Top Baneris

Baigta Šiaulių kultūros centro renovacija

2020 rugpjūčio 3 d.
0013 12 1588153203
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Daugiau nei dvejus metus trukę Šiaulių kultūros centro renovacijos darbai baigti. Balandžio 28 d. pasirašytas statybos užbaigimo aktas. Daugiau nei 4 mln. eurų vertės statybinis projektas pakeitė Šiaulių kultūros centro pastato išorę ir vidų iš esmės. Sutvarkytos ir naujai įrengtos vidaus patalpos, pakeistos vėdinimo, šildymo, elektros tiekimo ir apšvietimo sistemos, įrengtos šiuolaikinius techninius reikalavimus atitinkančios koncertų salės ir kt.

Nors dėl koronaviruso sukeltos pandemijos ir šalyje paskelbto karantino dar nespėta įsigyti scenos užuolaidų ir kitų mažesnės apimties daiktų, renovuotas pastatas duris atvers kaip moderni, patraukli ir daugiafunkcė erdvė, kurioje ir šiaulietis, ir miesto svečias ras estetišką aplinką, įdomius ir kokybiškus renginius.

1962 m. statytame pastate, kuriame yra įsikūręs Šiaulių kultūros centras, didesnis remontas buvo atliktas tik 2005 m., kai atnaujinta Džidžioji koncertų salė ir jos prieigos, tačiau daugiau į pastato infrastruktūrą neinvestuota. 2016 metais pastato būklė buvo tokia prasta (apšiurusios sienos, kiauri langai, prastos šildymo ir kanalizacijos sistemos ir kt.), kad nebebuvo sąlygų kokybiškai vykdyti veiklą, didžioji dalis erdvių buvo nenaudojama, veikla vykdyta tik trečdalyje patalpų. Nereprezentatyvus pastatas kėlė šiauliečiams nepasitenkinimo jausmą ir sulaukdavo aštrios kritikos.

Atsižvelgus į susidariusią problematiką, Šiaulių kultūros centras buvo įtrauktas į Šiaulių miesto integruotą teritorijų vystymo (ITV) programą, pagal kurią atnaujinamos pagrindinės miesto erdvės ir objektai. 2017 m. rugsėjo mėnesį statybos darbus už 4,12 mln. eur pradėjo darbų pirkimo viešąjį konkursą laimėjęs rangovas. 2,2 mln. eur gauti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, 1,5 mln. eur – iš Valstybės investicijų programos, 0,42 mln. eur – iš Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto. Dar 1 mln. eurų iš Savivaldybės biudžeto skirtas Šiaulių kultūros centro įveiklinimui: baldų, garso, apšvietimo ir kitai reikalingai įrangai įsigyti. Darbai įgyvendinti per daugiau nei 2 metus.

0001 17 1588153203

0002 1 1588153201

0014 13 1588153203

„Kultūros sklaida – vienas pagrindinių Šiaulių kultūros centro tikslų – buvo tapusi sunkiai suvokiama, kai pastate nebebuvo likę jokios estetinės kultūros. Pagal šiuolaikinius standartus atnaujinta pastato rekonstrukcija suteiks galimybes teikti kokybiškas ir modernias kultūros paslaugas, organizuoti tokias veiklas, kurios dėl erdvių trūkumo iki šiol negalėjo būti organizuojamos arba vykdavo tam nepritaikytose patalpose. Manome, kad pastato atsinaujinimas bus kontrastingas, ryškiai matomas bei jaučiamas lankytojams, o maloni darbo aplinka įkvėps Kultūros centro darbuotojus kurti išskirtinius kultūrinius produktus, garsinsiančius ne tik Šiaulius, bet ir Lietuvą. Atlikta renovacija leis Šiaulių kultūros centrui tapti estetiškai išpuoselėta ir inovatyvia erdve, kuri, tikimės, bus patraukli ir populiari pramogų, poilsio, susitikimų, bendravimo vieta“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Pastate atlikti renovacijos darbai, po kurių Šiaulių kultūros centras duris atveria visiškai kitoks. Įgyvendintas salių ir jų prieigų remontas, įgalinantis visiškai funkcionuoti 4 modernias sales. Veiks dvi salės su stacionariomis scenomis, integruotomis garso bei šviesų sistemomis: Didžioji koncertų salė, kurioje bus 570 sėdimų vietų, ir Kamerinė salė su 270 sėdimų vietų ir galimybe keisti sėdėjimo modulį. Kultūros centre veiks dvi salės su mobiliomis garso, apšvietimo, vaizdo transliavimo įrangomis ir galimybe pastatyti mobilias scenas: Oranžinė salė ir pramogų salė „Maksas“. Sutvarkytos ir naujai įrengtos mėgėjų meno kolektyvų patalpos – choreografijos, dailės, vokalo, chorinio dainavimo, kuriose veiks 13 centro kolektyvų. Renovacija suteiks sąlygas mėgėjų meno kolektyvams repetuoti pastato erdvėse, organizuoti atviras repeticijas, vietinio, respublikinio ir tarptautinio lygio koncertus ir konkursus.

0007 6 1588153202

0011 10 1588153202

Pastate taip pat pakeistos būtinos vėdinimo, šildymo, elektros tiekimo ir apšvietimo sistemos. Įrengta garso įrašymo studija, veiks išmanūs įrenginiai, supažindinantys su Kultūros centro veikla. Vestibiulyje įrengtas liftas, informacijos punktas ir interaktyvi istorinė Šiaulių kultūros centro ekspozicija, papasakosianti gyvąsias istorijas. Planuojama, kad bus įkurdinta ir ilgalaikė etnokultūrinė ekspozicija bei interaktyvi šviesos, garso, jausmo ekspozicija, orientuota į akluosius ir silpnaregius, tačiau pritaikyta ir įvairiai auditorijai. Kultūros centre veiks amatų dirbtuvių erdvės, kuriose vyks molio, drožybos ir audimo edukaciniai užsiėmimai. Įrengtos kavinės patalpos, kurios veiks renginių metu. Taip pat atnaujintos ir naujai įrengtos administracijos darbo vietos, pagalbinės patalpos techniniam personalui, grimo kambariai, sanitariniai mazgai, rūkymo ir kitos patalpos. Siekiant gerinti teikiamų kultūrinių paslaugų prieinamumą, infrastruktūra pritaikyta neįgaliems asmenims. Patekimui į pastatą įrengti du pandusai ir keltuvas, viduje įrengti du liftai, kuriais galima pasiekti visas patalpas. Kamerinėje salėje sumontuotas keltuvas-laiptai, kuriais neįgalieji gali patekti ant scenos.

Įvairias iniciatyvas apjungianti Šiaulių kultūros centro erdvė bus orientuojama į įvairių interesų grupių poreikius. Naujai sutvarkytoje erdvėje vyks profesionaliojo scenos meno renginiai, sociokultūriniai renginiai bei edukaciniai užsiėmimai, bus plėtojamos mėgėjų meno iniciatyvos, neformalaus ugdymo programos. Kultūros centre bus sudaromos sąlygos ir kitų organizacijų iniciatyvų pristatymui: čia vyks kultūros, švietimo, sporto įstaigų renginiai, vietą ras ir verslo atstovų iniciatyvos.

0003 2 1588153201

0005 4 1588153201


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video