Top Baneris

Atnaujinamas Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus

2024 birželio 20 d.
Marijampoles krasto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus
Pasidalykite straipsniu

Prasidėjo pastato, kuriame įsikūręs Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus, fasado atnaujinimo darbai. Šis kultūros paveldo objektas netrukus pasipuoš nauju „rūbu“ ir lankytojus pasitiks ne tik turtingomis ekspozicijomis, bet ir labai gražia išore.

Kaip kad sako Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis, atėjo laikas dar daugiau dėmesio skirti muziejui: „Šis muziejus yra ta vieta, kur saugoma, analizuojama mūsų istorija, kuriame žmonės gali prisiliesti prie praeities, pasigrožėti parodomis ir vis ką nors naujo sužinoti. Tokia vieta turi būti turtinga ne tik fondų, bet ir būti patraukli akiai. Esu dėkingas visai Marijampolės savivaldybės tarybai, kuri palaikė sprendimą skirti biudžeto lėšų tam, kad muziejus atsinaujintų. Tai yra kultūros paveldo pastatas ir mes turime jį puoselėti, tuo labiau, kad šis objektas yra visai šalia mūsų nuostabiais gėlynais ir istorija garsėjančio Vytauto Didžiojo parko. Beje, netrukus galėsime pasigrožėti ir atnaujintomis Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejaus ekspozicijomis.“

Kad atnaujinti kultūros paveldo pastatą yra gerokai sudėtingiau nei įprastą, pabrėžia ir darbus vykdančio rangovo atstovas. Fasadas turi išlaikyti savo formas, spalvą, nauji langai ir durys turi būti pagaminti tokie pat, kokius mena istorija, rašoma miesto savivaldybės pranešime spaudai.

Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus direktorė Rima Striaušienė džiaugiasi, kad atnaujintas muziejaus fasadas patrauks Marijampolę lankančių turistų akis ir jie dar drąsiau įžengs apžiūrėti ekspozicijų. Direktorė taip pat primena, kad, nepataisant to, kad pastato sienas dengia pastoliai, visos muziejaus veiklos ir edukacijos vyksta, ir kviečia aplankyti parodas ir ekspozicijas.

Planuojama atnaujinimo darbus, kurių vertė kiek daugiau nei 220 tūkst. eurų, pabaigti iki lapkričio 1 dienos.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video