Top Baneris

Atgaivintas kultūros paveldas: europinės paramos Lietuvai rezultatai

2017 liepos 10 d.
Pasidalykite straipsniu

Per kelerius metus visoje Lietuvoje išsaugota net 19 vertingų kultūros paveldo objektų, kuriems buvo skirta 2009-2014 m. Europos ekonominės erdvės (EEE) finansinio mechanizmo programos „Kultūros ir gamtos paveldo išsaugojimas ir atgaivinimas“ parama.

Šia programa buvo siekiama ateities kartoms išsaugoti bent dalelę turtingo ir įvairaus Lietuvos kultūros paveldo ir užtikrinti jo pritaikymą šiandieninėms visuomenės reikmėms, taip pat skatinti geresnį kultūros paveldo pažinimą ir priežiūrą. Prioritetas teiktas medinės architektūros išsaugojimui, kultūros paveldo tyrimų centrų įsteigimui, darbų užbaigimui pradėtuose tvarkyti kultūros paveldo objektuose, taip pat etnografinių kaimų architektūros ir žydų paveldo puoselėjimui.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija parengė informacinį leidinį apie EEE programos lėšomis finansuotų projektų veiklas ir rezultatus. Leidinyje pristatomi visi kultūros paveldo objektai, kurie finansavimo laikotarpiu buvo sutvarkyti, pritaikyti ir išsaugoti.

Leidinyje taip pat rasite informaciją apie VšĮ Kultūros paveldo akademija įgyvendintą projektą „Lietuvos medinio kultūros paveldo aktualizavimas ir išsaugojimas bendradarbiaujant su Norvegijos kultūros paveldo specialistais ir pritaikant Norvegijos patirtį tvarkant Pavirvytės dvaro sodybos dvarininko namą (unikalus kodas Kultūros vertybių registre – 36246)“.

ELEKTRONINĘ LEIDINIO VERSIJĄ RASITE ČIA.

Daugiau informacijos apie programą: www.facebook.com/EeaGrantsLithuania, www.eeagrants.lt.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video