Top Baneris

Architektas Audrius Ambrasas pretenduoja gauti Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją

2016 gruodžio 7 d.
Audrius Ambrasas<br>(G. Bartuškos nuotr.)
Audrius Ambrasas
(G. Bartuškos nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija paskelbė šiųmečius pretendentus gauti Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas. Pretendentų sąraše, kartu su kino režisieriumi Gyčiu Lukšu, vertėju Vladu Petrausku, džiazo muzikais Viačeslavu Ganelinu, Vladimiru Tarasovu, Vladimiru Čekasinu, Dainiumi Pulausku, rašytoja Danute Kalinauskaite, rašytoju Valdu Papieviu, vizualaus meno kūrėjais Svajone ir Paulimi Stanikais, tapytoja Rūta Katiliūte, fotomenininku Gintautu Trimaku, aktoriais Dariumi Meškausku ir Vytautu Anužiu, yra ir architektas Audrius Ambrasas.

Iš šių pretendentų komisija jau po savaitės, gruodžio 14 dieną, išrinks šešis 2016 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus.

Pernai į svarbiausią šalies kultūros ir meno srities apdovanojimą pretendavo architektai Gintaras Čaikauskas ir Vytautas Jurgis Dičius, bet jie į pagerbtųjų šešetą nepateko. 2014-aisiais premiją gavo Rolandas Palekas.

Nuo 1989 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos teikiamos už Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų per pastaruosius 7 metus sukurtus darbus. Kasmet skiriamos ne daugiau kaip 6 kultūros ir meno premijos, iš jų – ne daugiau nei 2 premijos už ilgametį kūrėjo kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną. Kultūros ir meno premija yra 800 bazinių socialinių išmokų dydžio.

Nacionalinę premiją jau yra gavę architektai A. Žebrauskas (1994), R. Krištapavičius (1994), K. Pempė (1999), G. Ramunis (1999), S. Juškys (2006), E. V. Miliūnas (2011), R. Palekas (2014).


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video