių ir vamzdynų nuotekų sistemų produkcija. Laiko patikrintus gaminius siūlanti kompanija nuolat diegia naujas technologijas ir geba rinkai pateikti statybos procesus bei sąnaudas optimizuojančių sprendimų.

Pranašumai įrodymų nereikalauja

Surenkamojo gelžbetonio sistemos drenažui ir nuotakyno tinklams įrengti naudojamos bemaž 150 metų. Per tą laiką šie gaminiai įrodė savo patikimumą: ekonomiškumą, ilgaamžiškumą, saugumą, montavimo greitį, ekologiškumą.

Unikali betono ypatybė ilgainiui tik tvirtėti užtikrina galimybę eksploatuoti betono sistemas daugiau kaip 100 metų. Sykiu išvengiama jų priežiūros ir atnaujinimo išlaidų, o tuo nepasižymi alternatyvios medžiagos. Nors įvairių plastikų gamintojai tvirtina, kad tai yra lygiavertis betono ar gelžbetonio sistemų atitikmuo, pastarųjų gamintojai pateikia neatremiamų argumentų. Antai gaminiai iš termoplastinių medžiagų naudojami tik 50–60 metų, tad prognozuoti jų patvarumą sunku. Be to, nuotekų sistemų avarijų padarinių likvidavimo ir didelės eksploatavimo sąnaudos gali keliskart viršyti statybos kainą.

Dėl didelio svorio betono sistemos yra atsparesnės iškilnojimui ar išplukdymui, pavyzdžiui, pakilus gruntiniam vandeniui. To negali užtikrinti lengvųjų sistemų tiekėjai. Betono sistemas galima suprojektuoti su lanksčiomis jungtimis, kurios padėtų amortizuoti žemės judėjimą. Jos taip pat yra ne tokios jautrios nepakankamam pagrindo ar blogam sistemos įrengimui kaip lengvosios sistemos, yra atsparios išlinkimui, taip pat aukšto slėgio srovei, yra nedegios. Kitaip nei termoplastinės medžiagos, betono ir gelžbetonio šuliniai bei vamzdžiai formą išlaiko ir padidėjus temperatūrai.

Įmonės „Gelgaudiškio gelžbetonis“ nuotr.

Pinigai – iš visų kišenės

„Žinoma, alternatyva visada yra, tik klausimas, ką ji kopijuoja. O šiuo atveju plastiko gaminiai kopijuoja betonines nuotekų sistemas. Vienareikšmiškai galima pasakyti, kad nuotekų sistemoms betono gaminiai šiandien yra optimalus sprendimas, užtikrinantis gerokai mažesnes gamybos, logistikos sąnaudas, aplinkos taršą ir aukštą patikimumą bei ilgaamžiškumą. Įprastai brangiai kainuojančioms vandentvarkos sistemoms įrengti naudojami viešojo sektoriaus, arba mokesčių mokėtojų, pinigai, todėl jie turi būti leidžiami kuo tikslingiau ir racionaliau“, – akcentavo „Gelgaudiškio gelžbetonio“ direktorius Edmundas Rinkevičius.

Įmonės vadovas pripažino, kad ir patiems statybų sektoriaus atstovams neretai stinga patikimų žinių apie betono sistemų gamintojų siūlomus technologinius sprendimus, kurie šalia unikalių betono charakteristikų užtikrina spartesnius procesus ir racionalesnį resursų naudojimą.

Kaip pavyzdį būtų galima paminėti ne vieną „Gelgaudiškio gelžbetonio“ produktą. Neseniai įmonė rinkai pristatė naujovę – dugninius žiedus su prijungimo angomis bei nuotekų kanalais. Sujungimo vietas sandarina tarpinė, pagaminta iš tankios struktūros elastingos medžiagos. Ji leidžia prie gelžbetonio žiedų jungti vamzdžius iš įvairių medžiagų: betono, ketaus, keramikos, plastiko. Dugniniuose žieduose gali būti suformuojama nuo vieno iki penkių prijungimo angų. Individualius produkto užsakymus įmonė įgyvendina per dvi darbo dienas, suteikdama galimybę išvengti šių procesų pačiame statybos objekte.

Įmonės „Gelgaudiškio gelžbetonis“ nuotr.

Siūlo analogų neturinčių produktų

„Gelgaudiškio gelžbetonis“ taip pat gali pagaminti nestandartinių matmenų – 1,5 metro aukščio – žiedus. Palyginimui – maždaug 90 procentų gamintojų deklaruojamas aukštis siekia 1 metrą, likusi dalis galėtų pasiūlyti iki 1,25 metro aukščio žiedus. Naudojant aukštesnius žiedus, jų reikia mažiau, vadinasi, sykiu mažėja ir sujungimų, pralaidos vietų. „Gelgaudiškio gelžbetonis“ gali pagaminti ir dugninius, ir paprastus 1,5 metro aukščio žiedus. Šiai sudėtingos technologijos gamybai įmonė įdiegė specialius įrenginius.

„Gelgaudiškio gelžbetonio“ vadovo E. Rinkevičiaus teigimu, kartu svarbu užtikrinti, kad ilgus dešimtmečius tarnaujantiems betono gaminiams būtų pritaikyti ir ilgaamžiai elementai. Antai įmonė vienintelė Lietuvoje gamina šulinių žiedus su patogiomis dvipakopėmis kopėtėlėmis, kurios yra padengtos plastiku. Tai užtikrina minimalų korozijos poveikį – įprastai kiti gamintojai metalo lipynes cinkuoja arba naudoja ketų. Kopėtėlės žiede montuojamos jau gamybos procese, jos įliejamos į patį gaminį.

„Gelgaudiškio gelžbetonio“ produktų sąraše – ir didžiausias asortimentas išlyginimo žiedelių, kurie skirti inžinerinių komunikacijų šulinių dangčiams pakelti asfaltuojant gatves ir įgyvendinant kitus darbus, kai šiuos dangčius reikia sulyginti su žemės paviršiumi. Žiedeliai gaminami vibropresavimo būdu pusiau automatine austriška įranga ir gali būti įvairaus aukščio: nuo 5 iki 15 centimetrų kas 2,5 centimetro.

„Rinkai galime pasiūlyti įvairių efektyvių sprendimų, tad norisi, kad statybų sektoriaus atstovai apie juos žinotų ir jais naudotųsi“, – apibendrino „Gelgaudiškio gelžbetonio“ vadovas E. Rinkevičius.

Įmonės „Gelgaudiškio gelžbetonis“ nuotr.

APIE ĮMONĘ „GELGAUDIŠKIO GELŽBETONIS“

glg_logoInvestavusi beveik 6 mln. eurų į modernius įrenginius, įmonė siūlo didžiausią surenkamojo gelžbetonio elementų (šulinių elementai, dangčiai, dugnai, žiedai su dugnais, išlyginamieji žiedai) pasirinkimą Lietuvoje, Latvijoje, Kaliningrade, Estijoje. „Gelgaudiškio gelžbetonis“ bendradarbiauja su garsiausiais Europos betono pramonės įrangos gamintojais, mokslo ir finansų institucijomis, todėl nuolat jaučia šio verslo tendencijas. Įmonės produkcija sertifikuota Lietuvos statybos produkcijos sertifikavimo centre ir ženklinama CE ženklu.

UAB „Gelgaudiškio gelžbetonis“
Taikos g. 76A, Gelgaudiškis, LT-71430 Šakių r.
El. p. betonas@glg.lt
www.glg.lt

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video