Top Baneris

Architektai kviečiami į Nidos meno koloniją

2018 vasario 9 d.
„Geriausias rekreacinės architektūros kūrinys“
Nidos meno kolonija. A. Vasilenko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Menininkai, dizaineriai, architektai, kuratoriai ir tyrėjai kviečiami teikti paraiškas 2018–2019 m. rezidencijų programoms bei aštuntajam „Inter-formato“ simpoziumui. Paraiškų teikimo terminas – kovo 15 d.

Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijos (NMK) rezidencijų programa atvira tiek pradedantiesiems, tiek jau įsitvirtinusiems menininkams, dizaineriams, architektams, kuratoriams bei tyrėjams. NMK yra viena iš didžiausių meno, rezidencijų bei edukacijos institucijų Šiaurės ir Baltijos šalių regione. Joje suteikiama galimybė dirbti naujame šiuolaikinės architektūros pastate, įkurtame miškingoje Nidos vietovėje. Nuo 2011 m. kolonijoje rezidavo daugiau negu 350 menininkų ir kultūros profesionalų.

Gyvenimo ritmas ir atmosfera kolonijoje priklauso nuo sezono bei vykstančių programų. Įprastai joje reziduoja nuo 7 iki 70 žmonių. Didžiąją metų dalį – nuo spalio iki balandžio mėnesio – galima mėgautis vienuma, kurią kartais paįvairina į praktikas bei dirbtuves atvykę meno profesionalai ir studentai. Liepos– rugpjūčio mėnesiais Nidoje įsibėgėja aktyvus, bet ne per daug intensyvus kurortinis gyvenimas.

Gyvenimo ir socialinė aplinka kolonijoje užtikrina komfortabilias rezidavimo sąlygas. Kiekvieną iš penkių rezidencijos studijų sudaro 2 aukštus (bendras 65 kv. m bendrasis plotas) ir visi reikalingiausi patogumai. Visus metus kolonijoje reziduoja nuolat besikeičianti menininkų bendruomenė, taip pat yra prieinamos profesionalios dirbtuvės, darbuotojų konsultacijos ir kūrybinės bei socialinės erdvės su reikiama įranga.

Individualios rezidencijos (40 vietų)
2018 m. rugsėjis–2019 m. gegužė

Trukmė. Rekomenduojame dviejų mėnesių trukmės rezidencijas, tačiau jos gali trukti nuo vieno iki keturių mėnesių.

Kainos. Stipendijos šiuo metu neteikiamos; atrinktiems kandidatams išduodamas rekomendacinis laiškas siekiant gauti asmeninę stipendiją. Gyvenamosios erdvės bei studijos kaina atrinktiems rezidentams yra 400 Eur per mėnesį. Į kainą įtraukta įrangos nuoma, bevielis internetas, naudojimasis bendromis erdvėmis ir dviračiai.

Nidos doktorantų mokyklos (NDM) rezidencijos, skirtos doktorantūros teoretikams bei praktikams
2018 m. rugpjūtis – rugsėjis.

Programa siūlo tarptautinius doktorantūros kursus ir rezidencijas meno, dizaino, architektūros, medijų ir meno istorijos doktorantūros studijų tyrėjams iš Vilniaus dailės akademijos, Aalto universiteto ir kitų, programa susidomėjusių mokslo ir švietimo institucijų. Atrinkti doktorantūros rezidentai gali prisijungti prie vasaros mokyklos intensyvių kursų apie meninio tyrimo ekpoziciją rugpjūčio 26–31 d.

Vadovai. Prof. Dr. Mika Elo, Dr. Joanne Morra, Dr Michael Schwab, Prof Henk Slager.

Kainos. Sąlygos galioja tokios pačios kaip individualioms rezidencijoms. Atrinktiems rezidentams suteikiama galimybė nemokamai dalyvauti vasaros kursuose ir gauti 5 akademinius (ECTS) kreditus.

1 metų trukmės rezidencija Šiaurės arba Baltijos šalių menininkui.
2018 rugsėjis–2019 rugpjūtis.

Menininkai gali aplikuoti vienerių metų rezidencijai kolonijoje. Įsitvirtinti vienoje vietoje, kol kiti rezidentai keičiasi kas 1–2 mėnesius – nemažas išbandymas. Menininkas turėtų skirti apie 25 proc. kūrybiniam procesui ir rezidencijos programos vykdymui.

Parama. Studijų kaina ir pagrindinės pragyvenimo išlaidos yra padengiamos.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video