Top Baneris

Ateities statybos – „BAU 2019“

2018 spalio 31 d.
BAU
Pasidalykite straipsniu

Kitų metų sausio 14–19 dienomis duris atvers didžiausia Europoje ir viena didžiausių visame pasaulyje tarptautinė architektūros, statybinių medžiagų ir sistemų paroda „BAU 2019“. Statybų sektorius sparčiai tiesiasi po krizės ir „BAU“ dalyvių bei lankytojų skaičius taip pat auga. Tad, kas naujo ir įdomaus numatoma kitų metų parodoje?

Naujai pastatyti parodos paviljonai C5 ir C6 leido padidinti ekspozicijų plotą iki 200 tūkst. kv. m – jis bus didžiausias per visus 55 metus skaičiuojančią „BAU“ istoriją. Šie pokyčiai leido gerokai padidinti ir parodos dalyvių bei lankytojų gretas.

Kitų metų pradžioje tikimasi sulaukti 2200 dalyvių iš 45 šalių. Parodoje pristatomas naujoves turėtų apžiūrėti virš 260 tūkst. lankytojų, kurių 80 tūkst. – iš užsienio šalių.

Tokio masto parodai ruošiamasi iš anksto. Jau vien 2018 m. spalio 25–26 dienomis įvykusioje, žurnalistams skirtoje konferencijoje „Bau information talks“, pageidavimą pabendrauti gyvai su spaudos atstovais išreiškė apie 180 būsimųjų parodos dalyvių.

Parodos devizas – ateities statybos (angl. „the future of building“) leidžia suprasti, kad parodoje daugiausia dėmesio bus skiriama naujausioms statybų technologijoms, skaitmeninėms naujovėms, kurios dar tik ateina į rinką. Kas parodoje bus akcentuojama labiausiai? Išaugęs ekspozicijų plotas leido daugiau dėmesio skirti natūraliam ir dirbtiniam apšvietimui, protingų namų sistemoms, kurios bus pristatomos paviljone C2.

bau 2019 2

Pirmą kartą su devizu „mes jungiamės, plečiame, įkvepiame“ (angl. „We connect, we maximize, we inspire“) statybų skaitmeninės technologijos bus jungiamos kartu su naujausia programine įranga paviljone C5, pavadintame „BAU it, Digital Village“.

„BAU“ bus proga pasireikšti progresyviems rinkos naujokams – originaliausiems bus skirti prizai už geriausią skaitmeninę idėją ateities statyboms.

Naujausias C6 paviljonas bus skirtas statybos sektoriaus prekybininkų susitikimų vieta su statybų industrijų ekspertais. Čia bus galima dalyvauti forumuose, labiau atpalaiduojančioje aplinkoje susitikti pasišnekėti gyvai. Šiais metais unikali Vokietijos patirties konstrukcijų vystyme nacionalinė komanda (angl. German national construction skills team) šiame paviljoje įrengs savo mokymų ir treniruočių stovyklą.

C6 paviljone bus galima susipažinti su naujausia statybų technika, įvairiomis skaitmeninėmis staklėmis ir kita gudria statybų įranga, padedančia tiksliau ir kokybiškiau įgyvendinti sudėtingas pastatų konstrukcijas, o architektamas joje taip pat pravartu susipažinti su galimybėmis, kad būtų įmanoma kuo tiksliau įgyvendinti potencialias idėjas.

Taigi, amatų ir architektūros („crafts and architecture“) glaudaus ryšio idėja jau seniai įsitvirtinusi šioje parodoje. Architektams ji tapo puikia komunikacijų platforma. Ir ne tik.

bau 2019 3

Pagrindinės šios parodos temos:

1. „Digital. Procesess + Architecture“. Statybų sektorius turi būti pasiruošęs vis augančiai skaitmenizacijai ne tik stambiuose, bet ir smulkesniuose projektuose.

2. „Connected. Living + Working“. Lanksčios pastatų struktūros įgalina derinti darbą ir laisvalaikį, rinktis darbo valandas pagal poreikį. Tai keičia ne tik pastatų, bet ir miestų infrastruktūrą.

3. „Integrated. Systems + Constructions“. Moduliniai bei standartizuoti gaminiai leidžia supaprastinti tiek architekto, tiek konstruktoriaus darbą.

4. „Smart. Light + Buildings“. Pastatai tampa vis labiau skaitmenizuoti, o tai leidžia taupyti energinius resursus. Dirbtinis apšvietimas yra dalis šios protingo namo struktūros. Architektas-apšvietimo dizaineris tampa svarbia projektavimo komandos dalimi.

Parodos organizatoriai pažadėjo, kad šįmet „BAU“ nepaliks nuošaly ir Miuncheno miesto gyventojų. Apie parodą skelbs daugiau nei 50 efektingai apšviestų pastatų mieste. Renginys vadinsis „Ilgoji architektūros naktis“ (angl. „Long night of Architecture“), miestiečiai galės renginiu nemokamai grožėtis ištisą parą. „BAU 2019“ taps savotišku tiltu tarp Miuncheno parodų cetro ir paprastų miestiečių.

Plačiau susipažinti galima www.bau-muenchen.com


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video