Norintis gyventi mieste, bet nemėgstantis didelio šurmulio, viliojamas gyvenimo individualiame name, bet nepageidaujantis begalinių jo priežiūros rūpesčių, svajojantis jausti gamtos ritmą, bet nenorintis pjauti žolės – maždaug taip galėtų atrodyti bendrovės „MG Valda“ plėtojamos „Antakalnio terasų“ gyvenvietės antro etapo „Beržų terasos“ gyventojo anketa.
Vizitinė kortelė – terasos
Nekilnojamojo turto valdymo ir plėtros įmonė klientams pasiūlė dar ir patrauklią architektūrą, kurią dauguma „Beržų terasų“ pirkėjų privalumų sąraše įrašė antroje vietoje – iškart po lokacijos. Šios gyvenvietės veidą sukūrė Vilijos Kaušpėdienės ir Algirdo Kaušpėdo vadovaujama įmonė „JP architektūra“. Parinkti derančias projekto dedamąsias bendrovei „MG Valda“, regis, pavyko – spalio mėnesį švenčiant šio antro „Antakalnio terasų“ etapo pabaigą buvo parduota 95 proc. butų.
„Terasos“ nėra tik skambus žodis gyvenvietės pavadinime – jas turi visi butai. Kai kurios maumedžio lentomis išklotos terasos čia yra didesnės nei vidutinis dviejų kambarių butas. Apatiniuose aukštuose jos įstiklintos slankiosiomis sistemomis, suteikiančiomis galimybę pailginti terasų eksploatavimo laiką rudenį ir paankstinti pavasarį, viršutiniuose aukštuose jos paliktos atviros.
Anot bendrovės „MG Valda“ Pardavimų skyriaus vadovo Manto Umbraso, jau apgyvendinus pirmame „Antakalnio terasų“ etape iškilusias „Eglių terasas“ buvo akivaizdu, kad pasitvirtino architekto A. Kaušpėdo tikėjimas, jog terasos gali būti naudojamos kaip papildoma poilsio erdvė ir patrauklios ne tik Pietų kraštuose. Beveik niekas nenaudoja jų pagal seną lietuvišką įprotį – daiktams sandėliuoti.
„Beržų terasų“ fasadus puošia ne tik terasos, bet ir spalvingos apdailos medžiagos. Vėdinamieji fasadai apšiltinti 23 centimetrų storio dviejų rūšių – puskietės ir priešvėjinės – mineralinės vatos sluoksniu ir padengti keraminių, raudonmedžio, balinto ąžuolo, tikmedžio bei klevo spalvų HPL plokštėmis. Projekto plėtotojai tiki, kad natūralaus gamtos kolorito naudojimas padės statiniams įsilieti į peizažą.
Vilioja patogaus gyvenimo elementais
Grindinis šildymas, saulės poveikį kontroliuojantys langai, lietaus vandens surinkimo sistema, išpuoselėta natūrali gamtinė aplinka ir želdiniai – tai kiti privalumai, akcentuojami skelbimuose, masinančiuose likusių kelių butų pirkėjus.
Šiluma į „Antakalnio terasas“ atkeliauja centralizuotais miesto tinklais, bet autonominis šilumos reguliavimo mazgas gyventojams suteikia reikšmingų patogumų: galimybę parinkti pageidaujamą temperatūrą kiekviename kambaryje, nustatyti šildymo scenarijų visai savaitei. Nuo grindų sklindanti šiluma vertinama dėl galimybės išvengti radiatorių, kaip itin komfortiškas giriamas ir tokio šildymo principas – šiltos kojos, vėsi galva. Be to, grindinis šildymas yra iki 15 proc. ekonomiškesnis palyginti su radiatoriniu.
„Beržų terasų“ gyventojai varstys naujuose daugiabučiuose namuose gana retai pasitaikančius medinius langus. Jie yra su trijų stiklų paketu, taigi garantuoja gerą garso bei šilumos izoliaciją. Kad pro didelius langus patenkanti saulės šviesa netaptų rūpesčiu dėl šilumos pertekliaus, panaudota saulę kontroliuojanti stiklo danga. Beje, ir visuose viršutinių aukštų, ir didžiuosiuose per du aukštus suprojektuotuose butuose įrengta rekuperacinė vėdinimo sistema.