Seminaras Kaune: apie gyvenimą be šiukšlių

Seminaras Kaune: apie gyvenimą be šiukšlių

„Kūrybos kampas 360°“
Bea Johnson

Nors susidomėjimas ekologinėmis problemos didėja, vis dar retai susimąstome apie vieną iš didžiausią grėsmę darniam ir „žalesniam“ pasauliui keliančių mūsų kasdienybės aspektų – po savęs paliekamų atliekų kiekį. Per dieną žmogus išmeta apie 2 kilogramus šiukšlių, tai yra du kartus daugiau nei prieš 30 metų. Ar pagalvojame, koks kiekis atliekų susidaro per metus?

Birželio 19 d. edukacinis projektas „Kūrybos kampas 360°“ visus neabejingus ekologinėms problemoms, ekoprofesionalus ir ypač šeimas su vaikais pakvies į seminarą apie darnų vartojimą, teisingą rūšiavimą ir antrinį dizainą.

Pagrindinė Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vyksiančio seminaro pranešėja – Bea Johnson – yra jokio švaistymo ir atliekų (ang. zero waste) ekspertė, konsultantė ir rašytoja, atvyksianti iš Jungtinių Amerikos Valstijų. B. Johnson laikoma „zero waste“ judėjimo pradininke, padėjusia pamatus šiam vis populiarėjančiam gyvenimo būdui. Jos knyga „Zero Waste Home“ tapo bestseleriu ir yra išversta į 11 kalbų. Gyvenimas be šiukšlių – tokia pagrindinė šio judėjimo mintis ir siekiamybė.

B. Johnson teigia, kad pirmas dalykas, kurį galime padaryti, norėdami sumažinti švaistymą ir atliekas, yra atsisakyti visų dalykų, kurie mums yra siūlomi nemokamai – lankstinukų, produktų mėginukų, plastikinių maišelių. Imdami šiuos dalykus, kuriuos vėliau vis tiek išmetame, be reikalo apkrauname savo namus. „Zero waste“ pradininkė taip pat pabrėžia tokio gyvenimo privalumus – sutaupoma laiko, pinigų, pagerėja šeimos narių sveikata, taigi gyvenimas be šiukšlių yra naudingas ne tik aplinkai, bet ir pačiam žmogui.

bea_johnson_2

„Kūrybos kampo 360°” įkūrėjas, pokyčių lyderis Giedrius Bučas seminare pasakos apie antrinį dizainą (ang. trash design), t.y. kaip kartą panaudotus ir pasidėvėjusius daiktus galime prikelti naujam gyvenimui. Giedrius teigia, kad svarbiausias šio projekto tikslas ir žinutė – tvaresnis, darnesnis ir švaresnis pasaulis ateities kartoms. „Kūrybos kampo 360°” dalyvauja tarptautinėje ne pelno siekiančios organizacijos „Reach for Change“ programoje, kurios pagrindinis tikslas yra investicija į asmenybes – socialinius verslininkus, padedančius kurti geresnį pasaulį vaikams.

Vienas iš efektyviausių šiukšlių ir atliekų mažinimo būdų yra rūšiavimas, tačiau dažnai abejojame, ar rūšiuojame teisingai. Į visus klausimus apie teisingą rūšiavimą seminare atsakys Bena Razbadauskienė, VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacijos“ atstovė.

KTU Aplinkos inžinerijos instituto atstovės Inga Gurauskienė ir Monika Raugevičiūtė pasakos apie darnų vystymąsi, tausojantį vartojimą ir svarbų verslo ir žmonių bendradarbiavimą pereinant nuo linijinės prie žiedinės ekonomikos.

„Kūrybos kampas 360°” visus neabejingus ekologinėms problemoms, ekoprofesionalus ir ypač šeimas su vaikais kviečia į seminarą apie darnų vartojimą, teisingą rūšiavimą ir antrinį dizainą. Vaikai galės dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėlėse, bus galima apžiūrėti antrinio dizaino objektų parodą iš Suomijos, o po seminaro vyks po diskusija ir pašnekesiai.

Nemokamas seminaras „Pirmiausia turime išmokti pasakyti „ne“ vyks birželio 19 d., sekmadienį, 10.30 val. KTU „Santakos“ slėnyje (K. Baršausko g. 59, Kaunas).

Išsamią programą rasite „Facebook“ paskyroje „Kūrybos kampas 360“.

bea_johnson_3

Temos: Bea Johnson, KTU, Seminaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai