Top Baneris

„ArchBook: Skaitytojų geriausias“ laureatai: sunkios treniruotės pradžioje leidžia nebebijoti jokių iššūkių (1)

2023 gegužės 31 d.
1 1Tik SA
Adham Badr vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Architektų, interjero dizainerių ir konstruktorių komanda „MAKGROUP ARCHITECTS“, įsikūrusi Kaune, save pristato kaip maksimalistus, perfekcionistus, kuriems projektuojant svarbus kiekvienas milimetras: „Kiekvienas naujas projektas yra tarsi paskutinis popieriaus lapas, kurį turime užpildyti geriausiu įmanomu būdu. Naudodami kiekvieną milimetrą jame.“ Kiekvieno projekto metu jie kelia funkcionalumo, estetikos, išskirtinumo ir unikalumo tikslus, kartu siekdami patenkinti klientų lūkesčius. Taip atsitiko ir projektuojant „Namą kalne“. Tik šį kartą patenkinti buvo ne tik užsakovai, bet ir sužavėti portalo „Statyba ir architektūra“ skaitytojai. Jų balsai lėmė, kad „MAKGROUP ARCHITECTS“ projektas „Namas kalne“ išrinktas geriausiu mėnesio darbu „ArchBook“ platformoje.

Adham Badr vizualizacijos

Platformai, kurioje architektai gali teikti gyvenamuosius, visuomeninius ir komercinius projektus, įskaitant įgyvendintus ir tik koncepcijas, komanda „Namą kalne“ pateikė kaip nerealizuotą projektą, bet visai netrukus, dar šių metų birželį, namo pamatai pradės kilti. „Labai tikimės sklandaus statybų proceso ir laimingų šio namo gyventojų“, – apie projekto eigą portalui „Statyba ir architektūra“ sako vienas gyvenamojo namo uostamiestyje autorių architektas Lukas Mikulskas.

Visgi vertinant pačią koncepcijos idėją – ji tarsi be pabaigos – įgyvendinimo etapo. Tai primena „rašymą į stalčių“, kai autorius neplanuoja arba sąmoningai nepublikuoja tekstų, bet vis dėlto patiria savotišką terapinį poveikį, miklina ranką, mokosi. „MAKGROUP ARCHITECTS“ paatvirauja, kad studijos kūrybos pradžioje teko kurti eskizus, kurie liko stalčiuje. Nors tai praeitas etapas, bet davė svarbią patirtį. „Tai buvo treniruotės, sunkios treniruotės, dėl kurių šiandien galime sakyti, kad projektuodami gyvenamuosius namus nebebijome jokių iššūkių. Šiandien visos mūsų koncepcijos yra realios – jos arba statybų leidimų, arba statybų stadijoje“, – apie studijos progresą kalba L. Mikulskas.

Adham Badr vizualizacijos

„Namas kalne“ gyventojai: atviri ir be baimės

Projekto „Namas kalne“ vizualizacijose pastatas pakeltas, dominuoja dideli langai, fasadas primena vientisą terasą. Tai nėra įprasta tarp šiuolaikinių naujakurių. Dalis jų nori ne atvirumo, skaidrumo, permatomumo, o aukštų tvorų, padidinto saugumo, ypatingo privatumo – pasijausti namuose kaip tvirtovėje. „MAKGROUP ARCHITECTS“ užsakovai svajojo kitaip. „Būtent šioje situacijoje sklypas kvartale yra pačioje paskutinėje linijoje, ant šlaito, kur atsiveria Klaipėdos miesto panorama. Ne visi užsakovai nori tvorų, ne visi bijo didelių vitrinų – bet privatumo kaimynų atžvilgiu prašo kone kiekvienas. Ši situacija – ne išimtis. Terasa suprojektuota taip, kad su kaimynu gali pasilabinti tik nužengęs žemyn ant pievos. Visas gyvenimas terasoje gali būti pilnavertis ir nenueinant nuo jos, jeigu tądien nesinori su kaimynu labintis“, – projekto sumanymą paaiškina architektas L. Mikulskas.

