Per savo karjerą susirinkęs nemažai vertingų pamokų, skolą grąžina mokydamas dabartinius studentus, kurie ateina į įmonę praktikos ir paskiriami projekto vadovo asistentais. Ir nesiskundžia, kad studentai trukdo tiesioginiam darbui. „Išties gal kartais ir trukdo, bet tada primenu sau, kad šiandien daugiau laiko sugaišęs aiškinimui išlošiu ateityje – vėliau jis ar ji man daugiau padės“, – nusijuokė projekto vadovas.
Pabaigus verslo centro „Victoria“ statybą „Constructus“ komandai teko pulti į dešimties prekybos tinklo „Rimi“ parduotuvių visoje Lietuvoje rekonstrukciją. Iš pradžių J. Kličius ėjo projekto inžinieriaus pareigas, bet kai projekto vadovas išėjo iš „Constructus“, J. Kličius, kaip geriausiai susipažinęs su projektu, pakeitė kolegą. Rekonstrukcija, pripažino specialistas – visada šiek tiek sudėtingesnė užduotis nei nauja statyba: čia nežinai, ką rasi, kartais tenka kardinaliai keisti sprendimus. Projekto vadovui šis darbas suteikė gerą progą pasipraktikuoti dirbant glaustais terminais. Vienos parduotuvės rekonstrukcijai suprojektuoti, rekonstrukcijai ir pridavimui valstybinei komisijai buvo skirti trys mėnesiai. Be to, vienu metu buvo rekonstruojamos trys parduotuvės. J. Kličius pasidžiaugė kiekviename objekte turėjęs po gerą partnerį – statybos vadovą. Jiems suteikęs daugiau laisvės tvarkyti visą ūkį, pats galėjo rūpintis bendravimu su užsakovu, finansais, terminais, darbuotojų logistika.
Nuo butų iki ligoninės remonto
2008 metais J. Kličių į „YIT Kaustą“ pasikvietė dabartinis bendrovės generalinis direktorius Kęstutis Vanagas. Laikas buvo sunkus – statybos objektų nebuvo, įmonei teko užsiimti net butų remontu. J. Kličius tuo metu turėjo laiko ir rengti siūlymus rangos darbų konkursams. Viename iš laimėtų objektų – Santariškių klinikų diagnostikos centro rekonstrukcijos projekte – J. Kličiui buvo pasiūlytos statybos vadovo pareigos.
Pagal energinių išteklių taupymo programą čia reikėjo apšiltinti fasadus, stogą, įrengti rekuperaciją, renovuoti šildymo sistemą. Viskas būtų buvę visai paprasta, jei ligoninė būtų buvusi uždaryta. Bet dirbti teko šalia veikiančių stacionaro skyrių ir net operacinių – prie diagnostikos centro veikė ir Širdies chirurgijos centras. Teko nuolat komunikuoti su centro administracija ir labai tiksliai dėliotis darbų grafiką. Vis dėlto kartais kurioziškai situacija atrodydavo net patiems: kai, pavyzdžiui, ortakius teko tiesti į vieną palatos pusę sustūmus ligonių lovas. Tiesa, ligoniai būdavo nusiteikę geranoriškai suprasdami, kad po rekonstrukcijos pagerės patalpų mikroklimato sąlygos.
Tame projekte J. Kličius susipažino su FIDIC inžinieriaus funkcijas atliekančia bendrovės „Incorpus“ komanda. „FIDIC inžinierius pirmiausia pradėta kviesti į Europos Sąjungos remiamus valstybės objektus, bet po to jų teikiamą naudą pamatė ir kiti užsakovai, ypač iš užsienio, suprantantys, kad statybos valdytojas yra reikalingas. Būtų gerai, kad užsakovai suvoktų, jog jis reikalingas nuo projektavimo pradžios, – replikavo J. Kličius. – Juk daugiausia sutaupyti neprastinant kokybės galima racionalių sprendimų ieškant dar projektavimo metu. Vėlesniame statybos etape joks pigesnių medžiagų ar pigesnės darbo jėgos rinkimasis tokio efekto neduoda, o dažnai – atvirkščiai, nukenčia statinių kokybė.“
Atidumas detalėms – būtinybė
2012 metais, bendrovei „YIT Kausta“ kaip generaliniam rangovui statant Vilniaus universiteto Mokslinės komunikacijos ir informacijos centrą, J. Kličius buvo paskirtas antruoju statybos vadovu. „Pareigybė – statybos vadovo, o praktiškai dirbau kaip konstruktorius technologas. Reikėjo gerokai pasukti galvą, kaip pastatyti pastatą, kuriame beveik nėra tiesių sienų ir stačių kampų“, – šyptelėjo inžinierius. Kad įgyvendintų netipinius sprendimus, rangovams teko ieškoti novatoriškų sprendimų, daug bendrauti su medžiagų ir įrenginių tiekėjų technologais. Bet ištiesinti laužytas sienas rangovai architektams nesiūlė.

specializaciją. Dabar džiaugiasi – lengviau diskutuoti su projektuotojais.
„Mes gerbiame architektus, – patikino J. Kličius. – Sunku jiems Lietuvoje – neretai nupiginamos net labai geros idėjos. Iš pradžių sukuriama iliuzija – užsakovas prašo projektuoti gražiai, o pamatęs statinio sąmatą tas idėjas suprastina.“
Šiandien J. Kličius stato daugiabučius namus – prie Neries upės Vilniuje kyla trys daugiabučiai. Bendrovė „YIT Kausta“ yra ir šio projekto plėtotojas, ir rangovas, J. Kličius čia – projekto vadovas. Po apsukų, kuriomis teko dirbti „Ikea“ projekte, jam čia ramesnis etapas. Kad nebūtų pernelyg ramu, rengiasi būsimiems įmonės projektams. Šiandien važiuodamas per Vilnių J. Kličius gali pamatyti ne vieną statinį, prie kurio yra pridėjęs ranką. Akių jie jam nebado, sąžinės nespaudžia. „Esu perfekcionistas, stengiuosi viską daryti gerai iki smulkmenų“, – užtikrino Jonas.