Dar arčiau Kauno pilies, šalia upės netrukus iškils keturi nauji daugiabučiai – „Piliamiesčio“ kvartalo plėtrą įgyvendina tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, o dešiniojoje Neries krantinėje Kaune esančiame projekte naujuosius daugiabučius su savo komanda projektavo ir vienas garsiausių šalies architektų Algirdas Kaušpėdas.
Išaugęs kvartalo potencialas
Brastos gatvėje suplanuotuose statyti keturiuose naujuose, 4-6 aukštų A++ energinio naudingumo klasės daugiabučiuose 132 butai bus pasiūlyti 4 etapais. Pirmasis jų jau prasidėjo rugsėjį, o baigti planuojamas 2023-ųjų gruodį. Šiame etape naujakuriams bus pasiūlyti 35 butai ir tiek pat požeminių automobilių stovėjimo vietų. Nemokama automobilių parkavimo aikštelė bus įrengta šalia daugiabučio.
Vystant pirmąjį etapą, suplanuota pastatyti apsauginę dambą, kartu įrengiant pagal projektą numatytas krantinės dangas ir poilsio erdves. Teritorija bus sujungta su jau dabar esančiomis sutvarkytomis ankstesnių etapų krantinės atkarpomis.
Plėsdamas kvartalą, statytojas, kaip ir ankstesniuose etapuose, didelį dėmesį skirs namo aplinkai, apželdinimo sprendimas ir rekreacinėms erdvėms. Šalia daugiabučio bus įrengta vaikų žaidimų aikštelė, išpuoselėtas vidinis kiemas, dviračių ir pėsčiųjų takai, vedantys į sutvarkytą Neries pakrantę. Šį ir kituose etapuose planuojamus statyti namus suprojektavo nauja – architekto A. Kaušpėdo vadovaujama – bendrovės „JP Architektūra“ komanda. Ji papildo architekto Tomo Kriaučiūno „Piliamiestyje“ pradėtas ir toliau šiame kvartale plėtojamas idėjas.
„Vystydami „Piliamiestį“ siekėme sugrąžinti vertę ypatingą svarbą miestui turinčiai teritorijai, įsikūrusiai priešais Kauno centrą ir senamiestį. Ši erdvė tapo gyvybinga, suteikė naują impulsą aplinkinių vietų atsigavimui, infrastruktūros plėtrai bei prisipildė šurmulio. Tai pajuto ir norintys įsikurti kvartale – „Piliamiestis“ šiandien yra populiariausias mūsų vystomas projektas. Tikime, kad susidomėjimas juo tik augs, nes pristatome ne tik naują projekto viziją, bet ir tąsą. Kvartalas nenustoja vystytis, naujieji namai suprojektuoti atsižvelgiant į geriausią ankstesnių etapų praktiką, naujakurių pageidavimus ir poreikius”, – sako K. Vanagas.
Seno ir naujo dermė
Pasak A. Kaušpėdo, projekto vystymo idėjų buvo ne viena, tačiau kuo architektų komanda labiau gilinosi į statomo komplekso viziją, tuo labiau suprato: pastarojo misija – būti tarpininku tarp jau pastatytų kvartalo namų ir Kauno senamiesčio.
A. Kaušpėdo teigimu, miesto piliavietė yra gausiai lankoma kauniečių ir miesto svečių. Todėl, stovint šalia Vyčio skulptūros, dešinioji Neries krantinė, o kartu ir „Piliamiesčio“ kvartalas, matomas kaip ant delno.
„Mūsų projektuojamas kompleksas yra arčiausiai visų daugiabučių. Taigi jis tapo idėjiniu tiltu tarp seno ir naujo matymo. Šia vizija vadovavomės derindami projektą su kitų architektų darbais. Stengėmės atkartoti priekinių namų stogų linijas, naudojome dviejų spalvų juodas ir raudonas fasadines klinkerio čerpes, kad juodosios derėtų su esamais pastatais, o raudonosios – su pilimi. Iš pradžių planavome didesnį fasadų medžiaginį kontrastą, tačiau nusprendėme nerizikuoti. Ši vieta kelia didelę atsakomybę eksperimentams“, – pasakoja A. Kaušpėdas.
Todėl, pasak architekto, naujasis „Piliamiesčio“ plėtros etapas yra unikalus. Naujieji daugiabučiai išsiskirs aukšta architektūros kokybe ir originaliu butų išplanavimu. Be to, dauguma būstų bus orientuoti į nuostabius Kauno senamiesčio ir Santakos vaizdus, turės patogias automobilių statymo vietas, naujakurius džiugins kokybiškomis bei ilgaamžėmis apdailos ir statybos medžiagomis.
4 komentarai. Leave new
Tikrai šauni architektūra jeigu toks, kaip nuotraukose, projektas bus įgyvendintas. Tačiau kaip jaustis tiems kurie jau nusipirkę brangius butus su puikiu vaizdu į Kauno pilį ir senamiestį … ir to vaizdo jau nebetenka … po „naujo projekto” įgyvendinimo …
Pasižiūrėjus per google mapsą.aiškiai matosi,kad šie statytojai statydami krantines pasididino sklypą Neries sąskaita.Galite palyginti vaizdus,prieš keletą metų ir dabar-tai akivaizdu.Dėl šios priežasties keisis Neries upies vaga,kuri pasislinks arčiau Kauno pilies.
Kodėl nėra vaizdų nuo Kauno pilies?
kur galima susipažinti su projektu?