Top Baneris

Atnaujins paštomatų išvaizdą – skelbiami keturi konkursą laimėję menininkų darbai (1)

2020 balandžio 20 d.
VytautasVyLaisv
Vytauto Stankevičiaus darbas.
Pasidalykite straipsniu

Pirmadienį pristatyti konkurso „Nepriklausomi“ nugalėtojai – keturi menininkai, kurių darbai papuoš keturis LP EXPRESS siuntų savitarnos terminalus. Šaltibarščių vandenynas, pieštiniais simboliais atvaizduota Lietuvos istorija, komikso pasakojimą primenantis startuolio kūrybos procesas bei juodai baltas dialogas tarp kūrybos ir ateities vizijos – tokios skirtingos Lietuvos laisvės interpretacijos papuoš terminalus keliuose šalies miestuose.

„Šis konkursas yra savotiška dovana Lietuvos nepriklausomybės 30-mečiui paminėti, todėl be galo smagu sulaukti tokio didelio įsitraukimo – tiek menininkų, tiek visų balsavusių. Sulaukėme beveik 100 menininkų darbų, tarp kurių ir ne vienas žinomo menininko. Visuomenės balsų skaičius irgi labai simbolinis ir gražus – beveik 100 tūkst. balsų. Turime 4 nugalėtojus, kurie atstovauja visiškai skirtingus žanrus, jų pasakojamos istorijos labai skirtingos ir unikalios. Tikimės, kad kiekvienas atras sau artimą kūrinį ir galės džiaugtis paryškintu savo miesto vaizdu“, – sako Lietuvos pašto korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė.

Konkurso „Nepriklausomi“ dalyviai buvo kviečiami kurti kūrinius, kurie atspindi Lietuvos laisvę. Išskirtinė konkurso sąlyga – darbus teikė jau nepriklausomoje Lietuvoje gimę kūrėjai.

Laimėtojus rinko 4 nepriklausomi komisijos nariai. 3 iš jų – žinomi menininkai, kurių darbai pernai papuošė LP Express terminalus – tai Algis Kriščiūnas, Jolita Vaitkutė ir Artur Shirin. Vienas balsas priklausė organizatoriui – Lietuvos paštui. Komisijos nariai turėjo po vieną balsą, kurį savo nuožiūra skyrė labiausiai patikusiam konkursiniam darbui. Komisijos nario skirtas balsas konkrečiam darbui padvigubino to darbo balsus, kurie buvo surinkti viešo balsavimo metu. Laimėjo 4 darbai, kurie, susumavus visus balsus, jų turėjo daugiausiai.

vrnaStartuoliokrimasLietuvai

Živilės Spūdytės darbas.

Žinomi menininkai vienbalsiai savo balus atidavė iliustratorei Živilei Spūdytei, meno pasaulyje žinomai kaip Žvėrūna. Ji savo darbe vaizduoja šiuolaikinį jauną žmogų, naktimis kuriantį startuolius, kuris įkvėpimo semiasi iš tėvų pamėgtų Anties dainų bei pasakojimų apie dainuojančią revoliuciją ir tris broliškas valstybes susikibusias rankomis. Žinomų menininkų nuomone, tai kūrinys atspindintis šiandieninę Lietuvą – ją šiandien kuria kiekvienas, labai įvairiais būdais, o startuoliai ir yra viena tų naujų, nepriklausomos Lietuvos varomųjų jėgų. Taip pat menininkams patiko kūrėjos pabėgimas nuo tradicinių lietuviškų simbolių, interpretacija artima šiuolaikiniam menui. Susumavus visus balsus, Žvėrūna surinko daugiau nei 10304 balsus.

Visuomenės pasirinkimu tapo taip pat išskirtiniai darbai. 5178 balsus surinko menininko Tautvydo Vidugirio darbas „Pirmasis cepelino skrydis virš šaltibarščių vandenyno“. Pasak jo, laisvė jam reiškia laisvę kurti, nesivaikant etalonų – tai kada panorėjus pripūsti cepeliną, kurio tarkiui panaudotos bulvės, užaugintos atgautose senelių žemėse, nuėjus į viską menantį šakočių mišką, nusilaužti ir suvalgyti kokią šaką, sužvejoti savo gyvenimo žuvį (svajonę) šaltibarščių vandenyne ir paleisti atgal į laisvę (kad užaugtų dar didesnė) – visa tai ir atsispindi jo darbe.

TautvydasVidugirisPirmasiscepelinoskrydisviraltibarivandenyno

Tautvydo Vidugirio darbas.

Pačiam netikėtas laimėjimas yra kitam daugiausiai – 5025 – visuomenės  balsų surinkusiam kūrėjui Vytautui Stankevičiui, viešai geriau žinomam kaip tatuiruočių meistrui Vy. Pasitelkęs sau gerai pažįstamą techniką, savo darbe jis stengiasi perteikti dialogo pojūtį tarp rankomis kuriamos laivės ir aiškios ateities vizijos matymo. Kūrinio žinutė paprasta – laisvę, o kartu su ja ir šalies ateitį, kiekvienas galime kurti savo rankomis, svarbiausia, turėti aiškią viziją.

Lietuvos paštas savo balsą atidavė iliustratorės Aušros Turskytės darbui „Lietuviška dvasia“. Nors kūrinio centre Lietuvos vėliava, šalia jos pavaizduota daug skirtingų istorijų ir būtybių. Pasak kūrėjos, jos noras, kad žmonės prie siuntų terminalo sustotų patyrinėti ir atrasti mažas Lietuvos istorijos detales, paskanintas smagiais fantastiniais motyvais: vaidilutes, karalių Mindaugą, staugiantį geležinį vilką ar paprastus Lietuvos žmones, kurie visi – skirtingi, tačiau vieningai laikosi susikabinę rankomis.

AuraTurskytLietuvikadvasia

Aušros Turskytės darbas.

Už visų šių vaizdų ir slepiasi lietuviška dvasia – kupina turtingos istorijos, patriotizmo, lietuviškų legendų, pasakų ir nepaprastos vienybės. Padvigubinus balsus, A. Turskytės kūrinys iš viso surinko 5652 balsus.

Visus konkurse dalyvavusius darbus ir jų surinktus balsus galima pamatyti https://www.lietuvospastas.lt/nepriklausomi.

Pasak V. Budrienės, kuriuose miestuose ir kurie LP EXPRESS siuntų savitarnos terminalai bus papuošti menininkų darbais dar nėra aišku, tačiau tikėtina, kad tai bus kelių skirtingų miestų terminalai. Jie bus puošiami paeiliui, iki liepos vidurio.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Agne

    2020-04-27, 14:03  

    Kokia graži idėja!

Rekomenduojami video