Top Baneris

Atidengtos konstrukcijos reikalavo ypatingos statybinių elementų ir jų montavimo darbų kokybės

2020 gruodžio 22 d.
IMG 3230
Pasidalykite straipsniu

Rekonstrukcija – tai tarsi pasivaikščiojimas mieste, kurį yra tekę matyti tik nuotraukose ir žemėlapiuose. Už kiekvieno posūkio laukia netikėtumai, nors, atrodo, miestą jau pavyko gerokai išsinagrinėti. Tačiau sudėtingas Kauno verslo centro ALIA rekonstrukcijos procesas patyrusiems projektuotojams bei statybininkams tuo ir įdomus, o sklandi jo eiga priklauso nuo sėkmingo visų projekte dalyvaujančių komandų bendradarbiavimo.

Sumontuota daug naujų konstrukcijų

Renovuojant pastatą, generaliniam rangovui – statybos bendrovei „Nava Lt“ per trumpą statyboms skirtą laiką teko tarpusavyje derinti senas ir naujas konstrukcijas, pritaikant laikančiųjų gelžbetoninių kolonų, perdangų tinklą naujai pastato funkcijai. Nors dauguma senojo pastato laikančiųjų konstrukcijų buvo gana gerai išsilaikusios ir dalį jų pavyko išsaugoti, didesnė dalis vis tik buvo sumontuota naujai, derinantis prie esamų pastato konstrukcijų. Metalo profiliais sustiprintos gelžbetonio kolonos sėkmingai pasitarnavo naujajai pastato struktūrai, o štai pirmo aukšto grindų lygį teko žeminti 1,2 metro, nes anksčiau į pastatą buvo patenkama pakilus lauko laiptais. Taip įgyvendintas architektų sumanymas statinį tarsi „patupdyti“ ant žemės, labiau jį sujungiant su reljefu ir atsisakant nepatogių lauko laiptų, kurie žiemą reikalauja didesnės priežiūros arba būna slidūs.

IMG 3253

Atlikdama šiuos darbus iš pradžių „Nava LT“ komanda sumontavo metalines kolonas, ant kurių konsoliškai pakabinti viršutiniai aukštai. Tokiu būdu pirmo aukšto su įėjimu fasadas tapo labiau įgilintas dėl suformuotos išsikišusios viršutinių aukštų dalies. Bendrovė kiekviename aukšte įrengė pakeliamųjų grindų sistemą, po kuriomis vėliau buvo paslėptos visos inžinerinės komunikacijos. Ant pakeliamųjų grindų konstruktyvo (metalo profilių) paklotos natūralaus akmens – granito plokštės taip, kad vėliau jas būtų galima dalinai išmontuoti ir pagal patalpų nuomininkų poreikius atvesti norimas komunikacijas į reikiamą vietą.

Sklandus komandinis darbas – greito tempo ir sėkmės rezultatas

Bendrovė įrengė ir plokščiąjį pastato stogą su viršutine rulonine prilydomąja danga. Kaip teigia įmonės vadovas Raimondas Daukša, piko metu statybose dirbo apie 140 žmonių, todėl užtikrinti sklandų statybos proceso valdymą taip pat buvo labai svarbu.

Sprendžiant daugelį klausimų, nuo pat pradžių labai svarbus buvo ir komandinis darbas su projektuotojais pačiame objekte ir pastarųjų autorinė priežiūra. „Sluoksnis po sluoksnio atidengus senųjų konstrukcijų dalis, atsirasdavo įvairių niuansų ar nenumatytų detalių, kur sudėtingus konstrukcinius mazgus, sujungiant sena ir nauja, tekdavo spręsti tik atlikus apžiūrą vietoje. Tokiu atveju patirtis ir komandinis darbas pagelbėdavo nestabdyti proceso“, – sako bendrovės „Nava Lt“ vadovas. Nemažai laiko teko skirti ir paruošiamiesiems statybvietės darbams: demontuoti anksčiau teritorijoje stovėjusį bokštą (nuo tų laikų, kai pastatas tarnavo kaip laivų prieplauka), išardyti senas konstrukcijas, fasadų elementus, langus, atidengti ankstesniojo pastato pamatus ir juos sustiprinti.

IMG 3314

Laikančiosios konstrukcijos tapo išraiškingais pastato interjero ir eksterjero elementais

Pastato laikančioji konstrukcija yra sudaryta iš gelžbetonio, metalo profilių ir klijuotosios medienos kolonų bei sijų, kurių industrinę prigimtį architektai siekė pademonstruoti sukurdami savotišką apnuoginto karkaso estetiką. Todėl labai svarbi buvo tiek šių karkaso elementų, tiek atliekamų darbų kokybė. Metalinės „delta“ profilio sijos buvo tiekiamos Suomijos kompanijos atstovų mūsų šalyje, o viršutiniams aukštams skirti klijuotosios medienos elementai pagaminti Lietuvoje.

Bendrovė pagamino ir surinko naujus metalinius laiptus su medinėmis pakopomis, vedančius į viršutinį aukštą, kuriame atsiveria įspūdinga erdvė per du aukštus. O gelžbetoniniams laiptams įmonės meistrai pagamino ir sumontavo metalinius turėklus iš didelių gabaritų vientiso metalo lakštų, dažytų sodria žalsvai mėlyna spalva. Ja padengtos ir iš metalo profilių sumontuotos laikančiosios pastato konstrukcijos, tapusios ir išraiškingu eksterjero elementu.

NAVA LT LOGO5458

UAB „Nava LT“

www.navalt.lt

PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video