Kokia telefonspynė pasitinka jūsų svečius?

Kokia telefonspynė pasitinka jūsų svečius?

telefonspynės

Privačiuose namuose, daugiaaukščiuose ir milžiniškuose biurų kompleksuose montuojamos telefonspynės jau seniai nėra tik paprastas durų skambutis. Išorinę ir vidinę komunikaciją apimančios sistemos padeda paskirstyti interesantų srautus – ypač, jei kalbama apie didžiulius modernius biurus, – taip pat užtikrina saugumą – atrakina ir užrakina duris, tampa pašto dėže bei atlieka daugybę kitų funkcijų.

Šalia jau išvardintų, ne mažiau svarbi ir estetinė funkcija, mat telefonspynė (kitaip – durų ir pastatų komunikacijos įranga) yra ryškus pastato eksterjero elementas ir apskritai tampa žmogaus pasitikimo ritualo dalimi. „Sakoma, kad teatras prasideda nuo rūbinės. Manau, apie namus galima spręsti pagal tai, kaip būsime sutikti jau prie įėjimo“, – sakė interjero dizaineris, Dizaino savaitės iniciatorius Vytautas Gurevičius.

„Siedle“ pastatų komunikacijos sistemų pristatymo renginyje interjero dizaineris pasakojo apie pagrindinius estetinius bei funkcinius kriterijus, kuriais vadovaujantis turėtų būti parenkamos telefonspynės. Taip pat pasidalijo naujausiomis pastatų komunikacijos sistemų derinimo prie aplinkos tendencijomis.

telefonspynes 21 patarimas: žiūrėkite funkcionalumo

Kasdien naudojami daiktai neišvengiamai susiduria su funkcionalumo, patogumo poreikiu. „Todėl pirmas reikalavimas, kuris keliamas ir telefonspynei, yra jos funkcionalumas, ergonomiškumas bei kokybė, – sakė V. Gurevičius. – Žinoma, dizainerio arba architekto požiūriu idealus daiktas yra tas, kuris yra ir funkcionalus, ir estetiškas“.

2 patarimas: derinamas ne tik stilius, bet ir kokybė

Įrangos kokybė, jos tvarumas ir ilgaamžiškumas taip pat yra itin svarbus pasirinkimo kriterijus. „Gyvenamieji namai ir kiti pastatai – ilgalaikė investicija, todėl ir pastatuose esanti įranga turi patikimai veikti tol, kol stovės pats pastatas, – pabrėžė V. Gurevičius. – Dabar praktiškai visi klientai – ir tie, kurie statosi namus sau, ir didžiulius visuomeninius pastatus statančios įmonės, žiūri eksploatacijos bei jos patogumo. Praėjo tie laikai, kai ir namai statyti vadovaujantis vien mada ar spontanišku susižavėjimu“.

Jis pastebėjo, kad telefonspynės kokybė net ir pačiu paprasčiausiu būdu susijusi su estetika – jei gaminys per laiką aplūš ar tiesiog surūdys, jis jau gadins viso pastato vaizdą.

Renkantis pastatų komunikaciją, V. Gurevičius rekomendavo atsižvelgti ir į viso statinio kainą bei įspūdį, kurį statinys turėtų sudaryti: „Vienas šalia kito esantys brangūs ir pigūs, kaip ir kokybiški ir nelabai kokybiški daiktai atrodys keistai, todėl statant, įrengiant namą turėtų būti išlaikomas ir kokybinis vientisumas. Keistai atrodys prabangus namas, kuris bus pastatytas pagal ambicingiausius architekto užmojus, iš pažangiausių medžiagų, o, pavyzdžiui, pastatų komunikacijos sistema ar garažo vartai bus akivaizdžiai iš kokybe, kaina neprilygstančių medžiagų“.

v gurevicius
Vytautas Gurevičius
3 patarimas: dominuoja minimalizmas

Nors mūsų dienomis egzistuoja didžiulis pastatų komunikacijos įrenginių asortimentas, ją renkantis svarbu išlaikyti stiliaus vienovę, t. y. išorinė pastatų komunikacijos įranga turi derėti su pastato eksterjeru. Pastatai kuriami, statomi ne tik pagal užsakovo ar architekto skonį, – ypatingai rūpinamasi darniu statinio integravimu į jo aplinką: gamtą, kaimo vietovę ar miestą. Vadinasi, automatiškai ir pastato komunikacijos įranga turi derėti ne tik prie pastato, bet ir prie jį supančios visumos.

