Top Baneris

Architektų rūmai ir Architektų sąjunga vienija jėgas

2017 lapkričio 29 d.
Architektūros įstatymas
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Dvi architektų bendruomenei atstovaujančios organizacijos – Lietuvos architektų rūmai (LAR) ir Lietuvos architektų Sąjunga (LAS) pasirašė sutartį, kurioje įtvirtintas nuostatas, jog LAS padės LAR įgyvendinti Architektūros įstatymu suteiktą pareigą organizuoti Regioninių architektūros tarybų (RAT) darbą.

Penkios RAT veiks penkiuose Lietuvos regionuose: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių. LAS, veikianti beveik šimtmetį, turi puikiai išvystytą infrastruktūrą – skyrius visuose regionuose, kurie gali pasitarnauti užtikrinant techninį RAT aptarnavimą. Sąjunga pagal sutartį suteiks RAT patalpas, aprūpinimą reikiamomis priemonėmis, sekretorių paslaugas.

Rūmai tuo tarpu priiminės prašymus dėl ekspertinių vertinimų, perduos juos RAT, prisiims atsakomybę už jų veiklos organizavimą, viešins jų sprendimus. Artimiausiu metu Rūmai surengs pirmuosius RAT susirinkimus, kuriuose bus aptarta darbo tvarka, išrinkti RAT pirmininkai.

RAT visiškai nešališkai ir savarankiškai atliks architektūros kokybės vertintojo funkcijas architektūros, teritorijų planavimo, nekilnojamojo architektūrinio ir urbanistinio paveldo srityse, teiks išvadas, rekomendacijas ir pasiūlymus valstybės ir savivaldybių institucijoms, kitiems suinteresuotiems asmenims.

Vieną regioninę tarybą sudaro ne mažiau kaip 13 narių: ne mažiau kaip 7 LAR nariai, po vieną narį architektą iš Aplinkos ministerijos ir Kultūros ministerijos, taip pat po vieną iš universitetinių aukštųjų mokyklų, vykdančių architektūros krypties studijų programas, po vieną narį iš Lietuvos architektų sąjungos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos.

Regioninių architektūros tarybų nuostatai skelbiami Teisės aktų registre, o sudėtis – Rūmų svetainėje.

LAR inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video