Top Baneris

Atšilus orams – palankios galimybės keisti namų langus

2019 gegužės 22 d.
Kokybiški langai
Pasidalykite straipsniu

Nuosavo gyvenamojo būsto atnaujinimo darbai yra neatsiejami nuo daugelio šeimų gyvenimo. Bėgant laikui prireikia atnaujinti sienas, baldus, langus ar kitus namų elementus. Renkantis langus, svarbiais aspektais tampa garso izoliavimo, šilumos laidumo savybės, todėl, pavyzdžiui, seniems langams nebeatliekant numatytų funkcijų, žiemos metu praleidžiant šilumą, iš lauko sklindančius garsus, daugeliu atvejų planuojami būsto atnaujinimo darbai.

Taip pat iš patvarių medžiagų pagaminti langų rėmai, tvirti stiklai gali padėti apsaugoti gyvenamąjį būstą nuo nenumatytų įvykių. Kokybiški langai ir jų montavimas gali priversti plačiai atverti piniginę, todėl neturint pakankamo santaupų kiekio, sprendimu gali tapti banko finansavimas. Susisiekite čia ir gaukite daugiau informacijos apie finansavimo sąlygas.

Esant šiltiems orams, daugelis namus norinčių atnaujinti šeimų pirmenybę teikia langų keitimui, mat pavasario ir vasaros laikotarpiu šie darbai nesukelia nepatogumų.  Pavyzdžiui, montavimo metu namai neatšąla, o, išsirinkus medinius langus, šie nesideformuoja. Deformacija gali įvykti langus keičiant tuomet, kai lauke vyrauja labai didelis šaltis bei drėgmė. Jeigu planuojate šį sezoną keisti namų langus, kviečiame susipažinti su langų rūšimis ir patarimais, į ką atkreipti dėmesį.

Dažniausiai langų rūšys yra skirstomos į pagrindinius keturis jų tipus: plastikiniai, aliuminio, mediniai ir aliuminio-medienos langai. Iš aliuminio pagaminti langai yra laikomi ilgaamžiais, moderniais, be to, jie yra gaminami įvairių spalvų, todėl gali būti pritaikyti įvairaus stiliaus pastatams. Tvirtos konstrukcijos, patvarumas, ilgaamžiškumas, estetiškas vaizdas – visa tai apibūdina aliuminius langus. Pastebima tendencija, jog mediniai langai pastaruoju metu dažnai montuojami naujos statybos namuose. Šie pasižymi geromis termoizoliacinėmis savybėmis, nepraleidžia garso, taip pat yra ekologiški. Mediniai langai suteikia jaukumo, yra pralaidūs orui, todėl kambariuose yra palaikomas drėgmės balansas.

Plastikiniai langai dažniausiai montuojami daugiabučiuose, visuomeninės paskirties pastatuose. Mažai priežiūros reikalaujantys, ilgaamžiai ir praktiški langai yra estetiškai patrauklūs, namams suteikiantys jaukumo. Ketvirtas langų tipas – aliuminio / medienos langai. Šie langai laikomi ilgaamžiškesniais negu pagaminti tik iš medienos, todėl jei šeima tikisi ilgaamžiškumo, gerų garso izoliacinių savybių, drėgmės balanso kambariuose, patrauklaus estetinio vaizdo, medienos ir aliuminio langai gali tapti praktiškiausiu pasirinkimu. Tiesa, ši langų rūšis yra laikoma viena brangiausių, todėl šeimai svarbiu aspektu tampa finansinis klausimas, kiek asmeninio biudžeto pinigų asmenys gali skirti naujiems langams įsigyti. Dar vienas svarbus aspektas, į kurį rekomenduojama atkreipti dėmesį renkantis langus, yra jų stiklas.

Tam, kad kuo mažesnė pastato šilumos dalis būtų prarasta per langus, taip pat vertėtų pasirinkti tinkamą stiklo paketų rūšį. Didžioji dauguma stiklo paketų ne tik taupo šilumą, bet ir izoliuoja garsą, yra atsparūs aplinkos veiksniams bei pasižymi kitomis savybėmis. Montuojant langus gali būti pasirenkami trijų arba dviejų stiklo lakštų paketai, o, nesant tikriems, kokius stiklus, iš kelių dalių sudarytus lakštus pasirinkti, visuomet galima konsultuotis su fizinėse ar elektroninėse specializuotose parduotuvėse dirbančiais specialistais bei langus montuojančiais darbuotojais.

Pastebima tendencija, jog šeimos, gyvenančios prie didelį eismą turinčių gatvių, geležinkelio stočių ar kitų panašių vietų, renkasi didžiausią galimą garso izoliavimą užtikrinančius langus, kurie suteiktų galimybę ramiai leisti laiką namuose ir nesijaudinti dėl lauke esančio triukšmo. Taip pat, pirmenybę teikiant nuosavų namų saugumui, specialistai pataria rinktis grūdinto stiklo langus arba stiklo paketą su plėvele, kuri langui suteikia tvirtumo ir papildomą apsaugą nuo nenumatytų įvykių.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video