Top Baneris

Architektūros [pokalbių] fondas: nagrinėjant pilietybę

2018 sausio 3 d.
ann lui ir mimi zeiger
Pašnekovės Mimi Zeiger (kairėje) ir Ann Lui. N. Wong nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kuo pokalbis įkvepiantis?

JAV paviljono 2018 metų Venecijos architektūros bienalėje kuratorės Mimi Zeiger ir Ann Lui, pasidalys kuravimo ir tyrimų įžvalgomis apie pilietybės dimensijas. Analizuodamos erdvinį dizainą ir pilietybę, savo paskaitoje jos pristatys darbus architektų, dizainerių, menininkų ir mąstytojų, kurie reaguoja į kintančias šiandienos pilietybės būsenas ir siūlo sugyvenimo ateityje vizijas.

Pokalbio pradžia sausio 5 d. 20:00 val.

Pokalbiai vyksta Nacionalinėje dailės galerijoje, Konstitucijos pr. 22, Vilniuje. Paskaita vyks anglų kalba. Renginys nemokamas.

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Mimi Zeiger ir Ann Lui yra JAV paviljono 2018 metų Venecijos architektūros bienalėje kuratorės.

Mimi Zeiger yra Los Andžele gyvenanti architektūros kritikė, redaktorė ir kuratorė. Jos darbuose koncentruojamasi į architektūros ir medijų kultūrų sankirtą. Ji yra daug rašiusi apie meną, architektūrą, urbanistiką ir dizainą tokiems leidiniams kaip „The New York Times“, „Domus“, „Architectural Review“ ir „Architect“, kuriame ji yra viena iš redaktorių, taip pat ji reguliariai rašo tekstus „Dezeen“ portalui. Mimi Zeiger 2015 metais gavo Bradford Williams medalį už pasiekimus rašant apie kraštovaizdį ir architektūrą.

Ann Lui yra asistuojanti profesorė Čikagos Meno mokyklos institute (ang. School of the Art Insitute). Ji taip pat yra įkūrusi „Future Firm“ architektūros biurą. Ann Lui darbuose tyrinėja architektūrą kaip infrastruktūrą diskursui. Ji bakalauro laipsnį įgijo Cornell universitete, o magistro laipsnį baigdama MIT Istorijos, teorijos, kritikos programą, kur savo darbuose nagrinėjo pokarinio laikotarpio korporacinę architektūrą. Ann Lui yra dirbusi SOM, „Bureau Spectacular“ ir „Morphosis Architects“ biuruose. Ji prisidėjo redaguojant „OfficeUS Atlas“ leidinį, skirtą 2014 metų JAV paviljonui Venecijos architektūros bienalėje. Redagavo „MIT Thresholds“ žurnalą ir knygą „Public Space? Lost and Found“ kartu su Gediminu Urbonu.

REKOMENDUOJA SKAITYTI

WENDY BROWN – „Walled states, Waning sovereignty“, CHINA MIÉVILLE – „The city and the city“.

WENDY BROWN – „Walled states, Waning sovereignty“, CHINA MIÉVILLE – „The city and the city“.

Kodėl verta skaityti?

Viena iš šių knygų yra politikos mokslų, kita yra novelė, tačiau skaitomos kartu „Walled States“, „Waning Sovereignty“ ir „The City and the City“ atskleidžia sustiprintų sienų paradoksus ir neįmanomumus. Abi knygos kalba apie sudėtingas valstybingumo ir priklausomybės teritorijas. W. Brown knygoje betono sienos yra ir toliau stiprinamos, nors globalizacijos fenomenas naikina tokias dalijimo pastangas. Ch. Mieville novelėje įsivaizduojami miestai dvyniai užima tą pačią geografinę erdvę. Kiekvieno miesto gyventojai gyvena atskirai. Įsišaknijusios kultūrinės tradicijos sukuria padailinimą tarp savęs ir kitų – tamsus šiuolaikinės pilietybės atspindys.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video