Ar yra vietos klimato kaitai Lietuvos teritorijų planavimo ir statybos teisiniame reguliavime?

Ar yra vietos klimato kaitai Lietuvos teritorijų planavimo ir statybos teisiniame reguliavime?

Klimato kaita architektūra

Klimatas keičiasi. Permainos, kol kas nelabai juntamos Lietuvoje, nieko gero nežada: lietų vis dažniau keičia liūtis, malonią šilumą – karštis, švelnų vėjelį – galingas gūsis. Nekalbant apie kituose kraštuose metų metus vykstančias sausras ir žymiai galingesnius gamtinius kataklizmus, išjudinančius mases žmonių, trokštančių apsigyventi saugesnėse teritorijose. Kaip galime tam pasiruošti? Kaip kurti mums visiems saugesnę, tvaresnę aplinką? Architektūros kokybės vystymo asociacija kviečia pasidomėti šiais klausimais ir galimais jų sprendimais nuotolinių paskaitų cikle „Ateities architektūros kontekstai“.

Pasigilinti į šią temą, galimas problemas ir jų sprendinius Architektūros kokybės vystymo asociacija kviečia nuotolinių paskaitų ciklu „Ateities architektūros kontekstai“, kuris kviečia architektūros profesionalus ir visuomenę labiau domėtis ir kurti ar palaikyti architektūrinius sprendimus, reaguojančius į sparčios klimato kaitos keliamus iššūkius.

Ciklą, kurio partneris yra žurnalas „Statyba ir architektūra“/ localhost/newsa ir kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, sudaro 6 paskaitos.

Penktoji ciklo paskaita vyks 2022 m. birželio 9 d., ketvirtadienį, 11.00 val.  

Paskaitoje „Kaip teritorijų planavimo ir statybos teisinis reguliavimas Lietuvoje atspindi klimato kaitą?“ advokatė Kristina Matvejenkaitė atkreips dėmesį, kad tiek pasaulyje, tiek Europos Sąjungoje vis dažniau diskutuojama ir priimama vis daugiau įvairaus pobūdžio dokumentų, skirtų aptarti klimato kaitos priežastis ir jos pasekmes bei išnagrinėti ir pateikti veiksmų planus bei kitus būdus, kuriais būdų galima sumažinti žmonių veiklos daromą neigiamą poveikį aplinkai.

Pasak jos, teisinės priemonės yra vienas iš galimų efektyvių būdų. Todėl ši tema yra aktuali siekiant išsiaiškinti ar tokiose srityse, kaip teritorijų urbanizacija ir statyba, kurios daro reikšmingą poveikį aplinkai, teisės aktus priimančios Lietuvos valdžios institucijos skiria pakankamai dėmesio klimato kaitai įvertinti ir numato realias bei veiksmingas priemones kovai su klimato kaitos procesais.

Programa:

10.30-11.00 Registracija ZOOM platformoje;

11.00-12.30 „Kaip teritorijų planavimo ir statybos teisinis reguliavimas Lietuvoje atspindi klimato kaitą?“ (lekt. advokatė Kristina Matvejenkaitė);

12.30-12.45  klausimai/ atsakymai;

Paskaita vyks nuotoliniu būdu ZOOM konferencinėje platformoje (užsiregistravusieji pakvietimą gaus el. paštu). Registruotis BŪTINA:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScwMKRCd7MPwqNDzsChtZlQLprj7_GUHw3XnPBM-1VGCb4K9Q/viewform

Organizatorius: Architektūros kokybės vystymo asociacija.

Partneris: žurnalas „Statyba ir architektūra“/ localhost/newsa.

Ciklą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba.

Daugiau informacijos: http://arch-akva.lt/straipsniai/paskaitu-ciklo-ateities-architekturos-kontekstai-5-dalis/

 

Šaltinis: AKVA

[prenumerata mailpoet_form_id=”7″ bg_color=”#b1cbd9″  image_url=”https://sa.lt/wp-content/uploads/2022/01/kranas.png” intro_text=”Svarbiausios” white_text=”statybų, NT, inžinerijos” outro_text=”naujienos – nepraleiskite!”]
Temos: ateities architektūra, Klimato kaita, Statybos teisė, Teritorijų planavimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai