Top Baneris

Atidaroma moderni statybininkų rengimo bazė

2015 vasario 26 d.
Pasidalykite straipsniu

Šiandien Vilniaus statybininkų rengimo centro Fabijoniškių skyriuje (Ateities g. 28, Vilnius) atidaromas Statybos sektoriaus praktinio mokymo centras. Tai vienintelis statybos sektorinis centras Vilniaus apskrityje.

Šiame centre besimokantys mokiniai ir įgūdžius tobulinantieji suaugusieji galės praktikuotis su naujausiomis, moderniausiomis statybų technologijomis. Tokiomis pat, su kuriomis statybos objektuose dirba statybininkai.

„Įkūrę sektorinį centrą, apsirūpinome pažangiausia statybos technika, kuri dabar naudojama statybos objektuose. Jeigu iki šiol absolventai, baigę profesinio mokymo programą, darbo vietoje dar turėdavo iš naujo praktikuotis, dabar jie nuo pirmos dienos galės dirbti rimtą darbą“, – sakė Vilniaus statybininkų rengimo centro direktorius Juozas Baranauskas.

Naujo sektorinio centro pastatams apšildyti ir apšviesti naudojami atsinaujinantys energijos šaltiniai: centre įrengtas saulės kolektorius ir geoterminio šildymo sistema, kuri atpigina pastatų eksploataciją. Be to, pati geoterminio šildymo sistema būsimiesiems specialistams pasitarnauja kaip mokymo priemonė. Anot J. Baranausko, dabar jie mokosi ne iš knygų, o gyvai – nagrinėdami, reguliuodami realią sistemą.

Įkūrus sektorinį centrą, statybos sektoriaus darbuotojus rengiančiame Vilniaus statybininkų rengimo centre atsirado dvi naujos – santechniko ir elektromontuotojo specialybės, kurias nuo rugsėjo gali rinktis jaunuoliai. Jiems mokyti įrengtos modernios praktinio mokymo dirbtuvės.

Centre sumontuota pati pažangiausia įranga iš Suomijos ir Vokietijos. Centras taip pat įsigijo šiuolaikinės įrangos, skirtos apdailos, medžio apdirbimo, mūro, pastatų restauravimo, aplinkos tvarkymo darbams mokyti, atnaujino kompiuterinę techniką ir kt.

Sektorinio centro paslaugomis nuo rugsėjo jau naudojasi ir bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai. Fabijoniškių skyriuje mokosi 50 Vilniaus Ateities vidurinės mokyklos devintokų ir 13 Vilniaus Verkių specialiosios mokyklos mokinių. Bendrojo ugdymo mokyklose technologijų kabinetai paprastai nėra aprūpinti geresne įranga, tad Vilniaus statybininkų centras sutarė su artimiausiomis mokyklomis, kad tie, kurie nori, technologijų pamokas gali vesti būtent sektoriniame centre. „Mokykloje jie galbūt obliuotų su atšipusiu obliumi, o čia gali naudotis naujausiais elektriniais įrankiais ir realiai įsitikinti, kad darbininkiškos profesijos yra patrauklios“, – pasakoja direktorius.

Be to, sektoriniame centre vyksta technologinių kompetencijų tobulinimo seminarai kitų profesinių mokyklų statybos programų profesijos mokytojams. Į centrą taip pat atvyksta Švenčionių, Elektrėnų ir Ukmergės profesinio rengimo centrų mokiniai. Direktorius pasakoja, kad čia gali atvažiuoti pasimokyti ir kitų profesinių mokyklų, ir nebūtinai rengiančių statybininkus, mokiniai. Kaip sako J. Baranauskas, ne visos profesinio mokymo įstaigos išgali nusipirkti naujausią techniką, o sektorinis centras tam ir buvo sukurtas, kad ta naujausia įranga būtų galima dalytis su visais.

Planuojama, kad praktinius įgūdžius čia tobulins Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos ir kitų aukštųjų mokyklų studentai. Centre taip pat galės tobulintis statybos įmonių darbuotojai, bus rengiami mokymai bedarbiams ir individualiai besikreipiantiems asmenims.

Statybos sektorinis centras buvo kuriamas kartu su partneriu – Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centru.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video