Top Baneris

Atsakingos institucijos narplioja NT vystytojų gudrybes

2017 sausio 26 d.
„Švitrigailos namai“. infostatyba.lt nuotr.
„Švitrigailos namai“. infostatyba.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus miesto savivaldybę pasiekė Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos raštas, kuriame pranešama apie 3 pradėtus tyrimus dėl galimų nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo pažeidimų.

Tyrimai pradėti atsižvelgiant į Vilniaus mero prašymą dėl viešojo intereso gynimo. Remigijus Šimašius dar lapkritį kreipėsi į generalinę prokuratūrą, o ši, savo ruožtu, mero prašymą apginti viešą interesą, susijusį su komercinės ir poilsio paskirties statyba ir vėliau šių patalpų pardavimu, nurodant, kad tai yra gyvenamosios patalpos, persiuntė Vartotojų teisių tarnybai ir Statybų inspekcijai.

Vartotojų teisių apsaugos tarnyba informavo merą, kad pradėjo tyrimus dėl veiksmų, galimai pažeidžiančių nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo nuostatas dėl šių privačių subjektų: UAB „Paupio valda“ (poilsio paskirties pastato statyba adresu Turniškių g. 34A), UAB „Švitrigailos namai“ (svečių namų paskirties pastato statyba Švitrigailos g. 16B), UAB „E47“ (svečių namų paskirties pastato statyba adresu Eišiškių pl. 47).

Visos šios įmonės viešai internete skelbė apie parduodamus butus statomuose arba pastatytuose pastatuose, nors statybos leidimai buvo išduoti visai kitiems tikslams.

Praėjusių metų pabaigoje savivaldybės Miesto plėtros departamento atlikto tyrimo metu iš viso nustatyta 12 tokių atvejų, kai Vilniuje buvo pradėti statyti negyvenamosios (komercinės ar rekreacinės) paskirties pastatai, tačiau vėliau patalpos tokiuose pastatuose parduodamos kaip butai. Vilniaus miesto savivaldybei didžiausią susirūpinimą kėlė tai, kad tokia veikla daugeliu atvejų ne tik yra piktnaudžiaujama siekiant apeiti įstatymais nustatytus daugiabučiams keliamus didesnius reikalavimus, tačiau ir grubiai pažeidžiami Vilniaus miesto Bendrojo plano reikalavimai.

Pavyzdžiui, statydami komercinės paskirties pastatą, vystytojai gali pastatyti iki dviejų kartų daugiau parduodamo ploto nei statant gyvenamąjį, nes galimas didesnis užstatymo tankumas. Be to, tokiu atveju taikomi mažesni automobilių stovėjimo vietų sklype reikalavimai, nebūtinas patalpų apšvietimas tiesiogine saulės šviesa, neįrengiamos vaikų žaidimo aikštelės, ir t. t.

Savivaldybė siekia, kad nesąžiningi architektai, pasirašantys ant tokių apsimestinių projektų, atsidurtų didesnės rizikos sąraše bei prarastų kvalifikacijos atestatus.

Dėl vartotojus klaidinančių ir miestiečiams žalingų NT sandorių tyrimą atlieka ir Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video