Top Baneris

Architektai pristatys siūlymus, kaip modernizuoti sovietmečio statybos darželius (1)

2016 gegužės 16 d.
Lopšelis-darželis „Boružėlė“, Alytus<br>(projektas-aikstele.lt nuotr.)
Lopšelis-darželis „Boružėlė“, Alytus
(projektas-aikstele.lt nuotr.)

Kaip sovietmečio statybos darželiai gali virsti spalvingomis, funkcionaliomis, šiuolaikiškomis erdvėmis, kuriose būtų jauku ir patogu vaikams bei auklėtojams? Gegužės 17-ąją 14 val. Švietimo ir mokslo ministerijos Ovaliojoje salėje (A. Volano g. 2, Vilnius) penkios architektų komandos pristatys rekomendacijas, kaip modernizuoti sovietmečiu statytus vaikų darželius.

„Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad maži vaikai geriausiai mokosi aktyviai tyrinėdami, žaisdami, bendraudami, o tam reikalingos erdvės, kurios būtų mobilios, sudarytų galimybes vaikams pabūti ir vieniems, ir visiems kartu, grupelėmis. Taip pat reikalingos atskiros erdvės aktyviai veiklai, poilsiui, specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams. Dauguma darželių statyti prieš kelias dešimtis metų ir nebeatitinka šiuolaikinių reikalavimų“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Rekomendacijas ministerijos užsakymu parengė Švietimo aprūpinimo centras kartu su Vilniaus dailės akademijos Interjero dizaino katedra (vadovas dr. Rokas Kilčiauskas). Architektai išrinko 5 vaikų darželių tipus, kurių Lietuvoje yra daugiausia. Projektus jie parengė, atlikę vaikų darželių architektūrinių sprendimų analizę, susipažinę su Danijos, Estijos, Norvegijos, Vokietijos ir kitų šalių praktika modernizuojant ar statant naujus darželius, išanalizavę šiuolaikines ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas. Kartu su architektais kūrybinėse dirbtuvėse darbavosi ir vaikai, jų tėvai, auklėtojai.

Rekomendacijos gegužę bus pristatytos Anykščiuose, Klaipėdoje ir Alytuje. Jomis galės naudotis savivaldybės ar kiti darželių savininkai, ketinantys modernizuoti vaikų darželius, taip pat tie, kurie statys naujus.

2014–2022 m. ES fondų finansavimo periodu Švietimo ir mokslo ministerija darželiams atnaujinti savivaldybėms skirs 20 mln. eurų. Su rekomendacijomis galima susipažinti internete www.projektas-aikstele.lt.

Komentarai
  • agnyte00000

    2017-10-22, 9:24  

    Ne visi darzelio baldai yra seni ir netinkami naudoti. Tačiau pastebima, kad baldai dėvisi ir dėl vaikų saugumo juos būtina pakeisti.