„Baltic Engineers“: BIM – projektų kokybei

„Baltic Engineers“: BIM – projektų kokybei

„Baltic Engineers“, „Inhus“
Administracinis pastatas sostinės Žarijų gatvėje. Architektai – architektų biuras „Sprik“, „3darchitect“ vizual.

Net du iš trijų inžinerinio konsultavimo ir projektų valdymo bendrovės „Baltic Engineers“ sukurtų ir įgyvendintų projektų tapo konkurso „Lietuvos BIM projektai 2018“ laimėtojais – geriausiais buvo pripažinti sostinės prekybos ir paslaugų centro „Žali“ bei surenkamojo gelžbetonio konstrukcijų ben drovės „Inhus“ būstinės projektai.

Geriausiu visuomeninių pastatų BIM projektu konkurse pripažintas vystytojo „Baltisches Haus“ prekybos ir paslaugų centras „Žali“, o „Open BIM“ pastatų kategorijoje pirmoji vieta skirta surenkamojo gelžbetonio konstrukcijų bendrovės „Inhus“ centrinės būstinės pastatui sostinės Žarijų gatvėje.

„Prieš dešimtmetį projektavimas ir statyba naudojant virtualų erdvinį brėžinį atrodė kaip fantastinis filmas, tačiau šiandien šios technologijos jau pritaikytos prekybos ir paslaugų centro projekte „Žali“ – ir tai taps kasdienybe. Šiuo projektu BIM atskleidė savo neribotą potencialą: padėjo išvengti projekto klaidų, sukurti projekto valdymo modelį, parengti itin detalizuotą 19 modelių projektą, o vėliau lengvai ir tiksliai valdyti statybų procesą“, – sakė įmonės „Baltic Engineers“ generalinis direktorius Darius Kvedaras.

Inžinerinio konsultavimo ir projektų valdymo bendrovei „Baltic Engineers“ prekybos ir paslaugų centro „Žali“ projekte patikėta generalinio projektuotojo funkcija – bendrovės specialistai buvo atsakingi už projekto įgyvendinimo terminus, grafikų laikymąsi, kokybę, informacijos koordinavimą. Sykiu „Baltic Engineers“ projektuotojai ir inžinieriai parengė 12 BIM modelio dalių – ŠVOK, procesų valdymo ir automatizavimo, elektroninių ryšių ir kt.

Prekybos ir paslaugų centras „Žali“. Architektūra – „JP Architektūra“.
Prekybos ir paslaugų centras „Žali“. Architektūra – „JP Architektūra“.

Kompetentinga komisija BIM projektus vertino pagal daugelį kriterijų. Daugiausia dėmesio buvo skirta BIM modelių kompleksiškumui ir detalumui, jų kokybei ir BIM proceso organizavimui.

Pasak D. Kvedaro, projektuojant prekybos ir paslaugų centrą „Žali“ bei administracinį pastatą sostinės Žarijų gatvėje, BIM technologijos buvo naudojamos skirtingoms projekto dalims sukurti, t. y. architektūrai, konstrukcijoms, visoms vidaus ir lauko inžinerinėms sistemoms. Projektavimui buvo pasirinktas aukščiausias geometrinių projekto elementų detalumo lygmuo. Be to, kiekvienas elementas apibūdintas iki 100 skirtingų informacinių parametrų.

„Baltic Engineers“ vadovo teigimu, pagrindinis BIM panaudojimo tikslas projektuose buvo sukurti kuo tikslesnį ir detalesnį modelį statybai, vėliau transformuojant jį pastatų eksploatacijai. Lietuvoje tokia užduotis buvo įgyvendinta pirmą kartą.

Iš viso konkursui „Lietuvos BIM projektai 2018“ žinomos Lietuvos nekilnojamojo turto sektoriaus plėtros įmonės pateikė 26 projektus, sukurtus taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas. Jos leidžia sukurti erdvinį projekto modelį, kuris naudojamas ne tik projektavimui, bet ir statyboms, pastato eksploatacijai.

 RĖMĖJO TURINYS 

Temos: „Baltic Engineers“, BIM, Lietuvos BIM projektai, Statinio informacinis modeliavimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai