Top Baneris

„bauma“: trejų metų statybų sektoriaus vizija

2019 kovo 12 d.
„bauma“, skaitmenizacija
bauma.de nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Balandžio 9–14 dienomis Miunchene (Vokietijoje) vyks didžiausia pasaulyje Tarptautinė statybos mašinų, įrankių, statybos medžiagų gamybos įrangos, kalnakasybos mašinų paroda „bauma“. Pirmoji „Messe München“ organizuojama paroda įvyko 1954 m., tuomet jos plotas tebuvo 20 tūkst. kv. m, palyginti su 2016-aisiais, kai renginys užėmė net 605 tūkst. kv. m plotą. Savo inovacijas tąsyk pristatė daugiau nei 3 tūkstančiai įmonių iš 58 šalių, apie jas rašė bene pusantro tūkstančio žurnalistų iš 47 valstybių, apsilankė beveik 584 tūkstančiai žmonių. Tad renginio svarba bėgant laikui augo, dabar jame susirenka svarbiausi šios srities veikėjai, paroda nurodo sektoriaus kryptį trejiems ateinantiems metams į priekį.

Ašis – skaitmenizacija

Renginyje pateikiamas bendras dabartinių sektoriaus aktualijų vaizdas: šiųmetinėje parodoje „bauma“ didelis dėmesys bus skiriamas skaitmenizacijai. Skaitmeninės technologijos vis labiau veikia kasdienį gyvenimą, taip pat ir statybos, kasimo, gamybos industrijas. Virtualioji ir papildytoji realybės (angl. virtual reality, augmented reality) leidžia demonstruoti, išbandyti dar kuriamus prototipus, kad ir kurioje kūrybos stadijoje jie būtų, leidžia nuspėti ateities scenarijus naujais būdais ir detalumu, stebėti ar dalyvauti statybos, gamybos procesuose.

Šios galimybės bus demonstruojamos ir parodoje, pavyzdžiui, bus pristatoma programėlė „Procall“, kuri, naudodama papildytosios realybės technologiją, turėtų leisti statybininkams ar kitiems darbininkams realiuoju laiku klausti darbų vadovų ar architektų patarimo. Taip pat parodoje „bauma“ lankytojams nemažai kompanijų prisistatys pasitelkusios išskirtinai virtualiąją realybę. Tarp jų tokios kompanijos kaip klojinių ekspertai „Doka“, darbo saugos produktų gamintojai „Uvex“, matavimo prietaisų specialistai „Trimble“, mechaninės inžinerijos kompanija „GEDA“, konstrukcijų mašinų gamintojai „Bobcat“.

bauma.de nuotr.

bauma.de nuotr.

Iššūkis – darbo jėgos stygius

Skaitmenizacija apima daug daugiau nei virtualioji realybė. Ji atveria kompanijoms naujų galimybių įvairiose srityse, pavyzdžiui, užtikrinant tikslumą pašalinant žmogiškąjį veiksnį ar tiksliau nustatant sąmatas. Skaitmenizacija yra neišvengiama siekiant likti konkurencingiems, todėl dauguma tyrimų vyksta būtent šioje srityje. Kita vertus, šioje industrijoje ji vis dar yra gana ankstyvoje stadijoje. Pasak apklausos „bauma industrijos barometras“, kurios metu buvo apklausta apie 10 tūkstančių ekspertų, tik 4 proc. įmonių laiko save lyderiais skaitmenizacijos srityje, o net 20 proc. respondentų nemato skaitmenizacijos prasmės. Įdomu tai, kad tyrimai rodo, jog labiausiai skaitmeninių technologijų naujovėmis domisi jaunimas (iki 30 m.) ir žmonės, sulaukę 50 m. amžiaus. Tai aiškinama tuo, kad viduriniosios amžiaus grupės asmenys yra pasinėrę į karjerą ir šeimos gyvenimą.

Žvelgiant iš kitos pusės, skaitmenizacija ir kitos technologijos, tokios kaip dirbtinis intelektas (angl. artificial intelligence), daliai žmonių kelia susirūpinimą dėl, pavyzdžiui, darbo rinkos pokyčių. Tačiau, pasak jau anksčiau minėto „bauma industrijos barometro“, šiuo metu yra priešingai – daugiau nei pusė apklausos respondentų įvardijo kvalifikuotos darbo jėgos trūkumo problemą kaip didžiausią šiandienės industrijos iššūkį. Kiti svarbūs iššūkiai yra kainos konkurencingumo užtikrinimas, aplinkosaugos įstatymų griežtinimas ir jau minėta skaitmenizacija.

Šios ir kitos svarbios aktualijos bus detaliau pristatomos parodoje „bauma“. Joje tiek dalyviai, tiek lankytojai gauna galimybę pamatyti bendrą industrijos situaciją, aktualijas, kryptį, kuria juda sektorius, globalias problemas ir kaip jos sprendžiamos. Kita vertus, parodoje galima iš arti pažvelgti į skirtingų gamintojų siūlomus produktus, technologijas ar inovacijas, užmegzti naudingų pažinčių, akis į akį pabendrauti su potencialiais klientais.

Lietuvai šįmet atstovaus 5 dalyviai: bendrovės „AQ Wiring Systems“, „Generga“, „Power Parts Pro“, „Patikima Linija“ ir „ADA Instruments“.

bauma.de nuotr.

bauma.de nuotr.

Straipsnis paskelbtas žurnale „SA.lt“ (Statyba ir architektūra) | 2019 vasaris.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video