Top Baneris

Ministerija džiaugiasi naujuoju daugiabučiųmodernizavimo modeliu

2013 liepos 2 d.
Pasidalykite straipsniu

„Jeigu kas nors pamatuotų daugiabučių modernizavimo pagal naująjį modelį pulsą, tai įsitikintų, kad jis – kaip veiklaus sveiko jaunuolio. Tai drąsiai galiu teigti, nes kasdien stebime renovacijos eigą – bendraujame su savivaldybėmis, investicinių projektų vykdytojais, bankais ir tą pulsą gerai jaučiame“, – sako aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Jau keturios savivaldybės – Švenčionių, Šalčininkų, Molėtų ir Raseinių rajonų – naujajai Būsto energijos taupymo agentūrai (BETA) yra pateikusios įvertinti 50 investicijų planų. Pasak BETA direktoriaus Valiaus Serbentos, agentūra tai stengsis atlikti kuo greičiau, kad dar šią vasarą prie savivaldybių atrinktų renovavimui namų jau galėtų iškilti pastoliai.

Liepos 1 dienos duomenimis, šalies savivaldybės jau yra patvirtinusios 209 daugiabučiams namams atnaujinti skirtus investicijų planus, dar 308 numatyta patvirtinti šį mėnesį, rugpjūtį – 301. Visos tokių planų rengimo sutartys jau yra pasirašytos Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Šiaulių, Tauragės, Telšių ir Utenos regionuose.

Šių metų pradžioje pradėtas įgyvendinti naujasis daugiabučių namų modernizavimo programos modelis paremtas pirmiausia tuo, kad savivaldybės atrenka atnaujintinus namus ir parengia jų energinio efektyvumo didinimo investicijų planus. Gyventojams nereikia rūpintis projekto įgyvendinimo finansavimu – tai daro savivaldybių paskirti energinio efektyvumo didinimo programų įgyvendinimo administratoriai. Jie atsakingi ir už tai, kad renovacijos darbai būtų atliekami nustatytais terminais ir kokybiškai.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video