Architektūros festivalį planuojantys škotai dalyvių lauks ir iš Lietuvos

2014 rugsėjo 16 d.

Aplinkos ministerijoje apsilankę svečiai iš Škotijos – Karališkosios Škotijos architektų registrui atstovaujantys Iainas Connelly bei Neilas Baxteris ir architektūros ir dizaino organizacijos atstovė Karen Anderson – supažindino su savo šalyje 2016 metais numatomu organizuoti Architektūros festivaliu. Į jį planuojama kviesti ir Lietuvos atstovus. Per šį festivalį būtų pristatyti mūsų šalies architektūros kūrybos laimėjimai, architekto profesijos ir veiklos reglamentavimo ypatumai.

Kaip sakė Aplinkos ministerijos Teritorijų planavimo, urbanistikos ir architektūros departamento direktorius Marius Narmontas, Škotijos architektūra ir jos reglamentavimo sistema formavosi daugelį metų, todėl buvo itin naudinga susipažinti su šios šalies patirtimi viešinant architektūros projektus. Per susitikimą kalbėta ir apie viešųjų pirkimų optimizavimą architektūros srityje, kai pirmenybė teikiama kokybei, o ne kainai.

Svečiai pasidalijo patarimais, į ką reikėtų atkreipti dėmesį formuojant šalies architektūros politiką. Kadangi Lietuvoje dar tik lukštenama, kokie turėtų būti architektūros kokybės kriterijai, pravarti išsamesnė pažintis su ilgametės tradicijos nugludinta škotų praktika.

Be Aplinkos ministerijos atstovų, susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos architektų sąjungos (LAS) pirmininkas Marius Šaliamoras, LAS kūrybos direktorė Rūta Leitanaitė ir ką tik dvi kadencijas LAS pirmininko poste baigęs architektas Gintautas Blažiūnas.

AM inf.

Nuotraukoje – M. Narmontas (dešinėje) su Aplinkos ministerijos svečiais. 

    Komentarai