V. Gurevičius pastebėjo, jog Lietuvos architektai dar niekada iki šiol neturėjo tokio pastatų komunikacijos įrangos pasirinkimo, koks jis yra dabar: „Su „Siedle“ produkcija atsiveria absoliučiai neribotos kūrybos galimybės. Europoje ir ne tik „Siedle“ gaminiai gerai žinomi tarp architektų, dizainerių, mat turi tūkstančius dizaino, spalvos, medžiagų bei funkcijų variantų“.

Dizaineris sako, jog šiandienos architektūrai, interjerams būdinga minimalizmo, natūralių medžiagų tendencija. Taip pat itin žavimasi betonu – funkcionalia, patvaria, įdomia ir net jaukia medžiaga. „Pavyzdžiui, prie betono ar jį imituojančių sienų derės švarios, lengvos estetikos, nerūdijančio plieno, žalvario, aliuminio ar chromo atspalvių pastatų komunikacijos įrenginiai“, – patarė V. Gurevičius.

Jis pastebėjo, jog lakoniško šiuolaikiško dizaino, iš tvarių nerūdijančių metalų pagaminti pastatų komunikacijos įrenginiai dera ir prie senovinių pastatų. „Pavyzdžiui, Vokietijoje yra rūmų ar akmeninių pilių, į kurias įleis moderniausiai atrodantys, tačiau savo estetika, medžiagomis puikiai prie seno derantys komunikacijos įrenginiai“, – sakė V. Gurevičius.

Anot jo, tokių derinių, kuomet derinama modernu ir sena, tik daugės dėl ir architektūroje vis ryškesnės ekologinės mąstysenos, kai statoma ne tik iš aplinkai draugiškų medžiagų bei rūpinamasi darniu pastatų integravimu į aplinką, tačiau ir apskritai neskubama griauti to, kas sena, o mėginama renovuoti, atgaivinti pasitelkus naujus dizaino, architektūrinius sprendimus.

telefonspynes 34 patarimas: priderinkite, akcentuokite arba… paslėpkite

Pastatų komunikacijos įrenginiai gali būti integruojami trejopai: jie gali būti itin harmoningai priderinti prie aplinkos ir pernelyg neišsiskiriantys; taip pat pastatų komunikacija gali būti išryškinta ir padaryta eksterjero detale arba, priešingai, visiškai paslėpta. Kam slėpti į pastatą įeiti skirtą įrangą? Tai aktualu, kai, pavyzdžiui, kalba eina apie kultūrinį paveldą, tačiau siekiama, kad jis būtų ir funkcionalus. „Tuomet reikėtų rinktis eksterjero spalvoms identišką, paviršiaus medžiagą, matiškumą (ar blizgesį) pakartojančią įrangą, kuri praktiškai neišsikiša už pastato ribų, t. y. integruota giliau į sieną ir kartu su ja sudaro vieną plokštumą.

Jei pastato stilius leidžia, komunikacijos įranga gali būti ryški, pavyzdžiui, žalia ar raudona, – ją lengviau atpažins svečias ar paštininkas, atnešęs korespondenciją. Lauko stotelė kartu su kitais įrenginiais, pavyzdžiui, stilinga modernia pašto dėžute, net gali tapti pastato akcentu.

5 patarimas: visiškai harmonijai sukurti – derančios vidaus ir lauko stotelės

Siekiant stilistinės vienovės, lauko komunikacijos įrenginiai vis dažniau derinami prie vidinių, t. y. tų, per kuriuos atsiliepiama ir komunikuojama su esančiaisiais lauke. Vadovaujamasi principu, kad visa pastato komunikacijos įranga, įkomponuota eksterjere ir esanti interjere, turėtų išlaikyti vientisą stilių.

Einama dar toliau. Bendradarbiavimo sutartį pasirašius pastatų komunikacijos kompanijai „Siedle“ ir jungiklių gamintojui „Jung“, atsirado galimybė tarpusavyje derinti ne tik telefonspynių išorės ir vidaus stoteles, bet ir šviesos ir kitų pastatų funkcijų jungiklius. Taip pastatų eksterjerui ir interjerui suteikiama dar daugiau vienovės.

Temos: interjero dizainas, telefonspynė, Vytautas Gurevičius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai