Top Baneris

Ar atvirkštinis PVM bus taikomas visiems statybos rangos darbams?

2015 liepos 27 d.
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė tikisi, kad atvirkštinis privalomosios vertės mokestis (PVM) nebus taikomas daugiabučių renovacijos darbams. 

„Sutelktomis pastangomis su Finansų ministerija ir Valstybine mokesčių inspekcija (VMI) šiuo metu siekiame kuo greičiau išspręsti su PVM taikymu susijusias daugiabučių renovacijos darbų apmokestinimo problemas, kurių kilo, kai liepos 1 d. įsigaliojo Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisos, reglamentuojančios atvirkštinio PVM taikymą statybos rangos darbams. Principinis sutarimas, kad jis nebus taikomas, jau pasiektas“, – sako aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Telieka patvirtinti VMI jau parengto išaiškinimo apie atvirkštinio PVM taikymą projektą. Jame nurodyta, kad daugiabučio modernizavimo darbų užsakovas yra namo butų ir kitų patalpų savininkai, o renovacijos projekto administratoriai, atstovaujantys šiems savininkams, veikia kaip tarpininkai. Kadangi renovacijos projekto administravimo paslaugos nėra laikomos statybos darbais, joms nėra taikomas atvirkštinio apmokestinimo PVM mechanizmas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video