2025 m. III ketvirtį Žvėryno rajone Vilniuje iškils verslo namai „Summos“. Šis verslo centras nuomininkams pasiūlys kitokią darbo aplinką – čia ji perteiks namų atmosferą, kur galima dirbti jaukiai ir patogiai. Projektą įgyvendina nekilnojamo turto vystytojas „Releven“, privačių investuotojų Adolfo ir Lauryno Ginaičių iniciatyva.
Pasak projekto vadovo L. Ginaičio, šis verslo centras kuriamas įmonėms, ieškančioms alternatyvų didiesiems verslo centrams. Jis pasakoja, kad dėliojant verslo namų koncepciją, buvo pasirinkti akcentai, kurie ir sukuria šiltesnę atmosferą. Suprojektuotos bendros erdvės skatinančios bendravimą, taip pat suplanuotos poilsio zonos atsipalaiduoti darbo metu. Šį jausmą padeda perteikti ir interjero detalės.
„Tai yra erdvė verslui, bet jausmas – kaip namuose. Tam pasirinkti interjero sprendiniai, padėsiantys sukurti šį pojūtį, pavyzdžiui, žaliuzes pakeičia elektra valdomos užuolaidos, platūs ir varstomi langai užtikrins daug dienos šviesos ir gaivaus oro, bendras erdves puoš meno kūriniai, erdvios terasos pakvies atokvėpio akimirkai tarp darbų. Pirmame aukšte suprojektavome jaukią lounge tipo erdvę, kurioje biuro darbuotojai ir jų svečiai galės naudotis pagal savo poreikius, čia paragauti rūšinės kavos, įvairių užkandžių“, – privalumus vardija L. Ginaitis.
Būsimiems nuomininkams projekto vystytojas kartu su architektų studija „Heima“ pasiūlys standartinius biuro įrengimo sprendinius, kuriuos pritaikys pagal jų poreikius ir pasiūlys įrengimą, informuojama pranešime spaudai.
„Heima“ vizualizacijos
Žvėryno estetikos atspindys
Dėmesį detalėms atskleidžia ir pastato eksterjeras, kuris sukurtas stengiantis atliepti Žvėryno estetikos ir architektūros tendencijas. Pasak Povilo Žakausko, verslo namus projektavusios architektų studijos „Heima“ partnerio ir architekto, projektuojant pastatą buvo siekiama, kad jis organiškai įsilietų į bendrą Žvėryno vaizdą.
„Pirmiausia, tai yra 5 aukštų pastatas, kuris dera prie mažaaukštės rajono architektūros, taip pat atsisakyta vientiso stiklinio fasado taip būdingo šiuolaikiniams verslo centrams. Žvėryno pastatai taip pat yra turtingi spalvomis, gausūs puošybos, įvairių detalių, tad ir šio pastato eksterjere stiklą deriname su spalvomis, įterpiame vizualinius elementus. Fasadas suskaidytas, puoštas detalėmis, kas vėlgi yra šio rajono bruožas“, – pasakoja P. Žakauskas.
Pastatas sudarytas iš trijų tūrių. Du tūriai suprojektuoti su langais, o centrinis, aukščiausias, paliktas stiklinis, išlaikant administracinio pastato jausmą. Fasado plokštuma suskaidyta langų, jai parinkta drėksto betono apdaila, sukuriant aliuziją į lentelių fragmentą. Apie langus naudojamos minimalios šiuolaikinės detalės – apvadai, įgilinimas, kurie ne tik papuošia fasadą, bet ir atliepia Žvėryno estetiką.
„Summos“ verslo namai kuriasi arčiau gamtos, žaliąsias zonas – upės pakrantę ar Vingio parką – pėsčiomis galima pasiekti vos per 5–7 minutes, visai šalia – ir Karoliniškių kraštovaizdžio draustinis.
Verslo centras yra strategiškai patogioje vietoje, netoli valstybinių institucijų bei CBD rajono su verslo ir prekybos centrais. Jį lengva pasiekti automobiliu, viešuoju transportu, dviračiu. Verslo namai įsilies į augančio ir atsigaunančio Žvėryno, kuriame vystomas ne vienas projektas, panoramą.
„Summos“ verslo centro bendruomenei numatyta įrengti 60 automobilio statymo vietų, pagal poreikį bus įrengtos elektromobilių įkrovimo stotelės požeminėje aikštelėje. Priešais verslo centrą taip pat yra didelė viešoji automobilių stovėjimo aikštelė su elektromobilių krovimo stotelėmis.
Viršutinių aukštų nuomininkai turės erdvias terasas, iš kurių atsiveria vaizdinga Žvėryno panorama. Numatoma projekto energinio efektyvumo klasė – A++ bei „BREEAM Very Good“ vertinimas. Pastato projektas jau turi „Breeam International New Construction 2016“ Design Stage Interim sertifikatą, nurodantį, kad projektas yra suplanuotas taip, kad būtų tvarus ir efektyvus.
Keturių aukštų su antstatu verslo centras biurų rinką papildys 3 400 kv. metrų ploto. Planuojama, kad jame dirbs apie 300–350 darbuotojų.
Verslo namų projektinių sprendinių autoriai – architektų studijos „Heima“ ir „JP Architektūra“. Generalinis statybų rangovas – „Sivysta“ komanda.