Top Baneris

Antrasis britų bandymas: skelbiamas koncertų centro vizijos Kaune konkursas

2017 birželio 26 d.
„Malcolm Reading Consultants“ nuotr.
„Malcolm Reading Consultants“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kauniečiai, išrinkę pavadinimą M. K. Čiurlionio koncertų centrui, netrukus gali tikėtis ir centro architektūrinių vizijų pristatymo.

M. K. Čiurlionio vardo koncertų centrą planuojantis statyti Kaunas kreipėsi į geriausius pasaulio architektus. Šiam tikslui jau antrą kartą miestas pasitelkė Didžiosios Britanijos kompaniją „Malcolm Reading Consultants“, kuri organizuoja tarptautinį šio statinio architektūrinės vizijos konkursą „M. K. Čiurlionio koncertų centro ir gretimos teritorijos (apribotos Nemuno upės kairiojo kranto ir H. ir O. Minkovskių g.) tarptautinis atviras projekto konkursas architektūrinei ir urbanistinei idėjai išreikšti“.

Tarptautiniame konkurse tikimasi sulaukti išskirtinio visuomeninės paskirties pastato, kuris sudomintų ir pritrauktų tiek vietos bendruomenę, tiek ir užsienio svečius, bei derėtų mieste, garsėjančiame savo turtingu architektūriniu paveldu, idėjų.

Konkurse gali dalyvauti visi kvalifikuoti architektai, per pastaruosius 3 metus suprojektavę bent vieną ne mažesnį kaip 5000 kv. m ploto negyvenamąjį pastatą.

Konkurso objektas – maždaug 11 750 kv. m išskirtinis pastatas, kuriuo siekiama išspręsti svarbią Kaunui problemą – šiuolaikinės aukštos kokybės koncertų salės trūkumą. Pastate turėtų būti sukurtos daugiafunkcės erdvės konferencijoms, kongresams ir simpoziumams.

Tikimasi, kad projektas padės susieti miestą su upe ir atgaivinti centrinę zoną netoli Senamiesčio. Naujojo centro architektūra turi harmoningai derėti su išskirtiniu Kauno architektūros paveldu, o pats centras – tapti kairįjį Nemuno krantą regeneruojančiu katalizatoriumi, suteikiančiu postūmį tolesniam pakrantės vystymui, konkurso sąlygose skelbia organizatoriai.

Konkursui pasibaigus bus paskelbti trys laimėtojai, kiekvienam jų bus skiriama po 25 tūkst. eurų premija. Konkurso nugalėtojai bus kviečiami dalyvauti neskelbiamose derybose su Kauno miesto savivaldybe, kurių metu bus nuspręsta, kuris iš šių dalyvių realizuos savo projektą.

Daugiau informacijos:

Konkurso sąlygos [PDF].

„Malcolm Reading Consultants“ inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video