Kur prasideda ir kur baigiasi pastatų informacinis modeliavimas (BIM)? Kaip valstybinės institucijos gali pasinaudoti BIM, kaip gali atrodyti ateities miestai naudojant šiuolaikines informacines technologijas? Visais šiais klausimais diskutuojama šiandien Vilniuje vykstančioje konferencijoje „Kas slypi už BIM“.
Pirmą kartą istorijoje per vieną savaitę visose Baltijos šalyse vyksiančiame konferencijos ture specialistai skaitys pranešimus apie tai, kaip ruošiamasi projektavimui, statybos valdymui, kaip šitie procesai valdomi, kaip eksploatuojamas turtas pasitelkiant BIM. Konferencijos dalyviai išgirs ir apie tai, kas yra BIM platforma, kaip valdyti BIM duomenis atskiruose etapuose, kaip viską susieti ir paversti atskirus vykdytojus viena komanda.
Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas apgailestavo dėl liūdnos mūsų šalies statybos sektoriaus statistikos – mažas našumas, neskaidrumas, darbo jėgos trūkumas.
„BIM metodologijos diegimui skirtos konferencijos turėtų pritraukti kuo daugiau užsakovų atstovų. Šiandien į panašius renginius atvyksta vos vienas kitas specialistas, atstovaujantis užsakovui. Būtina, kad užsakovai pamatytų BIM naudą ir tuomet situacija gali keistis iš esmės“, – konferencijoje kalbėjo D. Gedvilas.
Jis palygino darbo paieškos skelbimų portalus Lietuvoje ir Jungtinėje karalystėje. Mūsų šalies didžiuosiuose darbo paieškos skelbimų portaluose šiandien yra vos 2–3 skelbimai dėl BIM koordinatoriaus paieškos. Tuo tarpu Jungtinėje Karalystėje darbo skelbimų portaluose yra 1300 skelbimų, kuriuose ieškoma BIM koordinatoriaus. Siūlomas atlyginimas – 78–115 tūkst. eurų per metus.
„Suprantama, Jungtinės Karalystės statybų rinka kur kas didesnė, tačiau negalima sakyti, kad Lietuvoje rinka tūkstančiu kartų mažesnė. Iš skelbimų aiškus vienas dalykas – užsakovų požiūris į darbo našumą, į naujausias technologijas“, – sakė D. Gedvilas.
Lietuvos statybininkų asociacijos narių apklausa parodė, kad nė vienas iš apklaustųjų nėra patenkintas gaunamais projektais. Anot D. Gedvilo, užsakovų nežinojimas, ką galima daryti su BIM, šiandien verčia pirkti tai, kuo nėra patenkinti nei užsakovai, nei rangovai.
„Todėl reikia greičiau pradėti galvoti, kaip taikyti BIM, kad būtų naudojamos pažangiausios programos, leidžiančios detaliai parodyti užsakovo lūkesčius, leidžiančios pademonstruoti, kaip atrodys pastatytas pastatas. Inovacijų greitis, kalbant apie BIM, pas mus dar per mažas“, – sakė D. Gedvilas.
Konferencijų turą „Kas slypi už BIM“ Baltijos šalyse organizuoja įmonės „Inre“ (Lietuva), „MikroKods“ (Latvija) ir „Cadsys“ (Estija).
Technologinis partneris
Organizacinis partneris
Rėmėjai