Top Baneris

Automobilių aikštelėje prie Seimo Vilnius mato tarptautinį konferencijų centrą

2024 vasario 20 d.
prie seimo
BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus miesto savivaldybė iš Seimo norėtų perimti prie parlamento rūmų esančią neasfaltuotą automobilių aikštelę – šioje vietoje būtų statomas tarptautinis konferencijų centras.  

Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas sako, kad tokį centrą šioje vietoje norėtų statyti savivaldybė kartu su parodų centru „Litexpo“, todėl savivaldybė siūlo Seimo kanceliarijai pasirašyti susitarimą, kuriuo žemės sklypas būtų grąžintas miestui.

„Su idėja, kad miestas kartu su Ekonomikos ir ekonomikos ministerija ir su „Litexpo“ šitoje vietoje planuotų pastatyti verslo klasės konferencijų tarptautinį centrą, kurio Vilniaus mieste labai trūksta ir kuris kažkada buvo planuotas Sporto rūmuose“, – antradienį po susitikimo su Seimo pirmininke ir keliais Seimo valdybos nariais žurnalistams teigė V. Benkunskas. 

„Tokio dydžio sklypas yra bene vienintelis“, – pridūrė miesto vadovas.  

Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas sako, kad siūlymą dėl aikštelės perdavimo svarstys Seimo vadovybė. 

„Reikia politinės valios, ar pritaria ir eina tuo keliu, nes dabar tik išklausėme savivaldybės vizijos. Dabar turime pasitarti, pagalvoti, ką manytų Seimo vadovybė, ir tada judėti toliau“, – žurnalistams  teigė P. Saudargas. 

Paulius Saudargas
Paulius Saudargas. P. Peleckio/BNS nuotr.

Beveik 2 hektarų ploto sklypą, kur dabar yra automobilių stovėjimo aikštelė, Vilniaus miestas Seimo kanceliarijai perdavė pagal panaudą valdyti 2004 metais, prieš Lietuvai įstojant į Europos Sąjungą. Panaudos sutartis galioja 99 metus. 

„Jos paskirtis yra komercinė paskirtis. (…) Dabar turime neformalią, nenoriu sakyti, nelegalią aikštelę“, – teigė Vilniaus meras. 

„Gavę sklypą atliktume architektūrinės idėjos konkursą, kad turėtume įsitikinimą, kad tokioje vietoje pastatas bus ne kažkokia dėžė, bet atitiks standartus ir poreikį, o visas statybas atiduotume „Litexpo“, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai“, – aiškino V. Benkunskas. 

Vilniaus vadovo teigimu, būsimas konferencijų centras priklausytų „Litexpo“. Pasak jo, šis klausimas jau „apderintas“ ir su „Litexpo“, ir su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija, verslo organizacijomis. 

„Su tokia infrastruktūra galėtume daugiau pritraukti užsienio investicijų ir verslų“, – tvirtino meras.

V. Benkunsko teigimu, pastačius verslo centrą savivaldybė garantuotų, kad Seimo kanceliarija gautų būtiną skaičių vietų automobiliams. 

„Pastatas bus su požeminiu parkingu. Seimo kanceliarijai panaudos sutartimis bus perduotos parkavimo vietos“, – tvirtino meras.   

Pasak P. Saudargo, Seimo kanceliarijai reikėtų mažiausiai 400 vietų – su miestu po derybų būtų pasirašyta sutartis dėl vietų skaičiaus ir kitų aplinkybių. 

Dabar prie Seimo rūmų esanti automobilių aikštelė neapšviesta ir neasfaltuota – automobiliai statomi ant žvyro dangos. Čia juos nemokamai gali statyti bet kas.  

Įvairios diskusijos apie aikštelę šalia Seimo vyksta jau ne pirmus metus. 2021 metų rugpjūtį vykęs prie Seimo mitingas parodė, kad aikštelė yra nesaugi – riaušių metu iš jos Seimo link buvo mėtomi akmenys.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video