Top Baneris

Ąžuolą Vilniaus centre nupjovusiai įmonei nesumokėjus baudos, ketinama kreiptis į teismą

2023 rugpjūčio 8 d.
6468c50ee9ffd20230520lbal38742
Pasidalykite straipsniu

Ąžuolą Vilniaus centre nupjovusiai įmonei „Rinktinės NT“ nesumokėjus paskirtos baudos, Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) ketina kreiptis į teismą.

„Departamentas neapmokėjimo atveju vadovausis galiojančiais teisės aktais: rengsime sprendimą kreiptis į teismą civiline tvarka“, – antradienį komentare BNS nurodė AAD.

Anot departamento, birželio pabaigoje įmonei buvo įteiktas beveik 2,9 tūkst. eurų siekiantis žalos paskaičiavimas. Žalą apmokėti įmonė turėjo per 40 kalendorinių dienų. Antradienis buvo paskutinė dieną tą padaryti.

Departamentas taip pat nurodė, jog gavo iš minėtosios įmonės raštą, kuriame įmonė nesutinka su AAD pozicija, kad medis buvo saugotinas.

„Įmonė teigia, kad (ąžuolas – BNS) buvo nukirstas laikantis teisės aktų reikalavimų t. y. jokia neteisėta veika ar civilinis deliktas nebuvo padarytas“, – teigiama komentare.

Pasak AAD, sostinėje nupjautas ąžuolas atitiko saugotinų medžių kriterijus pagal Vyriausybės nutarimą.

Gegužės pabaigoje Vilniaus Ceikinių gatvėje, privačiame sklype, buvo nupjautas brandus ąžuolas, įtariama, nesilaikant teisės aktuose nustatytos tvarkos.

Ąžuolą nupjovusiai bendrovei „Rinktinės NT“ sostinės savivaldybė tuomet pranešė skyrusi 141 tūkst. eurų baudą. Bendrovė dėl šio žingsnio atsiprašė, tačiau savo kaltę neigė ir tvirtino, jog veikė pagal galiojantį detalųjį planą, taip pat siūlė miesto valdžiai ąžuolą perkelti.

Vilniaus miesto savivaldybė dėl ąžuolą Vilniaus centre nupjovusios įmonės nesumokėtos baudos pateikė ieškinį teismui.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video