Japonijos bendrovė „Serendix“ Aridoje, Japonijoje, užbaigė, kaip pati teigia, pirmosios pasaulyje 3D spausdintuvu atspausdintos geležinkelio stoties pastato statybą. Šis stoties paviljonas buvo pastatytas per keletą valandų tarp paskutinio ir pirmojo traukinio išvykimo.
Bendradarbiaudama su „JR West Japan Group“ ir Japonijos architektūros studija „Neuob“, „Serendix“ sukūrė 3D spausdintuvu atspausdintą stoties paviljoną, kuri pakeitė 1948 m. pastatytą medinę konstrukciją.
„Serendix“ teigė, kad jų sukurtas dizainas yra „pirmasis pasaulyje 3D spausdintuvu atspausdintas stoties pastatas“. Jis buvo pastatytas iš keturių elementų, kurie buvo 3D spausdintuvu atspausdinti gamykloje ir surinkti Hatsušimos stotyje per mažiau nei šešias valandas.


„Serendix“ nuotr.
Stočių pastatai ir statybos šalia geležinkelio linijų paprastai atliekami naktį, kai traukiniai nekursuoja, todėl statybos dažnai užtrunka ilgai. Hatsušimos stotyje „Serendix“ pastatė stotelę per maždaug šešias valandas – tarp paskutinio traukinio išvykimo ir pirmojo traukinio išvykimo kitą rytą.
Ji buvo pagaminta iš keturių surenkamų dalių – stogo, galinės sienos ir dviejų kampinių elementų, sudarančių šonines sienas ir grindis. Dalys buvo pagamintos gamykloje per septynias dienas.
Pasak „Serendix“, keturi elementai buvo surinkti traukinių stoties aikštelėje maždaug per dvi valandas. Tada į tvirtinimo skyles buvo įdėti metaliniai strypai, o konstrukcijai pritvirtinti buvo panaudoti klijai.