Top Baneris

Analitinės pastatų valdymo programos atveria neregėtų galimybių

2021 kovo 16 d.
schneider nuotr Verdantix Schneider Electric Positions EcoStruxure Building as the Backbone of a Smart Building Strategy
Bendrovės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Dar nesibaigus šiemet kilusiai pasaulinei pandemijai, pastatų valdymo ekspertai vieningai sutinka, kad, žmonijai bendromis pastangomis įveikus šį iššūkį, ypač viešųjų pastatų aplinka, jų mikroklimatas taps itin aktualus.

Kad pastatuose būtų žmonių sveikatai saugi aplinka, dedami nauji filtrai, kurie net iki 35 proc. sumažina bakterijų ir virusų plitimą. Programinė įranga „Schneider Electric“ gali užtikrinti šių ir kitų svarbių įrenginių savalaikę priežiūrą – tam, kad būtų galima išvengti perteklinių nuostolių ir būtų maksimaliai padidinti įmonės našumo rodikliai. Deja, tačiau didžiausi nuostoliai dažniausiai patiriami, kai pastatą prižiūrinčios įmonės sistemas ima tvarkyti tik joms sugedus.

Pagal pastatų dydį, paskirtį ir poreikius „Schneider Electric“ siūlo skirtingas programines įrangas, kurios leidžia stebėti, valdyti bei kaupti duomenis ir optimizuoti automatizuotų pastatų sistemų veikimą. Norintiems stebėti ir analizuoti įmonės energinius išteklius ir energijos kokybę rekomenduojame „Power Monitoring Expert“. Ši programa leidžia palyginti sąnaudas per įvairius laikotarpius ir įvairiais pjūviais. „Power Monitoring Expert“ turi plačią ataskaitų šablonų gamą, kurias iš karto galima pateikti tarptautiniams auditams. Mažesnius arba plačiai išsidėsčiusius objektus prižiūrinčioms įmonėms patogiausias gali būti „Facility Expert“ sprendimas. Lietuvoje, pastatų segmente, populiariausias yra „EcoStruxure Building Operation“, kuris tinka įvairių tipų pastatams ir esamu laiku suteikia įžvalgų apie pastato būseną per informatyvias ir lengvai pritaikomas suvestines.

integration pavyzdys
Integracijos pavyzdys.

Pastatų segmente šiuo metu matomos įvairios tendencijos. Pavyzdžiui, specialistų trūkumas – šiuo metu Lietuvoje stinga daugiau nei 4000 inžinerinio personalo. Neretai biuruose yra dideli tinkamai neišnaudojamų patalpų plotai. Nors Lietuvoje užimtumas nemažas, tačiau neretai – neproporcingai naudojamas.

Dėl ekologinių reikalavimų bei norint pritraukti ir išlaikyti nuomininkus kyla poreikis sertifikuoti pastatus – populiarėja BREEAM, LEAD ir kiti standartai, kuriuos pastatai turi atitikti. Visa tai skatina naudoti analitinę programinę įrangą, kuri darbą atliktų už žmogų. Mūsų įranga yra nuolatos tobulinama, kad būtų galima paprasčiau gauti informaciją apie galimus gedimus ar nuostolius.

3
Building advisor dashboard

Analitinės programos „EcoStruxure Building Advisor“ ir „EcoStruxure Power Advisor“ renka duomenis į debesų platformą. Joje atliekami skaičiavimai, analizuojami vandens, elektros, oro, šildymo, šaldymo ir kiti duomenys bei jų pokytis. Pagal tai generuojamos ataskaitos, o mūsų ekspertai papildo jas vartotojui naudinga informacija. Ataskaitose matomi galimi nuostoliai dėl pokyčių normaliame darbe, o sprendimo veiksmai išdėstomi pagal jų įtaką ir svarbą. Taip nustatoma, kokias pastato problemas reikia spręsti pirmiausia.

Plačioje programų pasiūloje galima rasti optimalių variantų – pavyzdžiui, „Workplace Advisor“ parodo, kurie biuro plotai yra dažniausiai užimti, kiek darbo vietų naudojama, kiek laiko jose praleidžiama, ir siūlo sprendimą, kaip optimaliai jas panaudoti. Galime pasiūlyti visą sprendimo gamą, tiek programinę įrangą, tiek visus pastato valdymui reikalingus prietaisus.

Integruoti sprendimai leidžia saugiau, efektyviau ir produktyviau naudoti administracinių, gyvenamųjų pastatų ir infrastruktūros objektų energiją. Viena didžiausių automatizuotų pastatų sistemų gamintojų „Schneider Electric“ rūpinasi, kad jūsų pastatas išliktų efektyvus per visą jo eksploatavimo laiką, o žmonės jame galėtų našiai dirbti ir jaustis komfortiškai.

Schneider Electric Logo

PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video