Top Baneris

Baudžia už statybinių atliekų netvarkymą

2014 rugsėjo 9 d.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones civilinėje byloje pagal jo ieškinį UAB „Bionovus“, nutarė areštuoti šios bendrovės 12,987 mln. litų vertės nekilnojamąjį ir kilnojamąjį turtą, uždraudžiant juo disponuoti.
Aplinkosaugininkams teko kreiptis į teismą todėl, kad bendrovė „Bionovus“ neįvykdė jų privalomųjų nurodymų sutvarkyti įmonės eksploatuojamoje statybos ir griovimo atliekų priėmimo, rūšiavimo, perdirbimo ir saugaus šalinimo aikštelėje sostinės Liepkalnio gatvėje laikomas statybines atliekas, kurių sukaupta gerokai daugiau, nei leidžiama pagal bendrovei išduotą Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą. Kitaip tariant, UAB „Bionovus“ priiminėjo statybines atliekas, bet neperduodavo jų atliekų tvarkytojams ir tiesiog jas kaupė.
Kadangi šios atliekų sankaupos kelia realią grėsmę, kad gali kilti žala žmonių sveikatai ir aplinkai, aplinkosaugininkai kreipėsi į sostinės apylinkės teismą ir paprašė uždrausti bendrovei „Bionovus“ laikyti statybines atliekas, įpareigoti savo lėšomis jas sutvarkyti ir taikyti laikinąsias apsaugos priemones – areštuoti visą bendrovei priklausantį ilgalaikį turtą.
Ši teismo nutartis per septynias dienas gali būti apskųsta Vilniaus apygardos teismui.

Aplinkos ministerijos inf.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video