Top Baneris

Apgaule kaltinamas NT brokeris iš būsto pirkėjų galėjo pasisavinti per 200 tūkst. eurų (6)

2021 birželio 2 d.
kęstutis juozėnas
Kęstutis Juozėnas (Facebook nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Dėl vykstančio ikiteisminio tyrimo, kuris pradėtas dėl galimai didelės vertės turtą užvaldžiusio NT brokerio Kęstučio Juozėno veiksmų, NT pirkėjai ir pardavėjai bendrovės „Capital Realty“ raginami prieš pradėdami bendradarbiauti su šiuo brokeriu ir jo galimai naujai įkurtu NT tarpininkavimo biuru „City Sold“ įsitikinti, kad nurodytas biuras ir brokeriai turi įgaliojimus atstovauti klientus dėl parduodamo turto ir pasirašyti dokumentus, atidžiai perskaityti sudaromas sutartis ir patikrinti kitas su NT pardavimu susijusias aplinkybes.

Galimai nusikalstamą veiklą vykdęs brokeris K. Juozėnas, vadovavo vienam sostinėje pagal franšizės sutartį veikusiam NT paslaugų biurui (MB „Kereros investicijos“). Kaip nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo brokeris veikęs asmuo, įtariama, apgaule pasisavino per 200 tūkst. eurų. Iš viso per kelis mėnesius nuo jo veiksmų galimai nukentėjo daugiau nei dvi dešimtys būstą įsigyti norėjusių asmenų.

kestutis juozenas 2

„Aktyviai bendradarbiaujame su teisėsauga ir dedame visas pastangas, kad nukentėje asmenys atgautų prarastus pinigus kuo greičiau. Pastebėję, kad K. Juozėnas bei jo buvę kolegos sukūrė naują NT tarpininkavimo biurą, kuriame galimai apgaulingą veiklą vykdęs brokeris nurodomas kaip vadovas, jaučiame pareigą ir atskakomybę įspėti apie grėsmes. Rekomenduojame su šia įmone nebendradarbiauti, kol šiuo metu vykstantis ikiteisminis tyrimas nebus baigtas“, – sako „Capital Realty“ bendrovės vadovas Dmitrijus Semionovas.

Remiantis nukentėjusiųjų asmenų pateiktais paaiškinimais, K. Juozėnas veikė įžūliai – apsimesdavo pardavėjo atstovu, nors dažnu atveju įgaliojimo veikti jų vardu neturėjo, dalis nekilnojamojo turto objektų savininkų net nežinojo apie jiems priklausančio nekilnojamojo turto pardavimą preliminariosiomis sutartimis.

Primena, iš ko susideda sklandus procesas

Siekdama užkirsti kelią panašiems atvejams ateityje, bendrovė „Capital Realty“ primena pagrindines saugaus sandorio taisykles ir eigą. Tiek pirkimo, tiek pardavimo atvejais, kuomet pasitelkiama brokerio pagalba, svarbu partnerystės su brokeriu sąlygas apibrėžti ir jas įteisinti sutartimi.

„Tvarkingos arba apskritai pasirašytos sutartys padėtų išvengti panašių situacijų ir kilusias problemas leistų spręsti civilizuotu būdu. Lietuviai jų neretai vengia, daugelį sandorio detalių norėtų tvirtinti tik žodiniu sutarimu. Tai labai didelė klaida, kuri atveda iki pačių kebliausių situacijų“, – sako bendrovės atstovas.

Jeigu su NT brokerio pagalba išsirinktas turtas patinka, jį visuomet rekomenduojama rezervuoti. Tai padaryti civilizuotai galima tik pasirašant preliminarią būsto pirkimo-pardavimo sutartį (rinkoje dar gali pasitaikyti, kad jos vadinamos „rezervacinėmis sutartimis“) su pardavėju. Pardavėjas tokioje sutartyje turėtų patvirtinti, kad dėl parduodamo objekto nėra sudaręs kitų sutarčių ar prisiėmęs įsipareigojimų.

Geriausia būtų, jeigu prie sutarties būtų pridėtas aktualus pasirašymo dienos neklinojamojo turto registro išrašas. Preliminarios sutarties pasirašymas leidžia tvarkyti kitus NT objekto įsigijimo žingsnius – pavyzdžiui, atlikti turto vertinimą, su jo ataskaita vykti į banką ir jame, specialistams įvertinus perkamą NT objektą bei pirkėjo finansines galimybes, gauti banko garantinį raštą jo įsigijimui.

Preliminari sutartis taip negąsdintų, jei prieš pradėdami būsto paieškas, pirkėjai būtų visuomet įsivertinę savo finansines galimybes ir jas, jei reikalingas finansavimas, aptarę su banku. Preliminariose sutartyse jau kurį laiką populiarėja punktas, kuris apibrėžia, jog negavus paskolos NT įsigijimui iš komercinių šalies bankų, jums gali bus grąžintas sumokėtas avansas ar rezervacijos mokestis.

Svarbu įsidėmėti, jog visi klientų mokėjimai turi būti atliekami tik pagal rezervacijos, preliminariąją arba pagrindine (notarinę) NT pirkimo-pardavimo sutartį, o pinigai turi būti tiesiogiai pervedami į nekilnojamojo turto pardavėjo banko sąskaitą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Onutė

  2021-10-18, 17:22  

  Ir aš būčiau užkibusi ant jo kabliuko bet ačiū dievui mano intuicija nepavedė

 • Ak

  2021-06-27, 17:49  

  Apie kokius socialinius tinklus jūs rašote, Tatjana??? Nukentėjo per 30 žmonių, pradėtas ikiteisminis tyrimas. Apgailėtina yra tai ką Jūs komentuojate….

 • Tatjanai

  2021-06-20, 19:56  

  Gerbiama Tatjana,
  Aš esu nukentėjusi, nuo „nekalto” žmogaus. Dar tokių be manęs 21.
  Tai kaip ten dėl to nekalto žmogaus?!
  Gal norėtumėt pasikeisti vietomis? Ar pinigus grąžinti? 🙂

 • Tatjana

  2021-06-16, 22:38  

  Apgailėtina, kai straipsniai yra rašomi remiantis socialiniais tinklais. Prieš skleidžiant informaciją, kuri gali sugriauti nekaltų žmonių karjeras, žurnalistai turėtų pasitikrinti teisingą informaciją registrų centre, tai paprasta padaryti patikrinus ir rekvizitus. Jūs skleidžiat ne žinias, kas sumoka didžiulius pinigus, to bet koks žodis bus paviešintas

 • Hype

  2021-06-03, 15:11  

  O tai dabar jau turbut ne taip linksma jam 😀 Bet jau vien veidelis daug pasako :))) Reikia saugotis tokių subingalvių

 • jcg

  2021-06-02, 14:47  

  uztat koks jis linksmas

Rekomenduojami video