Lukas Mikulskas

Architektų, interjero dizainerių ir konstruktorių komanda „MAKGROUP ARCHITECTS“ save pristato kaip maksimalistus, perfekcionistus, kuriems projektuojant svarbus kiekvienas milimetras:

„Kiekvienas naujas projektas yra tarsi paskutinis popieriaus lapas, kurį turime užpildyti geriausiu įmanomu būdu. Naudodami kiekvieną milimetrą jame.“

Architektas Lukas Mikulskas

Šio būsimo namo gyventojus specialistas charakterizuoja kaip jaunus, veržlius žmones, kuriems svarbus kūrybos procesas ir detalės. „Užsakovai turėjo labai aiškius norus ir kriterijus šiam pastatui. Tad mums beliko sudėlioti viską į lentynas“, – akcentuoja jis. Toks santykis savaime kuria bendrystę tarp kūrėjų ir būsimų gyventojų, kurie savo galvoje būna susvajoję namus.

Komanda atskleidė, kad jiems patiems įkvėpimas kurti kyla stebint supančią aplinką, dirbant su žmonėmis. Ryšys jiems neatsiejamas nuo augimo. „Augame kartu su kiekvienu savo klientu, su kuriuo ne tik dalijamės patirtimi, bet ir semiamės iš jų. Tikime, kad sėkmingą projektą veda geras bendravimas su klientu, todėl visada juos išgirstam ir išklausom. Kažkam kiekvienas mūsų projektas yra tarsi nauja pradžia, mums – nauja istorija“, – įsitikinę „MAKGROUP ARCHITECTS“ specialistai.

Susipažinkite su ankstesnio mėnesio „ArchBook: Skaitytojų geriausias“ laureatų projektu

„ArchBook: Skaitytojų geriausias“ rinkimai – kas mėnesį 

Nuo šių metų kovo mėn. SA.lt nemokamoje portfolio platformoje architektams „SA ArchBook“ pradėtas vykdyti konkursas „ArchBook: Skaitytojų geriausias“. Balsavimo laikotarpiu Lietuvos architektūros gerbėjai remia savo favoritą ir tokiu būdu padeda profesionalams skleisti žinią apie jų projektus.   

„ArchBook: Skaitytojų geriausias“ rinkimai vyks kiekvieną mėnesį. Skaitytojų mėgstamiausias sulaukia išskirtinio dėmesio: apie jį rengiamas specialus SA.lt straipsnis, SA naujienlaiškis ir socialinių tinklų įrašas. 

„SA ArchBook“ – išskirtinė galimybė architektams 

Platformoje „SA ArchBook“ architektams siūloma nemokamai dalytis savo kūryba, garsinti įgyvendintus ir sukurtus projektus. Kiekvienas naujas prisijungęs projektas yra viešinamas SA.lt socialiniuose tinkluose. 

Per pastaruosius metus sukurti ir „SA ArchBook“ paviešinti projektai dalyvauja vasarą vyksiančiame SA konkurse „ArchBook Lyderis 2023“, kuriame komisija rinks geriausią metų platformos architektūrinį projektą. Trijų kategorijų (visuomeninių, komercinių, gyvenamųjų) laimėtojai bus apdovanoti komandos trijų dienų darbostogomis 5-iems asmenims. 

Tapkite ir jūs „SA ArchBook“ bendruomenės dalimi! Atsisiųskite darbų pateikimo failą, kurį užpildykite ir pateikite reikalingą medžiagą pagal ten esančius aprašymus. Po to užpildytus aplankus reikia įkelti į „Wetransfer“. Galiausiai nuorodą siųskite el. paštu: archbook@sa.lt. Projektų registracijos forma


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • TTT

    2023-05-31, 22:11  

    Taip, iš tikrųjų įdomus projektas. Pelnytai laimėjo.

Rekomenduojami video