Architektūros studentų konkursas SIKON: kitokia upė mieste

Architektūros studentų konkursas SIKON: kitokia upė mieste

idėjų konkursas SIKON
VGTU nuotr.

Nuo klausimo „O kas, jei ne upė?“ prasidėjęs tradicinis, 29-asis, architektūros studentų idėjų konkursas SIKON pasiekė finišą. 11 studentų komandų Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kūrybiškumo ir inovacijų centre „LinkMenų fabrikas“ turėjo unikalią galimybę kartu diskutuojant bei eksperimentuojant per 24 valandas atskleisti upės mieste idėją.

Iškilių architektų komisija įvertino ir apdovanojo dirbtuvių metu sukurtus studentų darbus. Pirmąja vieta įvertinta komanda, sukūrusi „Šiupšinsko apykakle“ komisijos pramintą darbą, kuris pakerėjo savo „sikoniškumu“ ir kvietė į miestą pažvelgti iš upės perspektyvos. Antrąją vietą pelnė jautrumu ir drąsa bandymams išsiskyręs bei vaikystės laikus menantis darbas, kuris komisiją sužavėjo upės makro elementų akcentavimu. Trečios vietos apdovanojimas atiteko provokuojančiam darbui, kuriame buvo bandyta iliustruoti šių metų konkurso keliamus klausimus: o kas, jeigu ne upė; o kas, jeigu upė būtų pilna netikėčiausių dalykų?

SIKON metu dalyviai buvo kviečiami įsitraukti į ekskursiją, kurios metu žymūs architektai ir menininkai (Matas Šiupšinskas, Martynas Marozas, Rolandas Palekas, Tomas Grunskis, Nomeda Urbonienė ir Gediminas Urbonas, Audrys Karalius, Audrius Novickas, Povilas Konkulevičius) vedė diskusijas bei skaitė paskaitas apie upės transformacijas, Vilniaus tiltus, vandenį, viešąsias erdves bei vaizduotę.

„Džiaugiamės, kad SIKON šiemet pasirinko VGTU „LinkMenų fabriką“. Visą savaitgalį fabrikas buvo gyvas, skambėjo muzika ir švietė veidai. Pirmadienio rytą atrodo neliko nė pėdsako, bet mes jaučiamės turtingesni. Dar daugiau draugų, ryšių ir idėjų! Tikimės, kad tai buvo dar viena proga studentams pamatyti, kad VGTU „LinkMenų fabrikas“ yra jiems ir dėl jų“, – džiaugėsi VGTU „LinkMenų fabriko“ direktoriaus pavaduotoja Eglė Girdzijauskaitė.

Architektūros studentų idėjų konkursas SIKON jau turi pakankamai gilias tradicijas. Pirmasis konkursas buvo surengtas 1983 m. trijų ambicingų VGTU studentų, šiandien gerai žinomų architektų – A. Ambraso, G. Čaikausko ir A. Karaliaus. Pagrindinis renginio tikslas – vienyti įvairių aukštųjų mokyklų studentus ir skatinti ištrūkti iš akademinių rėmų – išliko iki šių dienų, tačiau jo formatas laikui bėgant keitėsi. Nuo 2004-ųjų konkursas vyksta kūrybinių dirbtuvių, kurios keliauja po įvairias Lietuvos vietoves ir nagrinėja joms aktualias temas, forma.

VGTU inf.

Temos: Idėjų konkursas, SIKON

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai